• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  685325,438
  % 2,88
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Kedi Çimi Ne İşe Yarar? Kedi Çiminin Faydaları Nelerdir?

Kedi Çimi Ne İşe Yarar? Kedi Çiminin Faydaları Nelerdir?

Kedi Çimi Ne İşe Yarar? adlı içeriğimiz, siz pati severlere kedinizin neden kedi çimine ihtiyaç duyacağını söylemek için yazıldı!

Kedi Çimi; buğday, arpa, yulaf ile çavdar gibi tohumlardan yetiştirilen bir çim karışımıdır. Kediler bitkisel besin ihtiyaçlarını gidermek için bu çimleri çerez niyetine yiyebilirler. Bu çimleri zehirli böcek ilacı içerme potansiyeline sahip bahçenizdeki açık havada bulunan çimlerle karıştırılmamalıdır. Bu sebep ile ev hayvanları için iç mekanlarda yetiştirilmeye daha uygundur.

Kedi Çiminin Faydaları

Kedilere ot vermenin nedeni ne olursa olsun, çoğu kedinin taze otları sevdiğini inkar etmek mümkün değildir. Bunun sağlanamaması, ev bitkilerinizin kurban olma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir! Diyetlerinin önemli bir parçası olmasa da, yeşil bitkiler çoğu kedinin arayacağı ve onlara uygunsa düzenli olarak tüketeceği bir şeydir. Ama zehirli olmayan kedi otu, kedilerin diyetine harika bir katkıda bulunabilir.

Sindirim Sistemine Yardımcı Olur

kedi cimi ne ise yarar

Diyetlerine katkıda bulunduğu aynı şekilde dengeli beslenen kediler lif nedeniyle sindirim sürecini hızlandırır. Kediniz çok fazla ot yiyorsa, diyetlerinde yeterli miktarda lif eksikliği olabilir. Kedinizin çok fazla ot yediğini fark ederseniz, yeterli vitamin ve besin aldığından emin olmak için veterinerinizle konuşun. Kedi çimi ne işe yarar maddelerinin olmazsa olmazıdır!

Sindirilemeyen Maddeleri Kusmayı Teşvik Eder

kedi cimi ne ise yarar

Kediler alerjik veya sindirilemeyen maddeler gibi besin tükettikleri zaman, sistemlerini herhangi bir potansiyel toksinden arındırmak ve midelerini yatıştırmak için kedi çimi yiyebilirler. Kusma eylemi, toksik olayını tedavi etmek için yararlı bir seçim olacaktır. Tekrarlayan kusma her zaman tıbbi bir acil durum olarak ele alınmalıdır. Günde üç defadan fazla kusan bir kedi, bir veteriner hekime görünmelidir.

Kürk Toplarının Zararlarını Azaltır

kedi cimi ne ise yarar

Yeşil çim yaprakları krolofil, enzim ve mineraller içerir. Ev kedileri, günlerinin yaklaşık% 60’ını kendilerini tımar ederek geçirirler. Çim yemek, sindirimlerine yardımcı olduğu gibi tüy yumaklarını öksürmeye yardımcı olur. Kedi çimleri kan dolaşımına yardımcı olan bir vitamin olan folik asit içerir. Kedi çimi, yediği tüy yumaklarını veya yiyecek parçalarını dışarı atmaya yardımcı olmak için müshil olarak da çalışır. Kediniz düzenli olarak kedi çimi yerse midesinde tüy yumağı oluşumunu önlemeye güçlü bir şekilde engel olur. Bu yönüyle kedi çimi ne işe yarar maddelerinin arasında yer alır.

Diyet Mineralleri İçerir

Kedi çimi, niasin ve B vitamini içerir. Bu mineraller kedinizin iştahı olmadığı zamanlarda onu dinç tutmasına yaracak olan yegane vitaminlerdir. Kediler sadece fazla kilo aldığında diyet yaptırılması gerekir diye bir düşünce var fakat bu yanlıştır. Kedilerin boş bir mideyle kedi çimini yemesi midelerine muazzam bir temizleme işlemi yapacaktır.

Kedi Çiminin Olması Diğer Bitkiler İçin Bile Yararlıdır

kedi cimi ne ise yarar

Pek çok kedi bitki yemekten gerçekten sanılanın aksine gerçekten hoşlanırlar. Kediler için tavsiye edilmeyen çok sayıda bitki ve mahvetmemeyi tercih edeceğiniz güzel bitkiler vardır. Kedinizin tercih ettiği toksik olmayan bir kedi çimine sahip olmak, diğer ev bitkilerine saldırmalarını engelleyebilir! Eğer evde kediniz varsa zambaklar gibi zehirli bitkiler asla bulundurmamalısınız.

Kedi Çimi Ne İşe Yarar? adlı içeriğimizin sonuna geldik. Her şeyden önce kedinizin sindirim ve tüy yumağı sorunları olabileceğini veya zehirli bir şey yemiş olabileceğini düşünüyorsanız tedavi seçeneği olarak diyetine kedi otu eklemeyi denemeden önce lütfen veterinerinizle iletişime geçin. Mutlu patiler! Daha fazla benzer içerikler için ilgili kategoriye gidebilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.