• YARIM ALTIN
  2.489,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  693202,310
  % 1,39
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartları günümüzde insanlar için hem en zararlı hem de en faydalı araçlardan birisidir. Bu tezatlığın nedeni kullanım amaç ve yöntemlerinin farklı olmasıdır. Büyük borçlar altına girerek finansal sıkıntılar yaşayan insanların yanında, doğru kullanımla hayatları kolaylaşan insanlar da vardır.

Eğer geliriniz oranında kredi kartı kullanırsanız, herhangi bir borçlanma yaşamadan devam edebilirsiniz. Ancak gelirinizin üstünde harcamalar yapar ve çok fazla taksitlendirme kullanırsanız, bu sizin için hiç iyi olmayabilir. Kredi kartının olumsuz yönlerini hakkında çoğu kişi fikir sahibi. Peki, kredi kartının olumlu yönleri nelerdir? İşte kredi kartınızı kullanmanız için 4 neden!

Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

1.Faizsiz Ödeme Erteleyebilirsiniz

Kredi kartınızı kullanmanız için 4 neden listemizin ilk sırasında faizsiz ödeme ertelemeden bahsedeceğiz. Birçok banka hiçbir faiz almadan harcamalarınızı erteleyebilmektedir. Aslında bu kullanımın olumsuz sonuçları da vardır. Ancak doğru bütçe planlamaları ile oldukça işinize yarayacak bir özellik olabilir.

Özellikle bankaların yüksek faiz almasından sakınan bir sürü insan vardır. Ancak bu yüksek faizler genellikle borçların ödenmemesi durumunda devreye girmektedir. Bunun dışında peşin alışverişlerde ödemelerinizi faizsiz erteleme gibi imkânlar da sunulmaktadır.

2.İnternet Alışverişleri

Günümüzde gittikçe artan online alışveriş kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Özellikle sunulan indirimler ile çoğu zaman alışverişlerde büyük kazançlar da elde edilebilmektedir. Bu nedenle online alışveriş büyüyerek devam edeceğe benziyor.

İnternet alışverişi yapmanız için de banka veya kredi kartı kullanmanız gerekmektedir. Çoğu sitenin kredi kartı kullanımı konusunda güvenli olduğu söyleyebiliriz. Ödemeyi alır, sistem üzerinde tutar, ürün size ulaştığında ödemeyi satıcıya iletir.

Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 NedenKredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

3.Puanlar ile Kazançlar

Birçok bankanın sunduğu harcadıkça kazandıran kampanyalar ile tüketiciler harcamaya teşvik edilmektedir. Bunun olumsuz sonuçları olsa da doğru harcamalar yaptığınız takdir de çeşitli puanlar toplayabilirsiniz. Bu şekilde hem istediğiniz alışverişi yapmış hem de puanlar sayesinde farklı bir harcama bütçesi oluşturmuş olursunuz.

4.Faizsiz Taksitlendirme

Özellikle yüksek tutarlı alışverişlerde taksit çok önemlidir. Mağazalar banka kartı veya nakit para üzerinde taksitlendirme yapmazlar. Ancak kredi kartınız ile size sıfır faiz ile taksit imkânı sunabilirler. Bütçeniz doğrultusunda gelirinizle orantılı yaptığınız taksitlendirmeler, elinizi oldukça rahatlatacaktır.