• YARIM ALTIN
  1.457,00
  % 0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1748
  % 0,13
 • € EURO
  9,7293
  % 0,09
 • £ POUND
  11,2647
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  1,2475
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,1057
  % -0,05
 • BITCOIN/TL
  487346,321
  % 0,92
 • BIST 100
  1.393,24
  % -1,65

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük kişiler için kredi çekmek oldukça zor bir işlemdir. Bankaların kredi vermeden önce dikkatli araştırmalar ve analizler yaptığını biliyoruz. Sizin hakkınızda yaptıkları araştırmalarda baktıkları ilk şeyden birisi de kredi notunuzdur.

Kredi notunuzun düşük olması kredi çekme ihtimalinizi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çünkü bankalar kredi notu üzerinden müşterilerine bir güven politikası uygulamaktadır. Peki, kredi notu nedir? Kredi notu düşük olan kişiler nasıl kredi çekebilir?

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, diğer adıyla kredi puanı, kişilerin banka ve finansal kuruluşlar ile ilgili tüm ilişkilerini inceleyerek analizlere dayandırılan bir puanlama türüdür. Yani sayısal bir değeri vardır. Tüm finans, banka ve reel sektör bu kredi notları ile müşterileri ve kişiler arasındaki ilişkileri düzenlerler. Peki, kredi notunun düşük olması ne demektir?

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi ÇekebilirKredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir

Kredi Notunun Düşük Olması Ne Demek?

Kredi notunun düşük olması demek sayısal olarak düşük bir puana sahip olmanız demektir. Bu da bankaların size karşı tavrının olumsuz olacağı anlamına gelmektedir. Çünkü kredi notunuzun düşük olması, bankalar veya çeşitli finans kuruluşları ile bir sorun yaşadığınız anlamına gelmektedir. Yani bir güvensizlik yaratır. Daha önce borçlanıp borcunuzu ödemediğinizi, az işlem yaptığınızı ve daha birçok konuya ışık tutar. Bu nedenle tüm para sistemi üzerinde borçlanma ve çeşitli işlemler kredi notu ekseninde yürütülmektedir. Peki, kredi notu düşük olan kişiler nasıl kredi çekebilir?

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir

Kredi Notu Düşük Kişiler Nasıl Kredi Çeker?

Günümüzde kredi notu düşük olan müşterilere hizmet vermekten çekinmeyen bankalar mevcuttur. Ancak yine de genel kanı kredi notu üzerinden müşteri seçmek ve borçlandırmaya girişmektir. Bankaları bunu birkaç yolla gerçekleştirir. En çok kullanılan 2 yol mevcuttur. Kredi talep eden kişilerden teminat veya kefil talep edilebilir.

Bankalar teminat ve kefil talep ederek kendi gelirlerini garanti altına almış olur. Müşteri de bu iki yoldan birisini seçerek gerekli krediyi alabilir. Bu sayede iki taraf da istediğini almış olur. Ancak her banka teminat ve kefil gösterme yollarını kabul etmeyebilir. Bu tamamen başvurduğunuz kuruluşun kendi iç politikasıyla ilgilidir.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.