• YARIM ALTIN
  2.496,00
  % -0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  694891,480
  % 1,27
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Online Oyunlarda Para Nasıl Kazanılır?

Online Oyunlarda Para Nasıl Kazanılır?

Son yılların en çok tercih edilmekte olan bilgisayar oyunu tarzı online oyunlardır. Birçok online oyun oyuncusu kendine bir karakter oluşturur, geliştirir sonrasında da ticarete dökerek karakterinin satışını gerçekleştirir. Online oyun piyasası da bu nedenle oldukça önemlidir. Bugün sizlerle online oyunlarda para kazanma nasıl gerçekleşir? Onu paylaşacağız.

Hangi Online Oyunlardan Para Kazanılır?

Günümüzde online oyunlardan para kazanma fazlası ile yaygınlaşmış bir durumdur. Bu online oyunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

 • League of Legends
 • Metin 2,
 • Knight Online
 • Silkroad
 • Pubg
 • Mobile Legends

gibi oyunların oyuncuları yüksek levellerde ki hesapları sayesinde ticaretin anahtarını bulmuşlardır. Neredeyse tüm oyuncuların amacı level yükseltmektir. Oyunlarda yapılan ticaret sayesinde kısa zamanda mevcut paranızı büyütmeniz oldukça mümkündür. Bu yolla da oyun kalitesini arttırmak ve istediğiniz her şeyi almanız çok kolaylaşır. Gelişmiş itemlerin kullanılması da level seviyenizi arttırmada büyük katkı sağlayacaktır. Online oyunda uygun bulunan bir ürünü alıp, zamanı gelince de pahalıya satmak en karlı işlerden birisidir. Ticarete yoğun ağırlık vermek ise oyundan seviye olarak biraz geri kalmanızı sağlayabilir. Fakat doğru strateji ile ilerlemeye devam ederseniz her iki konuda da çok başarılı olmanız mümkündür.

Oyuna başlarken ister para yatırıp yüksek seviyelerde oynayabilirsiniz, isterse elinizde ki mevcut olan az miktarda oyun parasıyla başlayıp onu katlayabilirsiniz. Az miktarda olan oyun parasını katlamak insana oldukça zevk verir. İlk aşta oyuna başladığınızda takas yapabilir veya ucuz bir ürünü satın alabilirsiniz. Daha sonra abu ürünü daha fazla fiyata satmak sizin ilk karınızı yaptığınız anlamına gelir. Bu sistemi devam ettirip, bir süre birikim yapabilirsiniz. Daha sonra bu birikimle birçok şey alabilmeniz mümkündür. Bazı takas severler sayesinde ya da ucuz pazarlamacılar sayesinde elinize çok uygun fiyatlara çok uygun ürünler düşebilir.

Online Oyunlardan Youtube Üzerinden Para Kazanma

Online oyunlarda para kazanma kanallarından birisi de Youtube’dır. Bu diğer çevrimdışı ve mobil oyunlar içinde geçerli bir kazanç yöntemidir ve bu yöntem ile kazanç sağlamak için levelinizin çok yüksek olması bir zorunluluk değildir. Eğer eğlenceli ve pozitif biriyseniz; aynı zamanda bu oyunu güzel oynuyorsanız Youtube üzerinden kazanç sağlamanız çok daha kolay olacaktır. Youtube’da ki abone sayınızı arttırmak için, belli başlı çekilişler düzenleyebilir; böylece daha fazla aboneye ulaşarak daha fazla kazanç sağlarsınız. Twitch, Dlive gibi oyun severlerin fazlası ile bulunduğu platformlarda da canlı yayın açarak daha fazla kişinin sizi takip etmesini sağlamanız mümkündür. Bir süre sonra takipçi sayınız sizin çalışmalarınıza bağlı olarak artış gösterecektir.

Online Oyunlar Nasıl Gelişmiştir?

Günümüzde yaklaştıkça her geçen gün popülaritesi daha da artan bir sektör online oyun sektörüdür. Özellikle online oyunlarda para kazanma olanağının genişlemesi ile birlikte bu sektör her geçen gün daha da büyümektedir. İnternet ortamında tercihen kendiniz ya da grup arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz pek çok oyun mevcuttur. Bu oyunlar eğlenip iyi vakit geçirmek için kullanılır. Bazense oyunları sadece ticaret yapmak için kullanırlar. Bu oyunlar önceleri basit sistemlerin üzerine kurulu küçük oyunlar şeklinde piyasaya sürüldü. Daha sonra ise internetin gelişimiyle birlikte, kaliteli online oyun olarak hayatına devam etmiştir.

Dünya çapında oynanan oyunlar başka ülkelerden birçok arkadaş kazanmanıza sebep olur. Özellikle genç nüfusa yönelik olan filmler, birçok yaş grubuna hitap etmektedir. Birçok kişi hayalleri bu online oyunlar sayesinde gerçekleştirebiliyor. Eğlence amaçlı başlanan bu oyunlar özellikle ticaret amaçlı olarak dönüşüm göstermiştir. Online oyunlar birçok gence de ekmek kapısı haline gelmiştir. Oyunları gerçek bir meslek olarak yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Oyunlar içerisinde birçok grup kurularak turnuvalar düzenlenmektedir. Bu turnuva galiplerine pek çok farklı ödüller veriliyor. Yüzbinlerce kişinin katıldığı bu turnuvalar büyük ilgi görüyor.

Online oyunların yaygın olmasında ki bir temel sebep daha Twitch gibi canlı yayın yapan sitelerdir. Bu siteler sayesinde online oyunların popülaritesi de artmıştır. Bu gibi sitelerden yayın yapan gamerlar, bağışlar ve abonelikler sayesinde oldukça yüksek miktarlarda paralar kazanmışlardır. Bunun dışında yayıncılar büyük şirketlerden aldıkları sponsorluklar sayesinde yayın hayatlarına devam ettirdikleri bilinmekte. Gerçek bir yatırım gözüyle bakılan bu oyunlar, her hecen gün kullanıcı sayısını arttırmakta.