• YARIM ALTIN
  1.339,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5345
  % 0,28
 • € EURO
  8,9837
  % -0,40
 • £ POUND
  10,4413
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,1600
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,1016
  % 1,02
 • BITCOIN/TL
  364734,505
  % 2,46
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Kripto Döviz Borsasında Para Kazanmak İsteyenler İçin 7 İpucu

Kripto Döviz Borsasında Para Kazanmak İsteyenler İçin 7 İpucu
Kripto Döviz Borsasında Para Kazanmak

1. Doğrudan bozdurma işlemi yapmayın

Doğrudan ticaret durumunda, kişi bir taraf olarak hareket eder. Örneğin, arkadaşınız veya iş arkadaşınız size kripto para birimini uygun bir oranda takas etmenizi önerir. Özel web sitelerinde ve forumlarda böyle bir kaç teklif var, ancak bu güvenli değil: karşı tarafın alınan parayla ortadan kaybolmayacağının  garantisi yok.

Aralık 2017’de, Krasnodarlı bir işadamı, doğrudan Pulkovo havaalanında iki bitcoin satın aldı. % 5 indirim ile 100.000 ₺ harcadı. Bununla birlikte, aldığı tek şey, satıcının bir kâğıt cüzdan olarak verdiği kâğıt üzerindeki bir dizi numaraydı.

2. Farklı sitelerdeki döviz kurlarını karşılaştırın

Takastan azami faydayı elde etmek için kura dikkat edin. Fiyat aralığı oldukça etkileyici olabilir: yaz aylarında, farklı borsalardaki etirium oranındaki fark 15 dolara kadar çıkmıştı. Büyük işlemler için bu fark ciddi miktarda ortaya çıkmaktadır.

15 $ oran farkıyla 10 havayı değiştirerek, 150 $ kazanabilirsiniz. Kurları karşılaştırın.

3. Bozdurmadan önce sitenin itibarını kontrol edin

Bazı borsalar ve borsalar ödemeleri geciktirebilir. Özellikle banka kartlarına para çekilmesi sırasında ödemeler tamamen ortadan kalkıyor. Bozdurma işleminden önce tembel olmayın ve sitedeki yorumları okuyun. Tabii ki, bazıları için ödeme yapılacak, ancak genel tablo oluşturulabilir. Ne kadar derinlemesine analitik analiz yaparsanız, o kadar iyidir.

Haziran 2018’de Ukrayna’da sahte çevrimiçi döviz siteleri yaratan sahtekarlar gözaltına alındı. Polise göre, faaliyetleri birçok BDT ülkesine yayıldı.

4. Her zaman teslimat adresini kontrol edin

Şifreli para birimini göndereceğiniz cüzdanın verilerini girerken dikkatli olun. Tüm servisler cüzdanlarının adresini panoya kopyalamaz, bu yüzden her şeyi doğru girip girmediğinizi kontrol ettiğinizden emin olun. Bir yanlış işaret – ve fonların hiçbir yere gidemez. Sık rastlanan hatalar, bunların iki farklı kripto para birimi olmasına rağmen Bitcoin’e Bitcoin adreslerine para gönderilmesini içerir.

Adres girme ile ilgili sorunlar genellikle şifrelemeleri kabul eden çevrimiçi mağazalarda ortaya çıkıyor. Fonları yanlış adrese gönderirseniz, cüzdanın mümkün olan en kısa sürede bağlantısını kesmek ve madencilerin işlemi işleme zamanının kalmamasını ummaktır. Bu durumda, cüzdanı yeniden yapılandırabilir ve fonları geri iade edebilirsiniz. Bununla birlikte, pratikte, kullanıcılar nadiren yeterince hızlı bir şekilde bir hatayı farkederler.

5. Komisyona dayalı yararı göz önünde bulundurun

Çoğu kripto borsaları, fiyat parası girerek veya çekerek bir işlem için komisyon alır. Bazı durumlarda, indirim% 8’e ulaşmaktadır, ancak çoğu zaman komisyon% 1’i geçmemektedir. Bununla birlikte, her değişim aşamasında bir komisyonun olduğu unutulmamalıdır: Hava cüzdanlarına geçerken gaz, kripto değişiminde para yatırma ve çekme, elektronik para hizmetlerinden karta para çekme ödemesi. Ethereumu 500 ₺ değiştirirseniz, elinize daha az sahip olursunuz.

6. Hızlı kararlar vermeyin

Profesyonelce ticaret yapmadıysanız, satın alma işleminden sonra kripto oranlarını sürekli izlememelisiniz. Ne kadar kazanacağınızı, ne kadar kazanacağınızı, beklemeniz veya acele etmeniz durumunda, faydalı olmaktan daha zararlıdır. Kurs geri dönebilir, ancak yeni sinirler satın alamaz.

2009 yılında, Norveçli Christopher Koch 24 dolara bitcoin aldı ve güvenli bir şekilde unuttu. 2013 yılında BTC’nin değeri hakkında bir not aldı. Cüzdanından şifreyi hatırladı ve 886 bin doların mutlu sahibi oldu.

Yani, değiştirmek istediğiniz her şeyi değiştirin ve ayda yaklaşık bir kez ilgilendiğiniz kripto para biriminin oranını kontrol ederek barış içinde yaşayın. Diğer bir seçenek de bildirimleri yapılandırmaktır.

7. Ticaretle ciddi şekilde uğraşmak istiyorsanız, bir demo hesapla başlayın

Ticaret – profesyoneller için. Bu tecrübe ve bilgi gerektiren bir iştir. 2017’de, çoğu zaman iyi para kazandılar ya da birkaç bitcoin aldılar ya da sattılar. Bu ticaret değil. Yatırımcı olmak için konunun teknik yönünü anlamanız, trendleri ve düzenleyicileri takip etmeniz, kürenin bilinen figürlerini bilmeniz gerekir. Bu tür becerilerde bile, her zaman siyahta olmak imkansızdır.

Forex’te ve oynaklığın daha yüksek olduğu dijital döviz piyasasında işlem yapmayan acemiler için zor, onlar için iki kat daha zor. Özellikle şimdi, kolay karların ancak uzun vadede elde edilebildiği durumlarda, bu kesin değildir. Gerçekten ticaret yapmak istiyorsanız, bir demo hesabıyla başlayın ve birkaç yıl boyunca demo modunda ticaret yapın. Ve ancak o zaman kripto para birimi ile çalışmaya çalışın.