• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  684724,302
  % 2,38
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Kedim Beni Seviyor Mu? İşte Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Hareketi

Kedim Beni Seviyor Mu? İşte Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Hareketi

Kedim beni seviyor mu? Diye düşünüyorsanız bu sorunun cevabını aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

Kedilerin de tıpkı biz insanlar gibi sevgi gösterme tarzları birbirinden farklıdır. Unutmamanız gerekli olan en önemli şey, kedinizin de bir benlik geliştiriyor olmasıdır. Size olan sevgisini eğer hayatı devamlı kucakta geçirmeyi seven bir melek değil ise, farklı yollarla göstermeye devam edeceğini bilmelisiniz. Bunu bazen ortamın anı belirlerken bazen da kedinizin içgüdüleri belirleyecektir. Her kedi insanlara karşı olan duygularını farklı şekilde gösterebilir . Sizin minik dostunuz, mutlu hissettiğini ve sizi sevdiğini nasıl gösterir?

Kedinizin Kendi Kendini Yalaması

kedinizin kendini yalaması

Kediler, çekindikleri hayvan veya insan fark etmeden, biri var ise yanlarında, asla kendilerini yalamazlar. Üstelik bu yalama işlemi, kedinizin temizlenme adına yapmış olduğu bir süreç değildir. Çoğu kez sevecen dostlarımız, kendilerini güvende hissettiklerini ve karşısındakileri aileden saydıklarını belirtmek adına akıllarına gelen her yerlerini yalayabilirler. Böyle bir durumu kedinizin çekinmeden sizin yanınızda yapıyor olmasına, aranızda gelişen dostluk bağının kuvvetli olması nedeniyle sevinmelisiniz.

Siz Kucağınıza Almasanız Da Onun Size Sürtünmesi

Eğer kediniz kendisini sizin yanınızda mutlu hissediyorsa, olur olmaz zamanlarda size sevgi gösterisinde bulunacaktır. Ve bu gösterilerden en önemlisi kedinizin istediği her an minicik tüylü bedeni ile sizi sevmeye gelmesidir. Böyle bir ilişkide kediniz kendini bir hayli konforlu hissediyordur ve bunu da yansıtmaktan çekinmiyordur.

Sürekli Sizi Takip Etmesi

Bazı arkadaşlıklarda onun size fiziksel bir sevgi sunması yaşayış tarzına karşı olabilir. Babalarından çekinen, ve uzak duran ama yinede hayran olan çocukları bilirsiniz. Kediniz de sizinle tensel olarak devamlı iletişim halinde olmayabilir. Sizi gittiğiniz her odada takip etmesi, uzun zaman geçirdiğiniz alanlarda olmaktan keyif alması ve sizin uyuduğunuz odada uyumayı istemesi, kalbinde sizin yerinizin çok büyük olduğunun bir göstergesidir.

Soru İşareti Şeklinde Kuyruk

Kıvrılan, soru işareti şeklini alan bir kuyruk

Kıvrılan, soru işareti şeklini alan bir kuyruk, kedinizin sevdiği bir kişiyi karşıladığını göstermesinin bir yoludur. Aynı şekilde kuyruğunu dik tutması da farklı bağlamda bir sevgi gösterisi olabilir.

Sizin İçin Avlanması

Kedilerin minik kalplerindeki belki de en anlamlı sevgi gösterisi esasında budur. Kedinizin, bir sabah kapınızın önünde ölmüş bir fare ile sizi karşılaması, başta çok korkutucu gelebilir. Böyle bir durumda ona sakın kızmayın. İçgüdüleri gereği onların da sevgi sunmaları böyle olur. Avlarını sizlere hediye olarak getirmeleri, duygusal dünyalarında sizi bir akraba kadar yakın hissettiklerini gösterir.

Diğer Aile Fertlerinden Önce Sizin İçin Kapıya Koşması

Kedinizin kalbinde büyük bir yer ettiğinizin kanıtı olan bu davranış, sizin için ufak görünse de onun gözünde gerçekten kıymetli olduğunuzu belirtir. Seslerle durumları özdeşleştiren bu mükemmel canlılar, sizinle yaşamaya başladıktan bir süre sonra, çıkan seslerden eve geliş veya gidiş zamanlarınızı çözümlerler. Siz her eve geldiğinizde kedinizi kapıda heyecanlı bir biçimde buluyorsanız, onun sizi gerçekten özlediği ve evde bulunmanızdan çok mutlu olduğu kanısına varabilirsiniz.

Göbeğini Size Açması

kedinizin Göbeğini Size Açması

Bir kedinin göbeği en hassas noktasıdır. Yanlarında bulundukları insanlara gerçekten güvenmeden veya onları benimsemeden, yerde sırt üstü yuvarlanması göbeğini görmenizi ya da ona dokunmanızı sağlaması çok sık rastlanılan bir durum olmaz.

Yoğurma Hareketi

Bu hareket doğuştan kazanılır. Bebek kediler, annesinin süt akışını hızlandırmak adına patileri ile yoğurma benzeri hareketler yapar. Sizin yanınızda hiç çekinmeden sizin bedeninize, halıya ya da koltuklara patileriyle masaj yapmaya benzer hareketlerde bulunuyorsa, kendisini sizin ailenizin bir ferdi gibi hissediyor demektir. Bu hareket, bir kedinin güvensizlik duyduğu zaman asla yapmayacağı hareketlerin başında gelir.

İkazlara Uyum Sağlaması

Doğuştan gelen bir özellik olmalı ki kediler asla uysal davranamazlar. Köpeklere kıyasla eğitilmeleri ve bir kaba sığdırılmaları zordur. Eğer kediniz uyarılarınızı dikkate alıyor ve sizi üzmekten kaçınıyorsa, aranızdaki sevgi bağı gerçekten kuvvet kazanmış demektir.

Kedi Öpücükleri

Kedi Öpücükleri kedinizin sizi öpmesi

Kedinizin sizin yanınızda hafif gözlerini kısarak bakmasına bir sevecen anlamı bulunmaktadır. Bütün kediler, dışarıda herhangi bir tehlike hissettiklerinde gözlerini dikerek bu tehlike ile uzunca bakışmaktan sakınmazlar. Gözlerini kısmayan kediler, meydan okuma seçeneği olarak gözlerini kullanırlar.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.