• YARIM ALTIN
  1.334,00
  % -0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5107
  % -0,01
 • € EURO
  9,0103
  % -0,19
 • £ POUND
  10,4749
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  1,1610
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,1006
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  356342,197
  % -3,64
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

Mobil Bankacılık Güvenilir mi? Mobil Bankacılık Nedir? 2021

Mobil Bankacılık Güvenilir mi? Mobil Bankacılık Nedir? 2021

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte normal hayatta saatlerce süren işlerimiz 10 saniyeden kısa sürede yapılabilecek hale geldi. Söz konusu hızlanma içerisinde bankacılık işlemleri de bulunuyor. Mobil Bankacılık olarak da bilinen bu sistemler hayat kurtarıyor. Peki Mobil Bankacılık Güvenilir mi? Mobil Bankacılık Nedir?

Mobil Bankacılık Nedir?

Mobil Bankacılık Nedir? Mobil Bankacılık banka işlemlerinizi cebinize kadar getiren bir sistemdir. Mobil bankacılık döneminden önce yapacağınız işlemler için şubeye kadar gitmeniz bile gerekebiliyordu.

Bilgisayar ve Telefon üzerinden kısa sürede banka işlemlerinizi halletmenize yardımcı olan bu yeni sistem sayesinde. Oturduğunuz yerden borç ödeyebilir, para çekim talebi verebilir. Para gönderimi sağlayabilir, kredi kartı başvurusu yapabilir ve hatta oturduğunuz yerden kredi bile çekebilirsiniz.

Tüm bu işlemler için sadece bir internet bağlantısına sahip olmanız yeterli oluyor. Yapacağınız işlemler sadece bunlarla sınırlı değil. Hisse senetlerini al sat bile yapabilirsiniz. Günün 7/24 zaman diliminde hiçbir kısıtlama olmadan bu işlemleri yapmak hayatı kolaylaştıran en önemli etkenlerden sadece birisi.

Mobil Bankacılık Güvenilir mi? Mobil Bankacılık Nedir?

Mobil Bankacılık Güvenilir Mi?

Her ne kadar bankacılık işlemleri cebimize kadar inse de bazı sorular insanın aklını gerçekten karıştırıyor. Mobil bankacılık güvenilir mi? İçerisinde emeklerinizin bulunduğu ve hatta hayatınızın neredeyse tamamının bulunduğu banka hesaplarınızın güvenliği son derece önemlidir.

Mobil bankacılık uygulamalarının güvenli olması gerekmekte. İçerisinde yer alan varlığınızın korunması son derece önemlidir. Bu nedenle her geçen gün internet güvenliği geliştirilmekte. Son derece yüksek güvenlik yöntemleri ile korunan mobil bankacılık uygulamaları oldukça güvenlidir.

Cihazınıza bulaşabilecek virüslere karşı da önlem almaya başlayan bu uygulamalar henüz sizin haberiniz yokken virüslere karşı önlemler alabilmekte. Mobil bankacılık sistemlerinde güvenilir olmayan cihazlar üzerinden kesinlikle işlem yapılmamakta. Bunun yanı sıra iki adımlı kimlik doğrulama gibi yöntemler ile de varlıklarınız koruma altına alınmakta.

Mobil Bankacılık Ayrıcalıkları

Mobil bankacılık nedir? Güvenilir mi? Sorularını yanıtladık. Peki bu mobil bankacılığın ayrıcalıkları nedir? Mobil bankacılık pek çok ayrıcalığa ev sahipliği yapmakta. Pek çok değil neredeyse her işinizi halletmenize olanak sağlayan bu sistemi bir kere kullandıktan sonra tekrar kullanmak isteyeceksiniz. Ayrıcalıkları ile hayatınızı hızlandıracak ve zamanında çektiğiniz bazı eziyetleri hatırlayacaksınız.

 • Her an, Her saat, Her yerde. Saat, Gün ve Mekân zorunluluğu olmadan işlem yapabilme ayrıcalığı. ATM ya da Şubeye giderek yapmanız gereken işlemleri sadece tek bir tık ile oturduğunuz yerden yapabilmektesiniz.
 • Ödemeleri ve acil para gönderimlerini tek bir tıklama ile saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Para transferi yapmak artık çok kolay. Mobil bankacılık ile sadece 10 saniye içerisinde paranızı karşı hesaba gönderebilirsiniz.
 • Fatura ve ödemeleri tek tıklama ile halledin. Fatura ve benzeri ödemelerinizi mobil bankacılık üzerinden oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Son işlemler ve faturalar kısmına kaydedebileceğiniz ödemelerinizi anlık olarak takip etmenin yanı sıra sadece üzerine dokunarak hiçbir bilgi girmeden ödeyebilirsiniz.
 • Yanlış hesaba para gönderimi yok! Tüm işlemlerden önce gelecek olan onay erkanı size yapacağınız tüm işlemlerin özetini verir. İnceleme sonrasında yanlış bir durum yoksa onaylayarak kısa sürede işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Banka hesabınızda olan para miktarını sadece bir adımda öğrenebilirsiniz. Bu işlemler için hiçbir şekilde ATM ya da Şubeye gitmenize gerek yok! Sadece mobil bankacılık uygulamasına girerek bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.
 • QR Kod ile para çekim ayrıcalığı. Yanınızda kartınız olmasa bile QR kod sistemini kullanarak ATM den para çekebilirsiniz. Özellikle bu pandemi döneminde ATM lere dokunmadan işlem yapmak kadar cazip edici bir durum yok.
 • Temassız ödemeleri kart ile değil mobil bankacılık ile yapın! Kartınızı yanınızda taşımaya gerek duymadan, post cihazlarına sadece telefonunuzu okutarak temassız ödeme yapabilirsiniz. Söz konusu özellik için NFC özellikli bir cihaza sahip olmanız yeterlidir.

Mobil Bankacılık Güvenilir mi? Mobil Bankacılık Nedir?

Mobil Bankacılık Ücretli Mi?

Mobil bankacılık ücretli mi? Aylık para keser mi? Konu bankacılık olunca her an para gitme korkusu ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Online olarak yapılan neredeyse her işlemde para alınıyor olması Mobil bankacılık uygulamalarının da ücretli olup olmayacağını düşündürüyor.

Mobil bankacılık uygulamaları tamamen ücretsizdir ve hizmete göre tasarlanmıştır. Orada yapacağınız hiçbir işlem için ek ücret ödemezsiniz. Üyelik, giriş ve benzeri işlemleri ücretsiz yapabilir. Bankacılık işlemlerinizi de ücretsiz yerine getirebilirsiniz.

Bu konuda hiçbir şekilde sizden ek ücret istenmez. İsteyeler de itibar etmemeniz güvenliğiniz açısından iyi olacaktır. Para talep edilen durumlar genellikle başka hesaplara yapılan transferlerdir. Düşük maliyetli transfer ücreti dışında mobil bankacılık sizden ücret talep etmez.