• YARIM ALTIN
  2.489,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5387
  % 2,02
 • £ POUND
  18,1301
  % 1,29
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  693674,479
  % 1,60
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

PC-XBOX-PS veya Steam Oyun Seçimi Nasıl Yapılmalı?

PC-XBOX-PS veya Steam Oyun Seçimi Nasıl Yapılmalı?

PC-XBOX-PS veya Steam Oyun Seçimi Nasıl Yapılmalı?

1. Eleştirmenlerin ve oyuncuların incelemelerini inceleyin

Yorumlar oyun hakkında daha fazla şey öğrenmek için iyi bir yol. Önemli olan – tahminleri vurgulamıyor. Bu çok öznel bir parametredir ve oyunu beğenip beğenmeyeceğinizi anlamanıza yardımcı olmaz.

Yalnızca çok düşük bir puan gösterge niteliğinde olabilir – 100 üzerinden 50 puana kadar. Bu, oyunun büyük olasılıkla hiç zevk getirmediği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu durumda bile, çeşitli yayınların tahminlerini kontrol etmek daha iyidir. Bu Metacritic ve GameRankings gibi toplayıcılara yardımcı olacaktır.

Ama herhangi bir oyun için en zorlu eleştirmen oyuncular. PC’de oynuyorsanız, sıradan oyuncuların incelemeleri için en iyi yer Steam sayfasındaki proje sayfasıdır.

Projelerin algılanmasının çok öznel olduğunu anlamak önemlidir. Biri başarısız bir karar gibi görünebilir, bir başkası memnun olabilir. Bu nedenle, her şeyden önce, oyunun hangi bileşenlerini gözden geçirenin yazarının listelediğine ve onlara karşı olan tutumuna dikkat etmeyin.

Örneğin, inceleme, oyunun, The Legend of Zelda: Breath of the Wild’da olduğu gibi, kademeli olarak silah imha etme mekaniğine sahip olduğunu söylüyor. İnceleme yazarı, mükemmel bir şekilde uygulandığını ve oyuna müdahale etmediğini yazar. Ancak bu tür sistemlerin sizi sürekli bir şeyleri değiştirme veya onarma ihtiyacından dolayı rahatsız ettiğini biliyorsunuz. Sonuç olarak, oyundan hoşlanmadığınız olasılığını artırıyor.

2. Oynanışı görüntüle

YouTube’daki oyun kayıtlarından, oyundaki grafiklerin ne olduğunu, görsel tarzın, karakterlerin ne kadar iyi seslendirildiğini, oyunun temelinin ne olduğunu ve daha fazlasını anlayabilirsiniz.

Çoğu durumda, bir oyun almaya değip değmeyeceğini anlamak için birkaç video izlemek yeterlidir. Ancak, kaydın en önemli bileşeni – kontrol duygusunu iletmediğini hatırlamalıyız.

Etkileşim, video oyunlarının temelidir ve videoları yok edilir. Bir karakterin tuş basmalarına nasıl tepki verdiğini, bir oyunda hedeflemenin kolay olup olmadığını, menünün ne kadar uygun olduğunu anlamıyorlar. Bunu öğrenmek için, ya birinin incelemesini okumalısınız ya da kendiniz oynamalısınız.

3. Tam sürümünü veya demoyu oynatın

Bir demo, bir başlık alıp almayacağınızı anlamanın en iyi yoludur. Bu, oyunun, becerilerin, tasarımın ve projenin genel olarak hissedildiğine dair bir fikir veren oyunun küçük bir kısmıdır. Bunu geçerek karar vermek çok daha kolay hale geliyor.

Ne yazık ki, son yıllarda demolar nadirdir. Ancak birçok mağazada para iade sistemleri var. Oyunu satın alabilir, deneyebilir ve beğenmediyseniz geri para isteyebilirsiniz.

Kurallar her yerde farklı, ancak genellikle iki saatten uzun olmayan bir projeyi iade etmenize izin veriyorlar. Tam olarak öğrenmek için, “Sıkça Sorulan Sorular” bölümüne veya oyunu satın alacağınız sitenin yardımına bakın.

4. Geliştirici hakkında daha fazla bilgi edinin

Bu, öncelikle birkaç ayda bir büyük güncellemeler alması gereken oyunları ilgilendirir. Örneğin, erken erişime sahip projeler veya bölümler tarafından yayınlananlar –  Hitman gibi.

Wikipedia’yı okuyun veya geliştirici stüdyosu hakkında haber arayın. Bu, etkileyici bir sicili olan iyi bilinen bir firma ise, hayranları varken oyunu terk etmesine izin vermesi muhtemel değildir. Ve eğer bu yakın zamanda yüksek profilli skandallara karışmış yeni bir ekip veya şirketse, dikkatli olmalısınız.