• YARIM ALTIN
  1.336,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4867
  % -0,36
 • € EURO
  8,9890
  % -0,44
 • £ POUND
  10,4994
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  1,1571
  % -0,35
 • РУБ RUBLE
  0,1013
  % 0,35
 • BITCOIN/TL
  362890,132
  % -4,91
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

Kredi Kartı Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur? 2021

Kredi Kartı Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur? 2021

Kredi Kartı Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

Kredi kartları, günümüzün en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinin başında gelmektedir. Kredi kartları, doğru kullanıldığı zaman ev ekonomisini düzeltiyor. Ancak doğru bir şekilde kullanılmadığında bütçeyi zorladığı gibi, kişinin sürekli olarak borcuna faiz yemesine sebep oluyor.

Kredi kartı sayesinde, birçok alışverişimizi gerçekleştiriyor, ödemelerimizi yapabiliyoruz. Ay sonunda kredi kartınızı ne kadar kullandığınıza dair bir hesap özeti gelecektir. Bu hesap özeti içerisine sadece ana borcunuz değil, aynı zamanda asgari ödeme tutarınızda görülecektir. Kredi kartınızla yaptığınız harcamaları dilerseniz tek seferde dilerseniz de taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ne yazık ki, kredi kartı ve kredi kartı ödemeleri hafife alınıyor. Günümüzde yapılan araştırmalara göre pek çok kredi kartı mağduru bulunuyor. Bu mağdurlar, ödeme yapamadıkları için kara listeye alınıyor. Kredi kartı borcunuzu gününde ve tam şekilde ödemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kredi Kartı Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

Ödemenin 1 Gün Gecikmesi

Kredi kartınızın ödemesini tam ve vaktinde yapmanız gerekiyor. Ödeme gününüzün 1 gün gecikmesi size çok cüzi bir faizin yansımasına sebep olacaktır. Bu durumda bankanız tarafından ödeme yapmanız gerektiğine dair bir uyarı mesajı alabilirsiniz. Kredi kartınızın ödeme tarihini geçirirseniz, ödeme yapana kadar kartınızı kullanamazsınız. Ancak ödeme yaptıktan sonra kartınızı tekrar kullanıma açabilirsiniz. Ödemenizin sadece 1 gün gecikmesi yüzünden kara listeye alınmaz, icralık olmaz ya da avukatlarla uğraşmak zorunda kalmazsanız. Daha önce de belirttiğimiz gibi en fazla faiz eklemesi ve uyarı mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

Ödemenizi 1 gün değil de 1 ay yapmadığınız zaman, 2. Fatura döneminde bankanızdan pek çok arama alabilirsiniz. Bu aramalar sonrasında, ödemenizi asgari tutarda bile yapmazsanız, kara listeye alınabilirsiniz. Bununla berber borçlarınız avukatlara iletilebilir. Bu da başınızın ağrımasına sebep olabilir. Kredi kartı kullanıyorsanız, kredi kartı ödemesi 1 gün gecikirse ne olur? Sorusunu sormanız çok normal. Kredi kartı ödemelerinizi uzun vadede geciktirdiğinizde nelerle karşılaşabileceğinize değindik. Elbette ödemenin 1 gün gecikmesi bir sorun yaratmaz. Ancak 1 gün 1 gün diye ödemeyi geciktirmeniz, ekonomik anlamda büyük sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır.

Bu yazı Finansagi.com’un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz