• YARIM ALTIN
  1.329,00
  % -1,66
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3248
  % -0,49
 • € EURO
  8,8514
  % -0,61
 • £ POUND
  10,2399
  % -0,48
 • ¥ YUAN
  1,1333
  % -0,37
 • РУБ RUBLE
  0,0996
  % -0,15
 • BITCOIN/TL
  372446,181
  % 3,92
 • BIST 100
  1.553,30
  % 1,60

Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? 2021

Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? 2021

Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız kredi notu sorgulama yapmanız gerekmektedir. Bankalardan ve finans kuruluşlarından kullanacağınız kredi öncesinde analiz edilen ve yapılan araştırmalar sonucunda belirlenen puanlarınızı önceden öğrenebilir, duruma göre kredi puanlarınızı arttırabilirsiniz. Kredi paketlerinde en önemli belirleyici unsur kuşkusuz kredi notudur ve bireylerin kredi notunu yüksek tutması gerekmektedir.

Kredi Notu Sorgulama 2020

Kredi notunu öğrenmek isteyenlerin yapması gereken ise kredi notunu sorgulatmaktır. Kredi notunun nasıl sorgulanacağını bilmeyenler bankalar tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosu(KYB)’nun Findeks internet sitesi üzerinden bireysel veya kurumsal kimlikleri ile öğrenebilirler.

Site üzerinden kredi notunu öğrenmek isteyenler ise öncelikle Findeks üyeliği için gerekli olan adımları izleyerek siteye kayıt işlemlerini yapmalıdır. Üye işlemleri tamamlandıktan sonra oluşturulan şifre ve kimlik numarası ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Akabinde sitede bulunan kredi notu sorgulama butonuna tıklayarak sahip olduğunuz kredi puanını öğrenebilirsiniz. Kredi notunu ilk kez sorgulayanlar için tek sefere mahsus olmak üzere site üzerinden ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ayrıca Findeks kredi notu sorgulamak ücretli ve sorgulama başına KDV dahil 7.08-TL tahsil edilmektedir.

Bankalar Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Kredi puanlarınızı Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks sitesine giriş yaparak öğrenebileceğiz gibi Bankalar üzerinden de öğrenebilirsiniz. Bankalar üzerinden kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken şeyler çok basit. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu internet bankacılığından da bu işlemi gerçekleştirebilir veya şubelere giderek puanlarınızı öğrenebilirsiniz. Bankaların şubesinden puanınızı öğrenmek için dilekçe yoluyla bankanıza bildirmeniz gerekmektedir. Dilekçe yoluyla uğraşmak istemeyenler için bankalar, internet bankacılığı üzerinden de 5 TL karşılığında bu işlemi sağlamaktadırlar. Tek yapılması gereken işlem ise, bankaların internet sitesine giriş yaparak ilgili menülerinden kredi notu raporuna ulaşmak olacaktır. Ayrıca akılda bulunması gereken bir bilgi de, işlemlerinizi sürekli gerçekleştirdiğiniz ve düzenli ödemelerinizi sağladığınız bankalar üzerinden işlem gerçekleştirmek olmalıdır.

Findeks Kredi Notu 1 adet 6,00 TL 7,08 TL
Notlu Risk Raporu 1 adet 11,00 TL 12,98 TL
Endeksli Çek Raporu 1 adet 7,00 TL 8,26 TL
Findeks Karekodlu Çek Raporu 1 adet 0,60 TL 0,71 TL
Avantajlı Not Danışmanım
(2 adet Notlu Risk Raporu Hediye!)
1 adet 50,00 TL 59,00 TL

Fiyatlar Findeks websitesinden alınmıştır.

Findeks Kredi Notu ve Risk Raporu

Findeks’in internet sitesi üzerinden sorgulama yapacağınız zamanlarda, ek bir ücret karşılığında risk tablonuzun da oluşturulacağı belirtilmektedir. bu tabloda, bankaların hangi sebeplerden dolayı sizi risk grubuna aldığını görebileceksiniz. Kısacası, bankalara olan borcunuzu düzenli ödememişseniz ya da kredi siciliniz bozuksa, bunun tüm nedenlerini Findeks kredi notu ve risk raporu yardımı ile öğrenebileceksiniz.