• YARIM ALTIN
  2.428,00
  % 4,12
 • AMERIKAN DOLARI
  13,3216
  % 3,94
 • € EURO
  15,1640
  % 4,32
 • £ POUND
  17,7836
  % 3,64
 • ¥ YUAN
  2,1019
  % 4,61
 • РУБ RUBLE
  0,1795
  % 4,45
 • BITCOIN/TL
  776983,334
  % 2,92
 • BIST 100
  1.809,65
  % 0,05

Kedi Şampuanla Yıkanır Mı? Kedi Şampuanı Nasıl Seçilir?

Kedi Şampuanla Yıkanır Mı? Kedi Şampuanı Nasıl Seçilir?

Kedi Şampuanla Yıkanır Mı? İşte tüm cevaplar.

Kediler cinslerine göre farklı tüy uzunluklarına sahiptir. Tüyleri uzun ve sık olan kediler daha çabuk kirlenir ve sık sık bakım yapılması gerekir. Tüyleri kısa olan kedileri de düzenli şekilde yıkamanız önemlidir. Kediler kirlendiklerinde kendilerini yalayarak temizlemeye çalışsalar da bu durum temizlenmeleri için yeterli olmayacaktır. Peki, kedileri nasıl yıkamalıyız? Hangi şampuanları kullanabiliriz?

Kediler Hangi Şampuanlarla Yıkanabilir?

Kediler genelde yıkanmayı sevmezler ancak kedi sahiplerinin düzenli şekilde yıkaması, onların sağlığı bakımından bir hayli önemlidir. Düzenli temizlenmediklerinde tüylerinin dokusu bozulur, düğüm olur, zamanla tüy dökülmesi meydana gelir. Tüyleri birbirine dolaştığında tararken kedinizin canını yakabilirsiniz.

Tüm bu problemlerin önüne geçmek için yapmanız gerekli olan evcil hayvanınız için bakım düzeni oluşturmaktır. Peki Kedi bebek şampuanı ile yıkanır mı? Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Yıkama konusunda genel bir yanılgı vardır: kedileri yıkarken bebek şampuanları kullanılır ya da herhangi bir şampuan tercih edilmektedir. Ancak bu durum kedinizin tüylerinin daha çok yıpranmasına neden olacaktır.

kedi sampuanla yikanir mi

Kedilerin bedenleri bir hayli hassas ve tüyleri yumuşaktır. Bu sebeple kullanacağınız şampuanın pH değeri, onların bedenlerine göre olmalıdır. Normal şampuanla kedi yıkanır mı: kedinizin tüylerinin sağlıklı, canlı ve parlak olması için ona özel bir şampuan alabilirsiniz. Birçok kedi şampuanı her yaşta kedi için kullanabileceğiniz alternatif çözüm sunar. Genellikle içerikleri bitkiseldir ve diğer şampuanlar gibi kimyasal bir içeriğe sahip olmadığı için kedinin cildine hiçbir zarar vermez.

Kedi Şampuanı Nasıl Seçilir?

Kedinizi yıkamaya karar verdiniz ve şampuan kullanmak istiyorsanız muhakkak kedi şampuanlarına göz atmalısınız. Bu ürünlerin Ph dengeleri kedilerin zarar görmesinin önüne geçer. Dikkat etmeniz gerekli olan diğer nokta ise hangi yaşta kedilerin kullanabileceğidir. Bazı ürünler 12 aydan büyük kediler için kullanılır.

Eğer yavru kedinizi temizlemek için kullanacaksanız seçiminiz muhakkak yavru kedilere özel ürünlerden yana olmalıdır. Aksi takdirde kullanmış olduğunuz ürünler vücuduna ve tüylerine zarar verebilir. Şampuan seçimi için en iyi kedi şampuanları arasından seçimizi yapabilirsiniz.

Yıkanmayı Sevmeyen Kediler için Şampuan

Kedi cinslerinin bir bölümü uzun, parlak ve canlı tüylere sahiptir. Ancak zamanla tüyleri kirlenir ve bakım yapılmadığında doğal dokusunu kaybeder. Bu sebeple kedinizi düzenli şekilde yıkamanız tüylerinin daima canlı görünmesini sağlar.

Eğer kediniz banyo yapmaktan keyif almıyor ve sizi çok zorluyorsa kuru şampuanla yıkanır temizleyebilirsiniz. İnsanlar için üretilen kuru şampuanlar gibi kullanabileceğiniz kedi ürünleri de vardır.

Bu ürünleri kedinizi suyun altına girmekten kurtararak kullanabilir, tüylerinin canlı ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Kuru şampuanları durulamanıza ihtiyaç yoktur ve özel üretildikleri için evcil hayvanınızın sağlığına zarar vermez. Ancak devamlı bu ürünleri kullanmanız doğru olmayacaktır. Kedinizin temizlenmesi için muhakkak suyla temizlemeniz gerekir.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.

softmvh.com