• YARIM ALTIN
  2.487,00
  % -0,43
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  692113,664
  % 1,84
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Kolay Yollarla Kredi Notu Yükseltme 2021

Kolay Yollarla Kredi Notu Yükseltme 2021

Kredi çekmek isteyenler için, kredi notu yükseltme konusu oldukça önem taşımaktadır. Eğer kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, uzun bir sürece ihtiyacınız var.

Kredi notları TBB ve KBB tarafından kayda alınmaktadır. Kredi notunuz hesaplanırken borç durumunuz, bankalarla olan ilişkiniz, kullanmış olduğunuz kredileriniz ve kredi kartı limitiniz gibi faktörler kullanılarak kredi notunuz hesaplanmaktadır. Ayrıca kredi notunuz sabit bir puan değildir; bankalarla ilişkinize göre yükselebilir ya da düşebilir. Kredi notunuzun düşmesi halinde kredi çekme ihtimaliniz de düşecektir. Peki, banka puanı nasıl yükselir?

Borçlarınızı Kapatmaya Çalışın

aninda-kredi-veren-bankalar- kolay kredi

Kredi notunuzu yükseltmek için atılacak ilk adım, tüm borçlarınızı kapatmaktır. Ödemeniz gereken borçlar arasında kredi kartı borcu, kredi borcu ve faturalar bulunmaktadır. Fatura borçları ve faturalarınızı ödeme alışkanlığı, kredi notunu etkileyen faktörler arasındadır. Tüm borçlarınızı ödedikten sonra yapacağınız doğru hamlelerle kredi notunuzu kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme İçin Düşük Bir Kredi Alın

aninda-kredi-veren-bankalar- anında kredi çekmek

Kredi notunu yükseltme için yapacağınız bir hamle de düşük tutarlı bir kredi çekmektir. Çektiğiniz bu düşük kredinin borcunu her ay düzenli şekilde ödeyerek kredi notunuzun yükselmesine olumlu bir katkıda bulunursunuz.

Limiti Düşük Kredi Kartı Çıkartın

Kredi kartı başvurusu

Düşük limitli kredi kartı alıp her ay borçlarınızı düzenli ödemek de kredi notunuzun yükselmesi için önemli bir adımdır. Dikkat edilmesi gereken konu, kredi kartınızın her ay asgarisini değil; tüm borcunu ödemektir. Kredi kartı borcunuzu hesap kesim tarihinden önce ödemek de olumlu bir hamledir.

Kredi Kartı ya da Kredi Alamıyorsanız Ne Olacak?

Findeks kredi notu nedir

Bankalar size kredi notunuzdan dolayı kredi ya da kredi kartı vermiyorsa, bir bankadan hesap açtırarak ilk adımı atabilirsiniz. Maaşınız aldıktan sonra paranızı bu açtığınız hesaba yatırın ve tüm ödemelerinizi bu hesap üzerinden gerçekleştirin. Kira ve otomatik talimatlı fatura ödemelerinizi bu hesaptan yapın. Bu şekilde birkaç ay ödeme yaptıktan sonra bankanızdan düşük limitli bir kredi kartı talep edin. Bu kartı da düzenli şekilde kullanıp düzenli ödemeleriniz yaptıktan sonra limit artış talebinde bulunun. Bu kolay yöntemlerle kredi notunuzu yükseltmiş olacaksınız.

Kredi borcu ve fatura ödeme alışkanlıklarınızın düzeldiğini gösteren yukarıdaki hamlelerle, kredi notunuz zamanla yükselecektir.