• YARIM ALTIN
  1.316,00
  % -0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3038
  % 0,04
 • € EURO
  8,7851
  % -0,16
 • £ POUND
  10,1434
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,1282
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,0980
  % -0,44
 • BITCOIN/TL
  359640,618
  % 4,79
 • BIST 100
  1.527,45
  % 3,81

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

Kredi kartı ekstre tarihi ay içerisinde kredini kartınızla veya banka kartlarınızla yapmış olduğunuz alışveriş ödemelerinin toplamının yansıtıldığı gündür.  Kart kullanıcıları bu tarihte mevcut olan ödemelerini internet bankacılığı kullanarak veya banka ATM’lerine giderek yaparlar. Kredi kartı kullanıcılarının ödemelerini aksatmadan yapabilmeleri için bu tarihleri iyi ayarlamaları gerekir.

Kredi Kartında Ekstre Tarihi Önemli mi?

Bankalarının üzerinde durduğu en önemli konu ödeme tarihlerinin aksatılmadan yapılmasıdır. Ödemelerin zamanında yapılması kişilerin kredi notuna yansır. Ödemelerini aksatmadan yapan kişiler banka imkânlarından daha fazla yararlanabilmektedir.  Ödemelerini aksatan kişiler ise yeni kredi talebinde bulunurken bankalardan red yeme gibi durumlar ile karşılaşabilir.

Kart kullanıcıları ödemelerini yaparken para sıkıntısı çekmeme amacıyla kendilerinin uygun gördüğü ödeme tarihine ayarlamalıdır. Kişiler kredi kartı ekstra tarihini bir diğer adıyla hesap kesim tarihi değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirler. Bunun ilk yolu banka şubelerine gitmektir. Şubelere giden kullanıcılar değişim talebinde bulunduğu takdirde bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Hesap kesim tarihini değiştirmenin bir diğer yolu ise internet bankacılığını kullanmaktır. Günümüz gelişen teknoloji sayesinde evden çıkmadan banka işlemleri halledilmektedir. Telefonunuzdan internet bankacılığı uygulamasına müşteri numaranızı ve müşteri şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ayarlar menüsünü tıklayarak ekstre tarihini yenileme işlemi gerçekleştirilir. Aynı zamanda telefonunuzdan seçtiğiniz bankanızı arayıp canlı hizmet alarak da bu işlem kolaylıkla gerçekleştirilir.

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Kredi kartı ekstre tarihi öğrenmek oldukça kısa zamanda ve kolaylıkla öğrenilen bir işlemdir. Kart kullanıcılarının yeni bir kredi kartına sahip olduğunda en fazla merak ettiği ve araştırdığı konu kredi kartı ekstre tarihini bir diğer adıyla hesap kesim tarihini öğrenmektir. Hesap kesim tarihini öğrenen kart kullanıcıları giderlerini bu tarihe göre düzenler.

Hesap kesim tarihini öğrenmek isteyen kart kullanıcılarına kredi kartı işlemleri yapılırken bildirilir. Fakat hesap kesim tarihi unutulduysa bankanızın şubesine giderek bu tarihi öğrenmek mümkündür. Bir diğer yolu da gelişen teknolojinin sunduğu imkânlardan birini kullanmaktır. Evden çıkmadan veya istenilen yerde ve saatte internet bankacılığını kullanarak öğrenilir. Müşteri numaranızı ve müşteri şifrenizi girerek hesap kesim tarihi kolaylıkla öğrenilebilir.

Hesap kesim tarihi öğrenmeniz harcama planı yaparken fazlasıyla işinize yarayacaktır. Kredi kartı hesap kesim tarihi öğrenme işlemi sayesinde ödeme yaparken sıkıntı çekme gibi sizi zorlayan durumlarla karşılaşmanız engellenecektir. Hesap kesim tarihinin elinize para geçtiği zamanla uygun olması ödemelerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır.

Bankalar hesap kesim tarihinden sonra 10 gün içerisinde ödemelerin yapılmasını ister. Hesap kesim tarihi ayın 1’inde kesilen kartın ödeme süresi ayın 11’ine kadardır. Borcun tamamını ödemekte zorlanan müşteriler asgari kısmını ödeyerek kalan kısmı diğer aya aktarabilir. Hesap kesim tarihini bilen ve bu tarihi paralı zamanına uygun ayarlayan kullanıcılar rahatlıkla ödeme yapabilirler.

 

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur? 2021

Kredi kartı kullanımının artmasıyla birlikte günümüzde oldukça ciddi ekonomik problemler ortaya çıkabilmektedir. Özellikle kredi kartı borçlarını ödeyemeyen veya ödemekte oldukça zorluk çeken bireyler, çeşitli yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Söz konusu kartların asgari ödemesini 90 gün boyunca yapamayan bireyler için yasal takip başlatılmaktadır. Peki, kredi kartı borcu ödenmese ne olur? Son dönemlerde oldukça fazla merak edilen ve sık sık araştırılan bu sorunun cevabını dilerseniz detaylı olarak birlikte

İlgili İçerik
Kredi Kartı Aidatı İade Başvurusu Nasıl Yapılır ? 2021

Yıllardır ödediğiniz kredi kartı aidatları Yargıtay’ın vermiş olduğu kararla artık geri alınabiliyor. Kredi kartı aidatı bankaların kart kullanımından kaynaklı müşterilerinden 6 aylık ya da yıllık periyotlarda tahsil etmiş olduğu tutarlardır. Bu tutarların iadesi söz konusu olduğunda birçok özel banka işi tabir-i caizse yokuşa sürerek şartlı iade hakkı tanıyordu. Son yapılan düzenlemeler neticesinde kredi kartı aidatı iade başvurusu E-devlet üzerinden yapılarak yaklaşık 1 ay içerisinde iadesi mümkün hale geldi

İlgili İçerik