• YARIM ALTIN
  1.370,00
  % -1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4337
  % 1,08
 • € EURO
  9,0145
  % 0,61
 • £ POUND
  10,3802
  % 0,58
 • ¥ YUAN
  1,1495
  % 1,13
 • РУБ RUBLE
  0,0995
  % 0,95
 • BITCOIN/TL
  349064,282
  % -5,15
 • BIST 100
  1.472,64
  % -1,05

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

Kredi kartı son ödeme tarihi kaça kadar? Sorusunun cevabı, kredi kartı kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Kredi kartı hayatımızın en büyük buluşlarından bir tanesidir. Ancak doğru kullanıldığı zamanlarda. Günümüzde herkesin cebinde en az 1 adet kredi kartı bulunmaktadır. Hatta bu miktar kişi başı 4-5 taneye kadar çıkabilir. Ancak kredi kartı kullanıyorsanız, ödeme konusunda hassas olmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Kredi kartının ödemesi çok ciddiyet gerektiren bir iştir. Mutlaka vaktinde ve düzenli ödenmesi gerekmektedir.

Gününde yapılmayan kredi kartı ödemeleri ne yazık ki büyük sıkıntılara sebep olabilir. Bu noktada kredi kartı borçlarını ödeyecek olan kişiler, internet üzerinden kredi kart borçlarını saat kaça kadar ödeyeceklerini merak etmektedir. Kredi kartı borçları zamanında ödenmezse, günlük faiz işlenmektedir. Bu da işi içinden daha da çıkılmaz bir hale getirmektedir. Aynı zamanda da kredi notunuzun düşmesi kaçınılmaz olacaktır.

Kredi Kartı Ödeme Zamanı

Kredi kartı ödenmesi noktasında karşınıza pek çok ödeme yöntemi çıkabilir. Bu sistemler içerisinde şubeye gitmek istemeyenler olabilir. Bunun için ödemelerinizi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bankalardan ödemek istiyorsanız, en geç mesai bitimine kadar yani 17.00’a kadar ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu durum, ödemelerini veznede gerçekleştirmek isteyenler için geçerlidir. Bunun dışında ATM üzerinden de kredi kartınızı ödeyebilirsiniz. Bu ödeme yöntemi için zaman sınırlaması bulunmamaktadır. Bu ödeme yönteminin saati, gün sonuna kadardır. Dilerseniz, gece bile ATM üzerinden aynı gün içerisinde kredi kartınızı ödeyebilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri Hakkında

Kredi kartını ödemek isteyenlerin tercih edebileceği ödeme yöntemlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

-Banka şubelerinden ödeme yapmak isteyenler en geç saat 17.00’a kadar ödeme işlemlerini gerçekleştirmeli.

-ATM ya da EFT ile banka ödemelerini gerçekleştirmek isteyen kişiler, ödeme işlemlerini en geç 23.59’a kadar gerçekleştirmeli. EFT ya da havale ile ödeme yapacak olan kişilerin ödeme zamanı 09.00 ila 16.00 arasındadır. Bu saatler dışında yapılan EFT ve havale işlemler, ertesi gün hesaplara düşmektedir. Eğer ödemenizi son güne bırakıyorsanız, bu noktaya özen göstermelisiniz.

 

Bu yazı Finansagi.com‘un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.