• YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1710
  % 0,20
 • € EURO
  9,7308
  % 0,20
 • £ POUND
  11,2050
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  1,2471
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,1056
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  487494,744
  % 1,84
 • BIST 100
  1.393,24
  % -1,65

Mükemmel Köpek Fotoğrafları Nasıl Çekilir | 7 İpucu

Mükemmel Köpek Fotoğrafları Nasıl Çekilir | 7 İpucu

Mükemmel Köpekler

1. Çekim yapmaya hazırlan

Güvenli bir yer seçin ve yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Acele ederseniz ve her zaman gergin bir durumda kalırsanız, modeliniz bunu kesin olarak fark edecektir. Çok hırslı olmayın, ama kesinlikle mükemmel çekimler yapabileceğinize dair güveninizi kaybetmeyin.

2- Esnek Olun

Köpeklerle yapılan kesin planlamalar işe yaramıyor: Doğaçlama yapmaktan ve modelinizin davranışına uyum sağlamaktan korkmayın.Mükemmel resim gözünüzün önünde olsa bile, her şeyi orijinal olarak tasarlandığı gibi yapmaya uğraşmayın. Anı yakalayın.

3. Unutmayınız ki her model motivasyon gerektirir

İnsanlarda olduğu gibi, köpeğin de böyle poz vermesini beklememelisiniz – bir şekilde onu motive etmeniz gerekir. En sevdiğiniz evcil hayvan muamelesini veya  oyuncağını kullanabilirsiniz.

4. Çok Fazla Hareketsiz Kalmayın

Modelinizi çok uzun bir süre tek bir yerde kalmak zorunda kalmayacak şekilde hazırlayın – hayvanlar için doğal değil. Aynı zamanda, çekimin hem sizi hem de köpeği yıpratabileceğini unutmayın.

Bu nedenle, düzenli aralıklarla ara verin ve iki saatten fazla sürmesin. Bununla birlikte, model özellikle aktif ise son kural ihmal edilebilir.

Bir köpeği belirli bir pozisyonda sadece donmaya zorlayamayacağınızı unutmayın. Dikkatini bir oyuncağa çekin, o zaman kesinlikle odaklanmış ya da mutlu bir evcil hayvanı fotoğraflayabileceksiniz.

5. Bir Köpek Gibi Düşün

Köpeği ilginç bir bakış açısıyla yakalamak istiyorsanız, zihinsel olarak kendiniz olmak zorunda kalacaksınız. İçgüdülerinize güvenin – böylece her önemli çekim anından en fazlasını yaratabilirsiniz.

6. Köpeğin bireyselliğini düşünün

Sadece estetik açıdan çekici olmayan, aynı zamanda köpeğin kendisi hakkında bir şeyler anlatan fotoğraflar yapmaya gayret edin. Hayvanın ruhuna uygun bir yer bulun ya da evcil hayvanı kendi dünyasında yakalamaya çalışın.

Örneğin, genç ve neşeli bir modeliniz varsa, nasıl oynadığını veya çukur kazdığını çıkarın. Sergi köpeğinin zerafetini yansıtmak için, sıradışı mimarisi ile kentin eski kısmına götürebilirsiniz.

Beyaz zemin üzerine beyaz hayvanları ve siyah olanı beyaz hayvanları çekmekten korkmayın. Kolay değil, ancak sonuç şaşırtıcı olabilir.

7. Kamera ve lens meselesini unutmayın

Çektiğiniz şey iyi fotoğraflar oluşturmak için önemli bir faktör değil. Ancak ekipman hala önemlidir ve zor zamanlarda yardımcı olabilir.

Objektifle ilgili olarak, muhteşem bir bokeh efekti oluşturmak için geniş açılı yüksek açıklıklı bir cama ihtiyacınız var. Ayrıca bir telefoto lens almanız da önerilir – modelin kaçması ve gerçekten ilginç bir şeyler yapması durumunda.