• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  684508,589
  % 1,88
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Kavgada Vurulacak Yerler- Bölgeler | Hassas Noktalar

Kavgada Vurulacak Yerler- Bölgeler | Hassas Noktalar

Saldırıya uğradınız, bir kavga karıştınız, sağlığınız ve hatta hayatınız için bir tehdit var – kendinizi kurtarmanız gerekiyor. Her şeyden önce, vücudun en hassas kısımlarını hedefleyin: gözler, kulaklar, burun, kasık. Sinirlerin ve iç organların kemiklerle korunmadığı başka güvenlik açıkları da var. Ancak unutmayın: Bu darbeler ciddi hasara ve hatta düşmanın ölümüne neden olabilir. Bunları yalnızca gerçekten ciddi bir tehlike altındaysanız kullanın. Olacaklardan finansagi.com olarak sorumlu değiliz 😀

Kavgada Vurulacak Yerler- Bölgeler | Hassas Noktalar

1. Kafatasının arkası

Böyle bir darbe omurga hasarına neden olabilir. Sadece son çare olarak uygulayın.

2. Böbrekler

Böyle bir darbeden sonra, düşman sırt ve karın bölgesinde keskin bir acı hissedecektir. Maksimum etki için, kenarların bittiği tarafları işaret edin.

3. Kuyruk kemiği

Kuyruk kemiğinin son omurları küçük ve kırılgandır. Ona ayakkabının ucunu dik açıyla keskin bir şekilde vurursanız, kırılabilir. Bu durumda, saldırgan arkaya ve bacaklara doğru  inanılmaz bir acıya yol açacaktır..

4. Çene eklemi

Kulağının tam altına  vurarak rakibin çenesini kırabilirsiniz. Çoğu zaman bu anında kavga sonlandırır.

5. Boyunun yan tarafı

Bu yumruk sadece etkileyici görünmekle kalmıyor, gerçekten de çalışıyor. Rakibin boynuna lateral olarak vurun: Karotis arteri burada bulunur. Böyle bir darbe ile vagus sinire dokunacaksınız ve bu şiddetli baş dönmesine ve hatta bazı durumlarda bilinç kaybına yol açacaktır.

6. Boğazın alt tarafı

Trakea orada bulunur – vücuttaki en savunmasız yerlerden biri. Trakeaya hafif bir darbe bile gırtlağa zarar verebilir ve boğulmaya neden olabilir. Burayı sadece son çare olarak kulanın ve sonuçlarını unutmayın.

7. Koltuk altı

Koltuk altına keskin bir darbe saldırganın elini zayıflatır ve bu onu daha savunmasız hale getirir.

8. İman tahtası (sternum)

Burası sternumun bittiği yer ve göbek başlar. Solar pleksusa iyi bir darbe veya tekme düşmanın kıvranmasına neden olur.

9. Mesane

Böyle bir darbenin acısı çok uzun sürmez. Mesane doluysa, boşalır.

10. Dizler

Diz eklemini yerinde tutan bağlar ve tendonlar keskin bir yanal harekete dayanmaz. Dizini hareket ettirmemek ve bağları yırtmak için ayağınızla dizine nişan alın. Bu, saldırganı hareketsiz hale getirecektir.

11. Ayak bilekleri

Ayağınızı rakibinizin ayak bileğine tüm gücünüzle vurursanız, eklem ve tendonlara zarar verebilirsiniz. Özellikle de ağır ayakkabılar giyerseniz

12. Kasık

Herkes bunun neye yol açacağını bilir. Tekrar acı ve şiddetli acı.

13. Çene

Çeneye alınan bir darbe ile  bilinci kaybedebilirsiniz. Böyle bir darbe ile baş, aniden o kadar döner ki beyin tam anlamıyla sarsılır.

14. Şakaklar

Şakaklara yapılan güçlü bir darbe, bilincini kaybetmesine ve ciddi beyin yaralanmasına neden olabilir.

15. Burun

Bir burnu kırmak kolaydır. Kanama ve kırıktan kaynaklanan ağrı çoğu saldırganı durduracaktır. Ek olarak, nazolacrimal kanal, düşmanı daha da rahatsız eden çarpma üzerine aktive edilir.

16. Gözler

Göze çarparak veya her ikisine de kuvvetlice basarak, bir görüş kişisini kalıcı olarak mahrum edebilirsiniz. Bu tekniği yalnızca son çare olarak kullanın. Gözlerine hafifçe basmak yeterli, bunun sonucunda birçok gözyaşı  çıkıyor. Ve saldırgan hiçbir şey görmezken kaçma şansın olacak.