• YARIM ALTIN
  2.429,00
  % 4,12
 • AMERIKAN DOLARI
  13,3216
  % 3,94
 • € EURO
  15,1640
  % 4,32
 • £ POUND
  17,7836
  % 3,64
 • ¥ YUAN
  2,1019
  % 4,61
 • РУБ RUBLE
  0,1795
  % 4,45
 • BITCOIN/TL
  776983,724
  % 2,92
 • BIST 100
  1.809,65
  % 0,05

Kedilerin Burçları: Kedilerin Burçları ve Özellikleri

Kedilerin Burçları: Kedilerin Burçları ve Özellikleri

Kedilerin Burçları: Kedilerin Burçları ve Özellikleri

Daha önce hiç kedinizin karakterinin nereden geldiğini merak ettiniz mi? Annesinden mi, babasından mı? Ya da o da bizim gibi Zodyak burcunun özelliklerini taşıyor olabilir mi? Kozmosun kedileri etkilediği yönünde yapılan çalışmaları biliyorsanız kedi dostlarımızın da burçlarının olduğunu biliyorsunuzdur. Dilerseniz gelin beraber kedilerin burç özelliklerini inceleyelim, belki size tanıdık gelen özellikleri bulabilirsiniz. Hadi birlikte Kedilerin Burçları ve Özellikleri konumuza göz atalım.

Koç (21 Mart-19 Nisan)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Koç burcu olan kediler, aktif hayvanlardır. Yani kovalamayı, oyunları yakalamaya çalışmayı ve bir şeylerin izini sürmeyi çok sever. Oyun oynamak, koç burcu kedileri için son derece önemlidir. Günün çok büyük bir bölümünü yalnızca oyun oynayarak geçirebilirler. Enerjileri yüksektir. Bu yüzden kolay sinirlenebilirler. Ayrıca sürtünmeyi, sevdikleri kişilere sokulmayı çok severler. Sevgilerini genelde kazandıkları ödülleri sahiplerine geri getirerek gösterirler. Koç burcu kedilerini mutlu etmek istiyorsanız onunla oyun oynamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Biraz fazla ilgi göstermek, koç kedilerinin kendilerini kıymetli hissetmesini sağlayacaktır.

İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Bir kere kedi sahibi olan insanlar, kedilerinin arkadaşı olsun diyerek yeni bir kedi sahiplenmek ister. Ancak ikizler burcu kedisi olanlar hariç. İkizler burcu olan bir kedi, en az üç kediye bedeldir. Dünyadaki kedilerin çoğu ikizler burcudur. Çünkü kedilerin çiftleşme dönemleri genelde bahar aylarıdır. İkizler burcu kedileri, iletişim kurarken güçlük çekmez. Bu yüzden insanlarla olan ilişkileri bir hayli kuvvetlidir. İhtiyaçlarına göre miyavlama türleri de farklıdır. Dolayısıyla miyavlamalarından ne istedikleri kolayca anlaşılabilir. Oyun oynamaya bayılırlar. Özellikle sabah saatleri, oyun oynamak için en sevdikleri zaman dilimidir. Sahiplerinin de kendileri gibi oyun oynamalarını isterler. Bu yüzden sahiplerini sabahın erken saatlerinde uyandırmaktan hiç çekinmezler. Son olarak çantalarla oynamayı çok severler. Eğer ikiz burcu bir kediniz var ise ve çantanızda aradığınızı bulamıyorsanız, aradığınız şeyi kedinizin alma ihtimali bir hayli yüksek.

Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Yengeç burcu kedileri bir hayli çekingen kedilerdir. Hassas ve bir o kadar kırılgandırlar. Bu yüzden yengeç burcu kedisi olan kişiler, biraz daha ilgili olmalıdır. Çok sevecen ve sessizdirler. Kendileri gibi çevresindekilerinde sakin olmalarını ister. Gürültülü ve kalabalık ortamlardan hoşlanmazlar. Sahiplerine aşırı bağlıdırlar, bu nedenle çok kıskançtırlar. Ancak kıskanmalarını saldırarak değil içlerine kapanarak gösterirler. Sokulmayı çok severler, sahiplerinin kendilerini devamlı sevmelerini isterler. Ansızın ortadan kaybolurlar. Bu yengeç burcu kedisi olanları bir hayli endişelendirir. Ancak yengeç burcu kedileri, mutlaka geri gelir. Çünkü sahiplerine çok bağlıdır.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Aslan burcu kedileri, agresif ve saldırgan hayvanlardır. Bu yüzden aslan burcu bir kediyle yaşamak bir hayli zordur. Yavru kedileri, çok arsız olur ve yerlerinde durmaz. Yetişkin kediler ise ağır hareket eder. Ağır hareket etmelerine rağmen sahipleri kendini sevene kadar peşini bırakmaz. Ayak bağı olmak, bilinen huylarından birisidir. Devamlı küserler, küstükleri içinde kapları dışındaki yerlere dışkılarını yaparlar. Bu yüzden alan burcu kedisi olanlar, kedileriyle yakından ilgilenmelidir.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Burçlar arasında en titiz burç olarak bilinir. Bu, kedi burçlarında da geçerlidir. Başak burcu kedileri, çok titizdir. Yaşadıkları yerin temiz olmasına dikkat ederler. Bunun yanında sahiplerinin sevgisini belli etmesini isterler. Sevgiyi hissetmediklerinde tırmalayabilir veya ısırabilirler. Başak burcu bir kediye sahipseniz kedinizi mutlu etmek için günlük rutinleriniz olması gerekiyor. Bu rutinlerin başında ise kedinizin tuvaletini temizlemek olmalıdır. Böylelikle kedinizi çok mutlu edebilirsiniz.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Görenleri kendisine hayran bırakan bir kediniz var ise burcunun terazi olma ihtimali bir hayli yüksektir. Çünkü terazi burcu kedileri, harika gözlere sahiptir ve yumuşacık tüyleri vardır. Ancak çok narin kedilerdir. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar, çabuk kırılırlar. Bu yüzden terazi burcu kedisi olanlar, evde birkaç kedi daha bulundurmalıdır. Terazi burcu kedinize arkadaş bir kedi sahiplenirken burcuna dikkat etmeyi unutmayın. Örneğin; terazi burcu bir kediyle iyi anlaşabilir. Beraber oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilirler. Kedi sahipleri, eve misafir kabul ederken çekinirler. Ancak terazi burcu kedisi olanlar, bu konu da rahat olabilirler. Çünkü terazi kedileri, kalabalık ortamları çok sever. Misafirlere sokularak oyunlar oynar.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Boğa burcu kedileri, yemek yemeye düşkünlükleri ile bilinir. Önlerine konulan yemekleri, büyük bir iştahla yerler. Yemeklerinin zamanında gelmemesi, boğa burcu kedilerini çok sinirlendirir. En sevdiği mamalar, genel olarak ıslak ve kokulu olanlardır. Kendi yemekleri dışında başkalarının yemeklerini de yerler. Yani doymak bilmezler. Karnını iyice doyurduklarında aşırı sevecen olurlar. Bu zamanda karınlarını narince okşamak, boğa burcu kedilerini oldukça mutlu edecektir. Mırıldanmayı çok severler ve sürekli sevilmek isterler. Kediniz boğa burcuysa, yemek vermeyi ve çok sevmeyi sakın unutmayın!

Balık (19 Şubat-20 Mart)

kedilerin burclari ve ozellikleri

Hayal kurmak yalnızca insanlara özgü bir özellik midir? Peki, kediler de hayal kurabilir desek inanır mısınız? Kediler de hayal kurabilir. Ancak yalnızca balık burcu kedileri… Hayal kurmaktan zevk alırlar ve mutlu olurlar. Geri kalan vakitlerini ise genelde uyuyarak geçirirler. Evde devamlı uyuyan bir kediniz var ise balık burcu olma ihtimali çok yüksektir. Ayrıca sezgileri çok kuvvetlidir. Karşıdaki kişinin duygularını hemen anlayabilirler. Eğer balık burcu bir kediniz var ise şımarmaya hazır olun!

Kova (20 Ocak-18 Şubat)

Kediniz, örgü sepetleri gibi enteresan yerlere giriyorsa, buralardan çıkamıyorsa ve bundan zevk alıyorsa kova burcudur. Çünkü kova burcu kedileri, komik ve enteresantir. Bir de o kadar da zekidir. Yaptıkları karşısında sahiplerini şaşkına çevirebilirler. Ancak her şeyden hemen sıkılırlar. Sıkılmamaları için değişik oyunlar oynanabilir. Eğer kova burcu bir kendiniz var ise kedinize sımsıkı sarılın ve onunla geçirdiğiniz zamanların keyfine varın. Çünkü gününüz ne kadar kötü geçerse geçsin, evde sizi güldürmek için bekleyen bir kediniz var.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

oglak burcu kedi

Oğlak burcu kedileri, bir hayli dik kafalıdır. Yapmak istedikleri şeyler, sahiplerinin kızacağı şeyler olsa da korkmadan yaparlar. Evin lideri kesinlikle kendileridir. Lider ruhlu olsalar da bir o kadar da utangaçtırlar. Oğlak burcu kedilerinin özelliklerinden birisi de inatçı olmalıdır. Evde yalnız kalmak istemediklerinde hırçın olurlar. Odaya kapatıldıklarında devamlı miyavlarlar ve kapıyı tırmalarlar. Bu yüzden oğlak burcu kedisi olanlar, kedileriyle inatlaşmamalıdır.

Yay (22 Kasım-21 Aralık)

yay burcu kedi

Kediniz ansızın ortadan kayboluyorsa ve günler sonra kirli, tüyleri dağılmış şekilde geliyorsa yay burcu olma ihtimali çok yüksektir. Çünkü yay burcu kedileri, macerayı çok sever. Tehlikeli durumlar, kedilerin saldırması veya köpekler yay kedilerini korkutmaz. Bu yüzden yay burcu kedisi olanlar, önlemler almalıdır. Kedileri, günler sonra geldiğinde hemen veterinere götürerek muayene ettirmelidir.

Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

akrep burcu

Hani esrarengiz ve tuhaf kediler olur ya, onları anlamak ve çözmek çok zordur. İşte bu kediler, genelde akrep burcu kedileridir. Akrep burcu kedileri gergin olurlar. Ancak bu gerginlikleri, anlık sebeplere bağlı değildir. Bu yüzden gerginlik nedenleri anlaşılmaz. Oldukça kıskanç kedilerdir. Sevdiklerini diğer bir kediyi severken gördüklerinde saldırgan olurlar. Akrep burcu kedilerinin sevgileri de nefretleri de anlıktır. Yani sevdiğin birinden bir an da nefret edebilir. Akrep burcu kedilerinin özelliklerinden biri, saklanmayı çok sevmeleridir. Kendisini sakladığı gibi evin anahtarlarını saklar. Saklama amacı ise evde yalnız kalmak istememeleridir. Bu yüzden terazi burcu kedisi olanların anahtarlarına dikkat etmelerini öneririz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.