• YARIM ALTIN
  1.622,00
  % 1,61
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8616
  % 1,12
 • € EURO
  10,3836
  % 0,68
 • £ POUND
  12,1247
  % 0,60
 • ¥ YUAN
  1,3706
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,1216
  % 0,74
 • BITCOIN/TL
  374676,717
  % -2,97
 • BIST 100
  1.384,68
  % -1,20

Kedim kucaklanmayı neden sevmiyor?

Kedim kucaklanmayı neden sevmiyor?

Kedim kucaklanmayı neden sevmiyor , Bazı kediler, sadece sevmek için kucaklasanız bile bundan hoşlanmaz. Ragdoll ve Ragamuffin gibi ırklar kucakçı olmalarıyla bilinse de onlarda bile istisnalar vardır. Siz sadece sevginizi göstermek istiyorsunuz. Peki kedi kucaklanmaktan neden hoşlanmıyor? İşte kedinizin kucaklanmaktan hoşlanmamasının birkaç nedeni!

Bazı kediler kolay korkar

Sizi tutup yerden kaldıran ve sizden 10 kat daha büyük bir yaratık hayal edin. Kolayca korkan, ürkek bir kediye bir insan tarafından kucaklanmak korkunç gelebilir. Kediniz yüksek seslerden, hızlı hareketlerden veya evdeki ani değişikliklerden ürken bir kediyse, onu tutmanızdan korkması da normaldir. Onu daha çok korkutmamak için size kendisinin yaklaşmasına izin verin.

Saygısızlık ettiğinizi düşünebilir

Kedilerin çoğu, etrafı kolaçan etmek için yükseğe çıkmayı sever. Ancak çoğu bunu kendi yollarıyla yapmayı sever ve onu tutup kaldırmanız hoşuna gitmez. Kendi yapacağı işi sizin yaptığınızı düşünüp, saygısızlık edilmiş gibi hissedebilirler.

Kediniz kucaklanmayı sevmiyorsa, ona kendi başına çıkabileceği, göz seviyeniz yüksekliğinde raf gibi yüksek yerler sağlayın.

Kısıtlanmaktan hoşlanmayabilir

Sevgi dolu bir kucaklama bile olsa, bu bazı kediler için bir kısıtlanmak demektir. Çünkü kaçamazlar veya serbestçe hareket edemezler. Kısıtlı hareket imkanı, kedinize kendi kontrolü kalmamış gibi hissettirebilir ya da onu kapana kıstırdığınızı düşünebilir.

Kediler özgürlükçüdür.Sizden önce bağımsız bir sokak kedisi olarak yaşıyorduysa, hareket özgürlüğünü çok önemseyecektir.

Kötü deneyimler yaşamış olabilir

Yetişkin veya daha önce sahibi olan bir kedi sahiplendiyseniz, önceki bir sahibin ona neler yaptığını veya geçmiş deneyimlerinin ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Geçmişte kötü muamele görmüş kediler kucaklanmaktan korkarlar. Yine de bu korkunun kötü bir hikayesi olması şart değildir. Veterinere yapılan stresli ziyaretler de kedinizin kucaklanmayı anksiyete ile ilişkilendirmesine sebep olabilir.

Kucakladığınızda olumlu deneyimler yaşamasını sağlayarak kedinizin korku ve inadını kırabilirsiniz. Fakat bu çok uzun zaman alabilir veya hiç gerçekleşmeyebilir.

Kediler için doğal bir sevgi gösterisi değil

Kediler diğer kedileri tutmaz ya da kucaklamazlar. Dikkatli bir şekilde yaklaşır, koklar, yalar, birbirlerine sürtünür veya kafalarını sürterler. Kucaklanmak, kediye bir yırtıcı tarafından avlanmışlık hissi verebilir. Kedi için doğal değildir. Niyetiniz iyi olsa da kedi öyle algılamayabilir. Kedinizde diğer sevgi gösterme biçimlerini deneyin ve kedinizin size verdiği ipuçlarını okumayı öğrenin. Güvenini kazanmaya çalışın.

Ağrı, sızı, yara veya sağlık sorunu olabilir

Kediniz eskiden kucaklanmayı severken, son zamanlarda bundan nefret etmeye başladıysa, bir veteriner ziyareti yapmanız ve onu muayene ettirmeniz iyi olabilir. Belki de buna sebep olan bir sorunu veya hastalığı vardır ve tedavi edilmesi gerekiyordur. Şayet öyleyse, durum tedavi edildikten sonra bile, kedinizin bir süre kucaklanmaktan kaçması normaldir. Çünkü hala canının yanacağını sanıyor olabilir. Geçmişte yaşadığı yaralanmalar da buna sebep olabilir. Bu ihtimalleri düşünerek kedinizin rahatlığına saygı duymalısınız.

Kediniz kucaklanmayı seviyor mu yoksa sağlam zeminde kalmayı mı tercih ediyor? Sizce kediler kucaklanmayı neden sevmiyor? Yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.