• YARIM ALTIN
  1.339,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5345
  % 0,28
 • € EURO
  8,9837
  % -0,40
 • £ POUND
  10,4413
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,1600
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,1016
  % 1,02
 • BITCOIN/TL
  369547,411
  % -0,15
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenler İçin (En Kapsamlı Rehber) 2021

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenler İçin (En Kapsamlı Rehber) 2021

Acil nakit ihtiyacı olduğunda ilk akla gelen çoğu zaman kredi çekmek ancak pek çok kez kredi çekmek istiyorum ama soruları ile baş başa kalınmaktadır. Bu sorunun cevabını biliyoruz desek! Tüm sorularınızın cevaplarının yer aldığı muazzam bir rehber hazırladık.

Bankaların müşterilerine sağladığı bu imkanlar son dönemlerde kredi çekmenin kolaylaşması sayesinde büyük bir artış göstermeye başlamıştır. Uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile ödeme kolaylığı sağlayan bireysel krediler sadece nakit ihtiyaçlarında değil, konut alımlarında ya da taşıt alımlarında da kullanılmaktadır.

Pek çok soruyu da beraberinde getiren kredi çekmek ihtiyacınıza karşılık sizin için yanıtlamak istediğimiz pek çok soru yer alıyor. Kredi çekmek mantıklı mı? En uygun kredi hangisi? Kredi çekmek istiyorum ama ile başlayan pek çok sorunun yanıtı da yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Hangi Kredi

Kredi çekmek istediğinizde muhtemelen ilk yaptığınız bankaların kredi kampanyalarını detaylı bir şekilde incelemektir. Çünkü her bankanın farklı isimler altında ve çeşitli koşulları taşıyan kişilere özel hazırladığı kredi seçenekleri nedeni ile hangi kredi size daha uygundur bilmek istersiniz. Özellikle emeklilere özel kredi imkanları sunan bankalar arttıkça en uygun kredi hangi kredi arayışları da gittikçe artar.

Kredi Çekmek Mantıklı mı?

İhtiyaç olmaması halinde kredi çekmek çok da mantıklı bir işlem olarak düşünülemez. Ancak kredi çekmek mantıklı mı sorusunun net bir cevabı da olamaz. Zira çoğu zaman kredi çekmek ihtiyacının doğması durumunda başvurulan bir işlemdir. Çünkü çekilen her kredinin bir maliyeti vardır ve bankalardan alınan kredi ile bu maliyetlere katlanmayı baştan kabul etmiş olursunuz.

Bu konuda biraz örnekleme yapacak olursak; Evinize mobilya almak istediğinizde şayet bunu ödeyecek birikiminiz yok ise kredi çekerek mobilya almak mantıklı sayılabilir. Yatırım yapmak amaçlı kredi çekmek istediğinizde gerek kredi maliyeti gerekse de yatırımda olası risk kaybı dikkate alındığında kredi çekmek mantıklı görünmeyecektir.

1200 Puana Kredi Çıkar mı?

Kredi Çekmek Avantajlı mı?

Kredi çekmek ihtiyacınızın karşılanması noktasında avantaj sağlayabilmektedir. Özellikle belirli dönemlerde düzenlenen kredi kampanyaları ile çok düşük faiz oranları sunulmaktadır. Böyle bir durumda ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile kredi çekmek avantaj sağlayabilir.

Yine bir örnekleme yapacak olursa konut kredisi çekmek istediğinizde size çok uzun vade olanakları sunulmaktadır. Ödeyeceğiniz konut kredisi taksit tutarı mevcut kira bedelini karşılayacak durumda ise kira öder gibi ev sahibi olma durumundan dolayı oldukça avantajlıdır. Ancak kira bedelinin 2 katını aşan kredi taksidi var ise kredi çekmek avantajlı mı sorusu daha kapsamlı bir şekilde incelenmelidir.

Kredi Çekerken Ön Onay Ne Demek?

Bankalar tarafından kredi çekme süreci oldukça kolaylaştırıldı. Anında kredi veren ürünler ile birlikte pek çok kişi dakikalar içerisinde kredi başvurusu yapmakta, onaylanması durumunda krediyi kullanarak kredi miktarını hesabına aktarmaktadır. Bazı bankalar ise kredi çekerken ön onay uygulamasını devreye sokmuştur.

Kredi çekerken ön onay çoğunlukla bankanın kendi müşterisi olmayan kişilere sunduğu bir hizmettir. Kredi başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirerek ön onaya sunarsınız. Bu ön onay sürecinde genel olarak Findeks kredi notu dikkate alınmaktadır. Ön onay alınması durumunda ise dilediğiniz zaman kredi çekebileceğiniz gibi kredi çekmeme hakkına da sahipsiniz.

sigortasız kredi veren bankalar

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kişilerin kullanımında aktif olarak çalışmamaları nedeniyle gelirleri olmadığı için kredi çekmek zor olmaktadır. Çünkü bankalar kredi kullandırdıkları kişilerin düzenli bir gelire sahip olmalarını ister ki her ay kredi taksitleri düzenli ödensin. Ancak sigortasız kredi veren bankalarda bulunmaktadır.

Sigortasız kredi veren bankalar hangileri incelediğimizde Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası Ve TEB tarafından kredi notu yüksek olması halinde kredi çekme imkanı sunulmaktadır. Kefil ya da teminat gösterilmesi durumunda da çalışmayan kişilerin kredi çekmesi mümkün olmaktadır.

En uygun Kredi Hangisi?

En uygun kredi hangisi? En uygun kredi veren bankalar hangisi? Nasıl en uygun kredi başvurusu yapabilirim? tüm bu sorular kredi çekmek istediğinizde aklınıza ilk gelen sorular arasında yer bulur. Çünkü bankaların kendi içerisinde bile o kadar çok çeşitli kredileri bulunuyor ki seçim yapmak gittikçe zorlaşıyor. Hangi banka hangi kredi avantajlı araştırmaları gittikçe derinleşiyor.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Pek çok banka avantajlı kredi oranları sunuyor. En uygun kredi veren bankalar hangileri diye soracak olursanız Halk Bank, Denizbank ve Vakıfbank çok çeşitli kredi kampanyaları düzenlemekte ve her bir kredi çok cazip faiz oranları ile uzun vade seçenekleri sunmaktadır.

Nasıl En Uygun Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz?

kredi notu ile sigortasız kredi çekme

Nasıl en uygun kredi başvurusu yapabilirsiniz sorusunun cevabını bulabilmeniz için önce size en uygun kredi veren bankayı bulmanız gereklidir. Kredi çekmek istediğinizde bizim öncelikli tavsiyemiz çalıştığınız bankaya başvuru yapmanız yönünde olacaktır.

Özellikle maaşını ilgili bankadan alan emekliye faizsiz kredi veren bankalar olabildiği gibi çok düşük faiz oranları ile de kredi çekmek mümkün olabilmektedir. Bu hususta bankanızdan kredi çekmek için en uygun kredi seçenekleri sunmalarını talep edebilirsiniz.

En Uygun Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

EN uygun kredi hesaplama sürecinde önemli olan ihtiyacınız olan miktarın en düşük tutar ile geri ödenmesi olduğu düşünülmektedir. Ancak ödeme yapılacak taksit tutarlarının da sizi maddi olarak zora sokmaması gereklidir. Elbette ki tavsiye edilen çok uzun vadeler yerine kısa vadeli kredi kullanılması olsa da kredinin geri ödenme sürecindeki aylık taksit ödeme planınızda aynı derecede önemlidir.

Bu nedenle en uygun kredi hesaplaması kişinin gelir düzeyine göre yapılmalıdır. İster eşit taksitli aylık sabit ödemeyi seçebileceğiniz gibi dilerseniz belirli dönemlerde gelen ek gelirleriniz mevcut ise ara ödemeli kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Nedir sorusunun cevabı pek çok kişi tarafından biliniyor olsa da en sık başvurulan kredi türü olduğunu söyleyerek başlamak istiyoruz. Acil ihtiyaçlarınızın giderilmesi için gerekli olan nakdi sağlayan kredi türü ihtiyaç kredisidir. Nakit kredi çekmek dışında evlilik kredisi, alışveriş kredisi, eğitim kredisi ya da sağlık kredisi isimleri ile bu kategori altında yer alır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplamalarında belirlenen faiz oranı ile en fazla 36 aya kadar kredi kullanma imkanı tanınmaktadır. Kullanılacak olan ihtiyaç kredisinin özelliğine göre faiz oranları değişebildiği gibi kredi notuna göre de çok daha avantajlı ihtiyaç kredisi faiz oranları sunulabilmektedir.

İhtiyaç kredisi hesaplama alanında ihtiyacınız olan kredi miktarını ve size uygun vade seçeneklerinden birini seçmeniz hesaplamanın yapılması için yeterli olacaktır. Aylık taksit miktarınız ile birlikte kesinti yapılacak olan kredi masraflarını da görebilirsiniz. Dilerseniz kredi miktarı yerine aylık ödemek istediğiniz taksit miktarını belirleyerek ne kadar kredi çekmek zorunda olduğunuzu da görmeniz mümkündür.

İhtiyaç Kredisi Türleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

İhtiyaç kredisi türleri arasında ki fark kredi kullanım amacına göre değişmektedir. İhtiyaç kredisi türleri arasında nakit kredi fırsatları ile birlikte ev almak amaçlı sunulan ev kredisi ya da diğer adı ile konut kredisi ürünleri de bulunmaktadır. Ayrıca sıfır ya da 2. el taşıt kredisi de yeni bir araç sahibi olmak isteyen kişilere sunulan bir kredi çeşitidir.

İhtiyaç kredisini ne amaç ile kullanmak istiyor iseniz o kredi türüne başvuru yapmanız sizin için avantajlı olacaktır. Zira nakit kredisi ile konut almak hem oldukça zordur hem de çok daha maliyetli olmaktadır. Konut kredisi kullanılırken konut ipoteği alınırken taşıt kredisi kullanırken de taşıt üzerine rehin şerhi konulmaktadır.

Emekliye Kredi En Fazla Ne Kadar Verilir?

Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Emekliye kredi imkanı her geçen gün gittikçe kolaylaşmakta ve birbirinden avantajlı emekliler için ihtiyaç kredisi seçenekleri sunulmaktadır. Elbette ki tüm sunulan bu fırsatların tek bir koşulu bulunuyor. Emekli maaşını ilgili bankadan alan emeklilere özel düzenlenen ihtiyaç kredisini kullanabilmek için maaşınızı başvuru yapan bankadan almalı ya da maaş ödemelerinizi E-devlet üzerinden o bankaya taşımanız gerekmektedir.

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar bulunduğu gibi çok düşük faiz oranları ile de çok avantajlı ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. Emekliler için ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlanmak için maaşınızı aldığınız banka ile görüşebilir ve ya internet üzerinden hızlıca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Banka Verir?

En uygun ihtiyaç kredisi hangi banka verir sorusu her kredi başvuru yapmak isteyen kişinin aklına takılan ilk sorudur. Pek çok banka tarafından birbirinden avantajlı kredi imkanları sunulmakta ancak bazılarından yararlanabilmek için belirli koşulların karşılanması gerekebilmektedir. Aslında bu sorunun ilk yanıtı muhtemelen çalıştığınız banka olacaktır. Zira maaş aldığınız, mevduat hesabınızın olduğu, altın ya da yatırım hesaplarınızın bulunduğu banka en uygun koşullarda kredi çekmek olanağını size tanıyacak ilk bankadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Emeklilere ve esnafa özel düzenlediği birbirinden avantajlı ve kullanımı kolay Vakıfbank kredi seçenekleri arasında kesinlikle size uygun bir kredi bulunmaktadır. Çok zengin kredi seçenekleri sunan Vakıfbank ihtiyaç kredisi ile dilerseniz aylık eşit taksitli dilerseniz de 3 aylık periyotlarda ödeme fırsatı da bulunmaktadır.

Vakıfbank, en kolay kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer bulmaktadır. Vakıfbank da özellikle emekliye kredi seçenekleri çok fazladır ve bu fırsatları emekli maaşını Vakıfbanktan alan emeklilere sunar.

Ziraat Bankası Kredi

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, Türkiye de en yaygın şubelere sahip olan tek bankadır. Pek çok kasaba da dahi şubesi bulunan Ziraat Bankası özel kredi seçenekleri sayesinde avantajlı krediler kullandırmaya devam etmektedir. Ziraat kredi kampanyalarını inceleyerek size uygun kredi ürününü bulabilir ve hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi

Halkbank kredi seçenekleri de oldukça fazladır ve kolay kredi veren bankalar arasında yer alır. Halkbank emekliye özel kredi imkanları tanırken bireysel nakit ihtiyaçlarınız içinde birbirinden farklı kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Konut kredisi başvurusu

Konut Kredisi

Konut alımlarında kullanıma sunulan konut kredisi çok uzun vadeler ile sizleri ev sahibi yapmak amaçlı hazırlanmış bir kredi çeşididir. İpotekli kredi ürünleri artasında yer bulan konut kredisinde eksper raporunda belirtilen konut değeri üzerinden en fazla % 80’ e kadar kredi verilebilmektedir.

Ev Kredisi Nedir?

Ev kredisi nedir sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. Bankalar da genel olarak konut kredisi ismi ile pazarlanan kredi ev kredisidir. Konut alımlarında verilen ev kredisi konut üstüne ipotek konulması şartı ile kullandırılmaktadır. Konut kredisi borcu tamamen bitmeden konut üzerindeki ipotek kaldırılamaz ve doğal olarak ipotekli konutun satışı da yapılamaz.

Kredi Çekerken Bireysel Emeklilik Zorunlu mu?

Bazı bankalar kredi çekerken bireysel emeklilik de yaptırmak isterler ve neredeyse bunu zorunlu tutarlar. Aslında kanunen böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Çünkü Bireysel emeklilik yani BES kişinin kendi isteği ile yaptırabileceği özel emeklilik sistemidir ve bankalar tarafından sunulan bir üründür. Bankalar kredi kullandırırken bireysel emeklilik ürününü de pazarlamak isterler ve kimi zaman bu durum kredi çekerken bireysel emeklilik zorunlu mu sorusunu da akıllara getirir.

Kredi Çekerken Teminat

Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler krediye konu olan konutu teminat olarak gösterirler ve o konuta ipotek konulmasını kabul ederler. Teminatlı kredi statüsünde yer alan konut kredisi kullanırken teminat gösterilmesi gereklidir. Kredi çekerken teminat, konut kredisi dışında taşıt kredisinde ve ayrıca çalışmayan kişilere kredi verirken talep edilebilmektedir.

en uygun faizli Taşıt kredisi başvurusu

Taşıt Kredisi

En uygun taşıt kredisi olanakları pek çok banka tarafından sunulmaktadır. Çoğu banka sıfır araç kredisi verirken bazı bankalar ise 2. el taşıt kredisi kampanyaları ile dikkat çekmektedir. Taşıt kredisi kullanımlarında taşıt üzerine rehin ibaresi konulmakta ve taşıt kredisi bitesiye kadar aracın satışı yapılamamaktadır.

2. El Taşıt Kredisi Var mı?

2.El taşıt kredisi var mı sorusu son dönemlerde artan sıfır araç fiyatları nedeni ile en sık sorulan sorular arasında yer alır. Bankalar taşıt kredisi ürünleri içerisinde 2. el araç kredisi ürünlerini de eklemeye başladılar. Uygun faiz oranları ile 2. el taşıt kredisi kullanarak siz de araç sahibi olabilirsiniz. İş bankası araç kredisi avantajlarını inceleyebilir ve 2. el taşıt kredisi başvurusu oluşturabilirsiniz.

Sıfır Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır araç kredisi pek çok otomobil firması tarafından satış sırasında sunulabilmektedir. Firmaların sunduğu sıfır araç kredisi imkanları dışında çalıştığınız bankaya da başvuru yaparak araç kredisi kullanabilirsiniz. Yeni bir araç almak istediğiniz de satışı gerçekleştiren firma tarafından sıfır araç kredisi nasıl alınır, sıfır araç kredisi başvuru koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Çekmek İstiyorum ama…

Kredi ihtiyaçlarınızda bankalar bazı kriterlere göre kredi başvurunuzu değerlendirmeye alırlar ve kimi zaman kredi başvurunuz onaylanmaz. Kredi değerlendirmelerinde en çok dikkat edilen konu olması nedeniyle öncelikli olarak Findeks kredi notu öğrenme işlemini yapmanızı tavsiye ederiz. Peki, hiç merak ettiniz mi kredi başvurunuz neden reddedildi?

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar, bankalardan neden kredi çıkmıyor sorunu ile karşılaşan pek çok kişi vardır. Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken pek çok kriteri göz önüne alarak onay verip vermeyeceğini belirlemektedir.

Kredi başvuru yaparken en öncelikli dikkat edilen husus kredi notu olmaktadır. Findeks kredi notu düşük olan ya da kredi notu sıfır olan kişilerin kredi başvuruları genellikle onaylanmaz. Şayet sizin de daha önce bankalar ile kredi geçmişiniz yok ise kredi notunuz muhtemelen sıfır çıkacaktır. Bu durumda kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar sorunu ile yüz yüze kalacaksınız.

Bu hususta size yardımcı olması için hazırladığımız Kolay yollarla kredi notu yükseltme başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bankalardan Kırmızı Kalem Aldım, Kredi Kullanmam Mümkün mü?

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kara Listedeyim

Bankalar gecikmeye düşen kredi borçluları hakkında yasal takip işlemi başlatırlar. Yasal takibe alınmış kişiler ise bankalar nezdinde kara listeye alınmaktadır. 5 Yıllık süreç sonunda kara listede ki isimler silinmektedir. Kara listede olan kişilerin kredi kullanması ise oldukça zor olmaktadır.

Kredi çekmek istiyorum ama kara listedeyim diyorsanız hemen umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü sicili bozuk olana kredi veren bankalar bulunmaktadır. Şayet düzenli bir aylık geliriniz var ve teminat göstermeniz mümkün ise Garanti bankası teminatlı kredi seçeneğine başvuru yaparak kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kredi Notum Düşük

Kredi çekmek isteyen kişilerin karşılaştığı bir diğer sorun ise düşük kredi notu olmaktadır. Findeks kredi notu 1.600 ve üstü olan kişiler çok rahat bir şekilde kredi kullanabilmektedirler. Üstelik pek çok banka tarafından 1200 puana kredi verilmektedir.

Ancak bazı bankalar kredi notu düşük olanlara da kredi verebilmektedir. Teminat ya da kefil gösterilerek kullanılan bu kredi seçenekleri, ING Bank, garanti bankası, Akbank ve Finansbank tarafından sunulmaktadır.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sigortam Yok

Kredi çekmek için aranan koşullardan biri başvuru yapan kişinin düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Kredi taksitlerinin ödenebilirliğini belirleyen bu çalışma durumu bazı bankalar tarafından özellikle istenen koşul olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fakat bazı bankalar kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyen kişilere de kredi verebilmektedir. İpotek gösterebileceği gayrimenkulü olan kişiler ek bir gelire de sahip iseler kolay bir şekilde sigortasız kredi çekme imkanına kavuşmaktadırlar. Çalışmayan kişilerin kredi çekmesini kolaylaştıran bir diğer yöntem ise kefil göstermeleridir.