• YARIM ALTIN
  2.545,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4525
  % 0,10
 • € EURO
  15,3544
  % 0,06
 • £ POUND
  18,3829
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  2,1196
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,1766
  % 0,08
 • BITCOIN/TL
  569472,368
  % -2,73
 • BIST 100
  %

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu 2021

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu 2021

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu 2021


Minecraft sunucularından herhangi birinde veya tek oyunculu modundayken ölünce eşyalar kayboluyor. Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu ile bunu engelleyebilirsiniz. Bu kodu kullanarak oyun boyunca elde ettiğiniz eşyaların kaybolmasını engellemiş olursunuz. Oyunda ilerledikçe sizlere eşya kaybetmemeniz çok büyük bir kolaylık sağlamış olacak.
Oyunda istediğiniz gibi bir dünya, istediğinizi yapabilme şansına sahipsiniz. Düşmanlardan korunmak veya hayvanları yaşatmak için yeni binalar inşa edebilirsiniz.


Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu 2021


Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu “/gamerule keepInventory True” şeklindedir.“/gamerule keepInventory True” tırnak içerisinde yazılı olan kodu oyunda oynarken chat kısmına yazmalısınız. Kodu yazdıktan sonra hayatta kalma modunda oynarken itemleriniz gitmez. Kodu kapatmak istediğimizde chat kısmına “gamerule keepInventory False” yazmalısınız.


Minecraft Nedir?


Minecraft, 16 Mayıs 2009’da yayınlanan serbest dünya ve hayatta kalma stratejili oyundur. Oyun, ilk yayımlandığında piyasada popüler konuma gelen tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabilen bir oyundur.

Minecraft birinci tekil şahıs kamera açısıyla oynanan bir oyun, Oyunun bilgisayar, PlayStation ve mobil platformlara uygun versiyonları vardır. Yeni bir oyun olmamasına rağmen dünya çapında çok büyük bir oyuncu kitlesi tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor.


Oyunda eğlenceyi arttıran farklı modlar bulunuyor. Oyuncular, hayatta kalma (survival), zorlayıcı (hardcore), yaratıcı (creative), macera (adventure) ve seyirci (spector) modlarından birini seçerek maceraya başlıyor.

Oyunda gördüğümüz her şeyi kırabiliyor ve toplayabiliyoruz ve topladığımız materyalleri istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz. İşte bu özellik Minecraft’ın temelini oluşturuyor.

Minecraft yapımcıları oyunu iki moda ayırarak çok iyi etmişler. Birinci modda hayatta kalmak için uğraşacak, ikinci modda ise kreatif becerilerinizi ortaya çıkarma şansı yakalayacaksınız.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.