• YARIM ALTIN
  1.714,00
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3149
  % -0,18
 • € EURO
  10,8536
  % -0,13
 • £ POUND
  12,8666
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  1,4596
  % 0,77
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,29
 • BITCOIN/TL
  583814,710
  % 1,26
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Kripto Para ve Kripto Para Borsası

Kripto Para ve Kripto Para Borsası

Hayatımıza hızlı bir giriş yapan kripto paranın, önümüzdeki yıllarda hayatımıza tamamen giriş yapması kuvvetle muhtemeldir. Kripto para birimleri son zamanlarda hem ödeme hem yatırım aracı olarak  çoğu insan  tarafından kullanılmaktadır. Ülkelerin vatandaşlar üzerindeki otoritesini bile sarsabilecek bir sistem bizi bekliyor olabilir.

Kripto Para Borsaları

Kripto para borsaları, gerçek para birimleri veya kripto para birimi ile kripto para alış ya da satış işlemleri yapabildiğimiz platformlardır. Geleneksel borsa sistemi ile çalışır.

Kripto para işlemleri yaparken banka hesabımızla veya kripto para borsası hesabımız ile işlem yapabiliriz. Herhangi bir aracı kuruma gerek yoktur.

Kripto para birimlerinin  dolar gibi TL gibi kağıt veya madeni elle tutulur gözle görülür bir fiziksel karşılığı yoktur. Bu yüzden kripto para işlemleri sadece internet üzerinden yapılabilmektedir.

Kripto Para Borsalarında Nasıl İşlem Yapılır?

cryptocurrency-news-thumb-7

Kripto Para ve Kripto Para Borsaları

Kripto para ile borsada işlem sağlamanız için belli bir bakiyeye ihtiyacınız vardır.

Gerçek para birimiyle işlem yapan borsalarda, borsanın desteklediği gerçek para biriminde bakiyeniz olmalıdır.

Örneğin ; Bitlo kripto para borsası Türk Lirası ile işlem yapmaktadır. Bitlo kripto para borsasında hesap açtıktan  sonra Türk Lirası yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Bitlo kripto para borsasında hesap açıp ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz girdikten sonra istediğiniz kadar Türk Lirası yatırmaya başlayabilirsiniz.

Banka hesabınızdan yapılan Türk lirası yatırımınız 20 dakika gibi kısa sürede hesabınıza geçmektedir. Hesabınızda bulunan para ile alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para borsalarında alış ve satış için iki adet yöntem vardır. Bunlar ; Kolay ve Gelişmiş sistemlerdir.

Kolay alış işleminde, bakiyenizde mevcut olan Türk lirası ile diğer kripto para borsası kullanıcılarının satış emri verdiği işlemlerden alış yapabilirsiniz.

Gelişmiş alış işleminde ise tam tersi bir işlem yapıyoruz. Yani alış işlemi için emir oluşturuyoruz.

İstersek güncel fiyatıyla istersek düşük bir fiyattan alış emri girebiliriz. Girdiğimiz emir bir satış emri ile karşılaştığında ise işlem kendiliğinden gerçekleşir. Yani bu bölümde girilen emrin işleme tabii tutulması diğer kullanıcılara bağlı bir etkendir.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.