• YARIM ALTIN
  1.342,00
  % -0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3464
  % -0,23
 • € EURO
  8,8888
  % -0,26
 • £ POUND
  10,2623
  % -0,33
 • ¥ YUAN
  1,1368
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,0994
  % -0,28
 • BITCOIN/TL
  362195,417
  % 1,34
 • BIST 100
  1.528,82
  % 0,09

Öğretmen ve Sağlık Çalışanlarına Aylık 387 TL Ödeme İle Kredi Fırsatı

Öğretmen ve Sağlık Çalışanlarına Aylık 387 TL Ödeme İle Kredi Fırsatı

Halkbank öğretmenlere ve sağlık çalışanlarına yönelik özel ihtiyaç kredisi kampanyasına başladığını duyurdu. Bu kapsamda normal koşullarda ihtiyaç kredisi için uygulanan %1,90 faiz oranı yerine %1,60 faiz oranı uygulaması ile ihtiyaç kredisi sunulacağı ve buna bağlı olarak uygun aylık taksit ödemeleri avantajının öğretmenlere ve sağlık çalışanlarına sunulacağı belirtildi.

Halkbank tarafından sunulan kampanyalı kredi kapsamında düşük faiz oranından yararlanırken, vade süresi maksimum 36 ay olarak tanımlanabilecek. Kampanyalara ilişkin avantajlı kredilerin başında ise 10 TL değerindeki 36 ay vade süreli ve %1,60 faiz oranlı öğretmen kredisi yer alıyor. Bu kampanyalı ihtiyaç kredisini kullanan öğretmenler 36 ay vade kapsamında aylık 387 TL düşük bir miktar ödeme ile 10 bin TL nakit desteği alabilecekler.

Yirmi Bin TL Kampanyalı Kredi

Hem öğretmenlere hem de sağlık çalışanlarına yönelik sunulan kampanyalı krediler kapsamında 20 bin TL değerindeki kredi %1,60 faiz oranı üzerinden aylık 775 TL taksitler ile alınacak. Bu kredi için sunulan avantajlı vade süresi ise 36 ay olarak açıklandı. Krediye başvuru yapmak isteyenlerin şubelere ziyaret gerçekleştirmeleri gerektiği belirtildi.

Otuz Bin TL Kampanyalı Kredi

30 bin TL kredi kullanmak isteyen öğretmenler ve sağlık çalışanları Halk Bank’ın kampanyalı kredisi sayesinde aylık 1.160 TL taksit ödemesi yaparak nakit ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bu kredi için kampanya kapsamında %1,60 faiz ve 36 ay vade seçeneği tanımlanıyor. Kredinin başvurusunda maaş bordrosu sunma şartı bulunduğu belirtilirken, başvurularının Halk Bankası şubelerinden kabul edileceği açıklandı.

Elli Bin TL Kampanyalı Kredi

Halkbank’ın kampanyalı kredisi kapsamında öğretmen ve sağlık çalışanlarının 50 bin TL değerindeki nakit ihtiyaçlarını da %1,60 faiz uygulayarak karşılıyor. Bu kapsamda 50 bin TL kredi alım talepleri için 36 aylık maksimum vade süresi tanımlarken 1.930 TL aylık taksit rakamı talep ediyor. Aylık 2 bin TL altında ödeme yaparak 50 bin TL nakit ihtiyacını karşılamak isteyen öğretmen ve sağlık çalışanları Halkbank şubelerinin bireysel kredi kullandırma departmanlarından başvurularını iletecekler.

Seksen Bin TL Kampanyalı Kredi

Diğer yandan kampanyalı kredinin maksimum 80 bin TL değere kadar sunulduğu açıklandı. Maksimum 80 bin TL’ye kadar nakit ihtiyacına sahip olan öğretmenler ve sağlık çalışanları %1,60 faiz oranı, 36 ay vade süresi ve aylık 3.098 TL taksitler ile kredi kullanacaklar.

Asıl amacı öğretmenlere ve sağlık çalışanlarına uygun aylık ödeme taksitleri ile kredi sunmak olan kampanya modeli, diğer bankaların sahip olduğu %1,90 ile %2,5 ihtiyaç kredisi faiz oranlarının çok altında bir faiz oranı sunarak, ödeme planı üzerinde avantajlı değerlerin oluşmasını sağlıyor.

90 ila 100 bin TL değerinde kredi alımlarından yararlanılmak istenmesi halinde faiz değerlerinin ve aylık ödeme taksitlerinin değiştiği ve kampanyalı modelden çıkış yapıldığı, bu kapsamda 100 bin TL kredi alımı için öğretmenler ve sağlık çalışanlara bir kampanya modeli sunulmadığı açıklandı.

Başvuru Nasıl yapılacak?

Bu kampanyalı kredi seçeneklerine başvurmak için ise maaş bordrosu, isme düzenlenmiş bir adet elektrik veya telefon faturası, ikamet belgesi ve nüfus cüzdanı ile Halk Bank şubelerine başvuru yapılması gerektiği açıklandı. Şubelerde müşteri temsilcileri ile ‘’öğretmen ve sağlık çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi başvuru talep formu’’ doldurulduktan ve imzalandıktan sonra başvuru tamamlanıyor. Forma eklenmesi gereken bilgilerin ise iletişim ve kimlik bilgileri gibi temel bilgiler olduğu ifade edildi. Kredi için aynı gün alanlara, isimlerine açılan Halkbank hesabı kanalı ile kredi ödemeleri gerçekleştiriliyor.

Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ