• YARIM ALTIN
  1.376,00
  % 0,77
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4013
  % 0,60
 • € EURO
  9,0043
  % 0,45
 • £ POUND
  10,3569
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  1,1433
  % 0,58
 • РУБ RUBLE
  0,0997
  % 1,16
 • BITCOIN/TL
  352249,132
  % -2,74
 • BIST 100
  1.488,21
  % 0,35

Kredi Kartı Asgari Ödeme Kaç Defa Yapılır? 2021

Kredi Kartı Asgari Ödeme Kaç Defa Yapılır? 2021

Kredi kartı asgari ödeme kaç defa yapılır? sorusu günümüzde pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Vatandaşlar, geçimini sağlamak ve ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için çareyi, kredi kartlarından yana kullanıyor. Kredi kartlarının limitleri, kişinin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Her ay kredi kartından yapılan harcamalara göre kredi kartının ödemesi belirlenmektedir. Bizler, kredi kartının asgari ödemelerine değinmeden önce, asgari ödemenin ne olduğuna değinmemiz daha doğru olacaktır.

Kredi kartı asgari ödeme kaç defa yapılır

Kredi kartı, hayatı kolaylaştırmaktadır. Ancak doğru kullanıldığı zaman. Kredi kartı, doğru kullanılmadığı zaman büyük sorunlara sebep olabilir. Peki, kredi kartının asgari ücret ödemesinde bir sınır var mı? Kaç defa ödenir? Merak edilen bütün soruların cevabını sizler için belirtiyoruz.

Kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarı dediğimiz zaman, kredi kartı borcunuzun en düşük tutarının, belirtilen zamana kadar ödenmesi gerektiğini belirtir. Kredi kartınızın borcunun tamamını ödediğinizde hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Ancak sürekli olarak asgari tutarı ödemeye devam ederseniz, kartınıza binen faiz her ay büyüyecek ve borçlardan kurtulamayacaksınız.

Kredi kartlarının asgari ücret ödeme tutarı, borçların miktarına ve kredi kartının limitine göre değişkenlik göstermektedir. Limit ve borç arttıkça, ödeme tutarı da değişmektedir. Buradaki borç hesaplama limite göre değil, ay boyunca yaptığınız harcamalara göre değişkenlik göstermektedir. Bu konudaki limitleri ve ödeme tutarını şu şekilde belirtebiliriz:

Kredi kartındaki 15 bin TL’ye kadar olan limitler için ödeme %30’dur.

Kredi kartındaki 15 bin TL ila 20 bin TL arasındaki limitler için ödeme %35’dir.

Kredi kartındaki 20 bin TL ve üzerindeki limitler için ödeme %40’dır.

Kredi Kartının Asgari Tutarının Ödenmesi

Kredi kartı kullanan kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi de, asgari tutarının ödeme miktarıdır. Kredi kartı borcunuzu ödemezseniz, borcunuz üzerine günlük faiz işler. Eğer sadece asgari tutarını öderseniz, sadece kalan borcunuza günlük faiz işler. Kredi kartınızdaki asgari ücret miktarını 3 defa üst üste ödemeniz durumunda, kartınızdaki nakit çekim işlemi kapatılır. Bunun dışında, borcunuzun sürekli katlanarak artmasına sebep olur. Bu döngüyü kırmak için kart borcunuzun tamamen ödenmesi gerekmektedir.

Bu yazı Finansagi.com’un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.