• YARIM ALTIN
  1.335,00
  % -0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5145
  % 0,03
 • € EURO
  9,0079
  % -0,22
 • £ POUND
  10,4743
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  1,1612
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1009
  % 0,33
 • BITCOIN/TL
  356744,698
  % -6,16
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

Kobi Kredisi Kimler Alabilir? KOBİ Kredileri Nelerdir?

Kobi Kredisi Kimler Alabilir? KOBİ Kredileri Nelerdir?

Kobi Kredisi olarak da adlandırılan esnaf kredisi küçük ve orta boy işletmelere sağlanan özel kredi çeşididir. Bankaların hepsinde KOBİ kredisi ya da esnaf kredisi paketleri bulunmaktadır. Uygun faiz ve ödeme koşulları ile sunulan KOBİ kredileri dönem dönem belirli mesleklere yönelik de hazırlanabilmektedir.

KOBİ Kredisini Kimler Alabilir?

KOBİ kredisini alabilmek için küçük ve orta ölçekli işletme sahibi ya da esnaf olmanız gerekmektedir. Bir işletmenin KOBİ statüsünde değerlendirilebilmesi için çalışan sayısının 250 den az olması gerekmektedir. Ayrıca yıllık net satışı 125 milyon TL altında olan işletmeler Kobi kredisi için başvuru yapabilmektedir.

Kobi Kredisi Çeşitleri

KOBİ destek kredisi nedir? Kosgebbi kredileri

Bankaların farklı isimler ile sundukları ticari kredi ürünleri arasında KOBİ kredileri bulunmaktadır. KOBİ kredileri, işletme tarafından kullanılan bir kredi olduğu için bankaların ticari kredileri içerisinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle çalışmış olduğunu banka ya da bankaların ticari krediler bölümü ile irtibata geçmeniz ve işletmeniz için en uygun krediye başvuru yapmanız mümkündür.

KOSGEB tarafından işletmelerin büyümesini ve gelişimini desteklemek, yeni girişimlere katkı sağlamak amacı ile Kobi finansman destekleri bulunmaktadır. Bunlar işletme için gerekli olan yatırımlar, personel desteği, fuar desteği gibi değişik isimler altında sunulmaktadır. KOSGEB ve bankalar aracılığı ile gerçekleştirilen anlaşmalar çerçevesinde devlet destekli KOBİ kredisi ya da KOBİ destek kredisi paketleri bulunmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredisi ile de KOBİ’lere destek sağlanmaktadır. Esnaf ve zanaatkar olan kişinin işletmesinin bulunduğu bölgedeki Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifleri odasına sicil kaydı yaptırması zorunludur. Esnaf kefalet kredisi için başvurular ve ödemeler Halkbank aracılığı ile yapılmaktadır.

Bankaların Sunduğu KOBİ Kredileri

Kobi kredileri çeşitleri- uygun faizli kobi kredileri

 • Garanti BBVA KOBİ destek Kredisi için başvuru yaparak % 1,23 faiz oranı ile 36 ay vade ile 50 Bin TL’ye başvuru yapabilirsiniz.
 • ING KOBİ Hızlı Kredi 50 Bin TL için 36 ay vadeye % 0,85 faiz oranı uygulamaktadır.
 • KOBİ kredisi için Yapı Kredi Bankasını tercih edecek olanlar Yapı Kredi Nakit Destek kredisine başvurabilirler. 50 Bin TL için 36 ay vadeye % 1,33 faiz uygulanmaktadır.
 • Türkiye İş Bankası anında kredi isimli KOBİ kredisi başvurularında 50 Bin TL ve 36 ay vade için 0,92 faiz oranı uygulamaktadır.

Kredi çekmek için koşullar bankadan bankaya değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle bankanız ile iletişime geçmenizi ve güncel KOBİ kredisi faizlerini ve koşullarını öğrenmenizi tavsiye ederiz.