• YARIM ALTIN
  1.334,00
  % -0,29
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5162
  % 0,03
 • € EURO
  9,0013
  % -0,28
 • £ POUND
  10,4602
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  1,1615
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  356474,164
  % -3,20
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

Maaş Müşterisi Kredisi Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir 2021

Maaş Müşterisi Kredisi Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir 2021

Bankaların maaş müşterisi olmak maaş müşterisi kredisi avantajını da beraberinde getirir. Maaş müşterisi olarak bankanın sunduğu pek çok fırsat ve avantajlardan yararlanmak anlamına gelir. Bankalar, maaş müşterilerine çok daha fazla hak sundukları için maaş müşterileri adına bankacılık işlemleri de sorunsuz şekilde gerçekleştirilir.

Maaş Müşterisi Kredisi Nasıldır?

Bankalar, maaşını kendi bankasından alan müşterilerine özel avantajlar sunar. Bu avantajlardan biri de maaş müşterisine daha kolay kredi vermesi durumdur. Maaş müşterisi kredisi kısaca maaş alınan bankadan çekilen ihtiyaç kredisine anlamına gelir. Bu kredi türünün kapsamında bankalar tarafından çeşitli avantajlar sunulur. Bu avantajlar çoğunlukla ihtiyaç kredisi kapsamında olsa da araç ya da konut kredilerinde de belli üstünlükler sağlanır.

Maaş müşterisine kredi vermek bazı avantajları sahip olur. Maaş müşterilerine uygulanan uygun faiz oranları yer alır. Ödeme düzenleri ve vadelerinde de çeşitli kolaylık sağlanır. Maaşın yattığı zaman ve alınan tutar bilindiği için de banka, maaş müşterilerine daha çok güven duyar ve bu kapsamda herhangi bir belge de talep etmiyor.

Maaş Müşterisi Kredisi Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdirq

Maaş Müşterisi Kredisi Diğer Kredilerden Farkı?

Maaş müşterisi kredisi diğer kredi türlerine kıyas ile bazı ayrıcalıklar sunar. Faiz oranları, gelir beyanı gibi durumlar burada avantaj olarak tüketici karşısına çıkıyor. Çeşitli ayrıcalıklara sahip olması ile başlar. Bankalar, ihtiyaç kredisi başta olmak üzere her kredi için gelirin beyan edilmesini talep eder. Gelirin beyan edilmesi istenmesinin en önemli sebebi ise kredinin ödenip ödenemeyeceğini anlamak için gerçekleşir.

Kredinin ödenip ödenmeyeceğini açısından maaşın alınmakta olduğu banka, doğrudan maaş hesabı üzerinden kredi taksitlerini tahsil eder başka bir deyiş ile kredi ödemeleri için garanti altına alınmış olunur. Böyle bir durumda da kredi çekmek çok daha rahat koşullarda gerçekleştiği gibi ek gelir beyanı yapmaya da gerek kalmaz.

Maaş Müşterisi Kredisi çekerken dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Öncelikle kredi tutarının tam belirlenmesi önem taşır bu şekilde gerekenden fazla tutarda kredi çekilmez; çünkü tutar ne kadar artar ise faiz oranı da yükselir. Faizlerin iyi hesaplanması gerektiği gibi uzun vade kredilerinde faiz oranlarının yükselmesi nedeni ile uzun vadede kredi çekmemek daha doğru olur.

Maaş alan müşterilerin aylık gelirini bilmeleri açısından bu maaş doğrultusunda kredi verilir ve doğrudan alınan maaş üzerinden kredi tutarları tahsil edilir bu durumda bankalar açısından önemli bir avantaj elde edilmiş olur. Bu şekilde banka avantaj sağlar iken banka müşterisi de avantajlı şartlardan yararlanır.