• YARIM ALTIN
  1.352,00
  % 0,80
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5132
  % -0,31
 • € EURO
  8,9951
  % -0,04
 • £ POUND
  10,4532
  % -0,08
 • ¥ YUAN
  1,1571
  % -0,30
 • РУБ RUBLE
  0,1016
  % -0,04
 • BITCOIN/TL
  385683,734
  % 4,37
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Kredi Çekmek İle İlgili Sık Sorulan Sorular 2021

Kredi Çekmek İle İlgili Sık Sorulan Sorular 2021

Kredi çekmek isteyen ve bu amaçla bankalara başvuru yapmayı planlayan pek çok kişi kafasında bazı sorular ile baş başa kalmaktadır. Kredi çekmek ile ilgili sık sorulan soruları ve yanıtlarını sizler için bir araya derledik.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Neler?

Kredi çekmek için eskiden kefil, ipotek, gelir beyanı gibi pek çok kriter aranırken artık pek çok bankada online anında kredi başvurusu dahi yapılabilmektedir. Kredi çekmek için gerekli şartlar şu an için belgelenebilir düzenli geliriniz olması ve kredi notunuzun 1.200 üstü seviyede olması yeterli olmaktadır. Kredi notunuz düşük ise banka tarafından teminatlı kredi verilebileceği için ipotek gösterilebilecek bir gayrimenkul istenebilmektedir.

Kredi Çekerken Alınan Masraflar

Kredi başvurusu yaptıktan ve onaylandıktan sonra başvuru yaptığınız kredi tutarı üzerinden bazı kesintiler yapılmaktadır. Kredi çekerken alınan masraflar içerisinde dosya masrafı ve hayat sigortası tutarları yer alır. Bazı bankalar kredi başvurusunda dosya masrafı almaz iken bazı bankalar ise sigortasız kredi verebilmektedir.

Kredi Çekmek İle İlgili Sık Sorulan Sorular: Findeks Notu Kaç Olmalı?

Kredi çekmek için yaptığınız başvurunun değerlendirilmesinde kredi notu oldukça önemlidir. Kredi çekmek için findeks notu 1.600 puan üstü olması kredi başvurunuzun onaylanma ihtimalini yükseltecektir. 1.200 puan ve üstü kredi notu olması ise kredi çekmek için yeterli olabilmektedir.

36 Ay Vadeli 15.000 Lira İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi Çekmek İçin Puan Sorgulama

Kredi başvurusu için kredi notu önemli olduğundan kredi çekmek için puan sorgulaması yapmanız faydanıza olacaktır. Kredi puan sorgulama işlemini findeks web sitesinden ya da mobil uygulamasından yapabilirsiniz. Bankaların internet bankacılığı üzerinden de kredi puan sorgulaması yapılabilmektedir.

Kredi Kaç Günde Çıkar?

Kredi çekmek isteyen kişilerin genelde kredi ihtiyaçları acil olduğu için kredi kaç günde çıkar sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Nakit kredi başvuruları çoğunlukla aynı gün içerisinde sonuçlanırken konut kredisi ya da taşıt kredisi başvurularının sonuçlanması 1-2 günü bulabilmektedir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Çalışmak Gerekiyor?

Kredi çekmek için gerekli şartlar arasında başvuru yapan kişinin düzenli bir gelirinin olması istenmektedir. Ancak çalışmaya yeni başlamış birisinin kredi çekmek için en az 6 ay çalışıyor olması beklenir.