• YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1710
  % 0,20
 • € EURO
  9,7364
  % 0,27
 • £ POUND
  11,2504
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  1,2471
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,1056
  % 0,02
 • BITCOIN/TL
  487494,215
  % 1,84
 • BIST 100
  1.393,24
  % -1,65

Nasıl Hızlı Para Kazanılır?

Nasıl Hızlı Para Kazanılır?

Bir faturayı ödemek için ya da ihtiyacınız olan bir şeyi satın almak için hızlıca para kazanmanız gerekir. Bu da oldukça stresli bir iştir ancak seçenekleriniz oldukça fazla. Bir şeyler satabilir, geri dönüşüm yapabilir ya da bazı garip işler yapabilirsiniz. İşte nasıl hızlı para kazanılır sorusunun cevabı linkte.

Nasıl Hızlı Para Kazanılır?

İkinci el mağazalarına eşya satın

Bazı ikinci el mağazaları, eski giysiler, CD’ler, DVD’ler, kitaplar, mobilyalar gibi iyi durumda olan değerli eşyaları satın alır. Bu mağazalar, eşyalarınızı yeniden satarak kendileri para kazandıkları için gerçek değerlerini kadar para alamayabilirsiniz.

Kullanmadığınız ürünleri internetten satın

Kullanmadığınız ürünleri satabileceğiniz onlarca farklı platform vardır. Bazı siteler komisyon alır bazıları ise almaz sadece aracı olur. İyi durumda ve kullanılır ürünleriniz varsa ve siz kullanmıyorsanız bunları bu sitelerde satabilirsiniz.

Letgo ya da Sahibinden gibi benzer siteleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Hiçbir komisyon ödemeden bu sitelerden eşyalarınıza müşteri bulabilir ve ürünlerinizi değerinde satarsınız.

Telefon uygulamalarıyla görevler yaparak para kazanın

Uygulama mağazalarında bulunan bazı uygulamalar para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu uygulamalar size bazı görevler verir bunları yerine getirdiğinizde bakiyenize para ekler. Bakiye ödeme sınırına ulaştığında paranızı alabilirsiniz. Bu yöntem size çok fazla bir para kazandırmayabilir ancak oturduğunuz yerden hemen başlayabilirsiniz.

Görevleri tamamlamak ya da kaydolmak için ücret isteyen veya kredi kartı bilgilerinizi girmeniz isteyen site ve uygulamalarda uzak durun. Çünkü bunu isteyenler genellikle dolandırıcılardır.

İnternette anket doldurun

Çevrimiçi anketler yapan ve bu anketleri dolduran kullanıcılara az da olsa para ödeyen birçok web sitesi vardır. Birkaç TL kazandırır ancak çok az çaba harcayarak para kazanabilirsiniz.

Günlük işçilik yapın

İnternetten ya da bir ilan panosunda günlük, basit işler yapabilirsiniz. Günlük olarak yapabileceğiniz birçok iş vardır. Bunları aşağıda bulabilirsiniz:

 • İnşaat işçiliği
 • Kafe, lokanta, restorant gibi yerlerde garsonluk, bulaşıkçılık, komilik, temizlikçilik
 • Ev işleri yapmak, gündeliğe gitmek, evi temizlemek, bahçeyi temizlemek
 • Araba yıkamak, oto yıkamacıda çalışmak

Hayvanları seviyorsanız evcil hayvanlara bakın

Şehir dışına çıkan ya da hayvanlarıyla bir süreliğine ilgilenemeyen birçok kişi bulabilirsiniz. Bu kişiler kedi, köpek gibi evcil hayvanlarıyla bir süre ilgilenecek kişiler ararlar. Profesyonel olarak evcil hayvan bakmakla ilgilenen kurumlar genellikle çok pahalı olduğundan dolayı evcil hayvan sahipleri başka kişilere vermek ister.

Köpek gezdirerek para kazanın

Nasıl hızlı para kazanılır sorusunun cevabı kesinlikle köpek gezdirmektir. Köpek sahibi fakat onu gezdiremeyecek kadar yoğun olan kişiler için köpeklerini gezdirebilirsiniz. Aynı zamanda birkaç köpeği bir aynı anda gezdirebilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz. Ancak köpek gezdirmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Fiziksel olarak köpekleri zapt edebileceğinize uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bu işi yapmalısınız. Ortalama olarak saatlik 25 ila 100 TL arası ücretler kazanabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye göre bu ücretler değişebilir.

Çocuk bakıcısı olun

Çocuklarla aranız iyi değilse bu işi asla yapamazsınız. Çocuk seven biriyseniz bebek bakıcısına ihtiyaç duyan onlarca kişi bulabilirsiniz. İnternetten ya da tanıdığınız bir kişi aracılığıyla birinin bebeğine bakabilirsiniz. Çocukları eğlendirerek ve onlarla zaman geçirerek meşgul olan ailelerin yardımına yetişebilir ve aynı zamanda az çok gelir elde edebilirsiniz. Çocuk bakmanın zor bir iş olduğunu unutmayın. Çocukların bazılarının çok yaramaz olabileceğini göz önünde bulundurarak bu işi yapın. Bunu yapmaktan zevk almıyorsanız bu iş size göre değildir.

Bir sokak sanatçısı olarak para kazanın

İşlek bir caddede yetenklerinizi sergileyerek para kazanmak aslında çok mümkün ve eğlenceli bir iş olabilir. Sokakta dans edebilir, müzik yapabilir, şarkı söyleyebilir, pandomim yapabilir ve şakalar yapabilirsiniz. Eğer bunları hakkıyla yapabileceğinizi düşünüyorsanız halka açık ve kalabalık alanlarda bunu yaparak biraz para kazanabilirsiniz. Öncelikle iyi bir oyun ya da söyleyeceğiniz şarkılar listesini hazırlayın. İnsanlara birazcık eğlence sunun ve onlarda sizi ufak bahşişlerle ödüllendirsin.

Sokak sanatçılığı yaparken insanların size bahşiş verebileceği bir şapka, bardak, çanta ya da gitar kılıfı gibi bir şey hazırlamaya dikkat edin. Kamusal alanlarda performans verirken yasaları kontrol edin. Bazı yerlerde sokak sanatçılığı yasak olabilir. Bu nedenle para kazanacağım derken başınızı belaya sokmayın.

Buna da göz atabilirsiniz: Pandemi döneminde okula nasıl gidilir?