• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  349885,647
  % 0,06
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Profesyonel Kış Fotoğrafları Nasıl Çekilir | Kış Fotoğrafçılığı

Profesyonel Kış Fotoğrafları Nasıl Çekilir | Kış Fotoğrafçılığı
Profesyonel Kış Fotoğrafları Nasıl Çekilir

1. Pozlama Değerini Arttırın  (EV)

Güneşli kış manzaraları çekerken veya kar beyazlığını yakalamaya çalışırken, kamera pozlama düzeltmesini 0,3 veya 0,7 derece artırın. Cihaz karı çektiğinizi anlamıyor. Bu nedenle, kendiniz ona parlak bir şey çektiğinizi “söylemelisiniz”. Aksi takdirde, son görüntünün çoğu beyaz olmaz, ancak gri olur.

2. Pilleri sıcak tutun

Düşük sıcaklıklarda, pil normalden çok daha hızlı boşalıyor. Birkaç yüz çekim tek bir şarjla ılık olarak çekilebilirse, soğukta bu sayı% 50–70 azalır. Bu nedenle, pilleri doldurun ve iç cebinizde, vücudunuza daha yakın tutun.

3. Lensin buğulanmasına izin vermeyin.

Soğukta çekim yaparken, bir miktar ısınmak için en yakın kafeye gitmek için harika bir istek var. Ancak yanınızdaki bir kamerayla sıcak bir odaya girerseniz, lens hemen terler. Cam tekrar şeffaf hale gelene kadar beklemek zorunda kalırsınız ve harika bir çekim yapma ihtimaliniz var. Bundan kaçınmak için, merceğe bir kapak yerleştirin, kamerayı çantaya koyun ve ardından binaya girin.

4. Özel bir eldiven satın alın

Birçok fotoğraf dükkanı parmaklarının ucunda ısıya dayanıklı kumaştan özel eldivenler satıyor. Sık sık, kamera ellerinden kaymayacak şekilde özel bir kumaşa ve avuç içlerine sahiptirler.

5. Dikkat! Kırmızı Burunlar

Kışın, güzel portreler yapılabilir, ancak üzerlerindeki burunlar genellikle kırmızıdır ve bu da çok iyi değildir. Neyse ki, bu bir fotoğraf düzenleyicide, örneğin Adobe Lightroom’da düzeltilebilir. Sadece sola kaydırın, kırmızı ve turuncu renkteki doygunluk kaydırıcıları. Bu, kızarıklıktan kurtulmaya yardımcı olur.

6. Kar Tanelerine Önem Verin

Amacınız mercek önündeki ve odak noktasının arkasındaki kar taneleri gerçekte olduğundan daha büyük göstermektir. O zaman resim özellikle büyülü olacak.

7. Gün doğumu ve Gün Batımında Fotoğraf Manzaraları

Kışın, gün doğumu ve gün batımı, özellikle kar fırtınasından hemen önce veya sonra daha çarpıcı görünebilir. Ek olarak, yılın bu zamanında manzara çekimi, örneğin yaz mevsiminde olduğundan çok daha kolaydır.

Gerçek şu ki, kışın güneş daha sonra doğar ve daha erken batar. Bu nedenle, güneşin doğuşunu gidermek için sabah saat dörtte kalkmanız gerekmez. Uyuyabilir ve daha sonra güzel fotoğraflar çekmeye gidebilirsiniz.

8. Fotoğraf makinesini kardan koruyun

9. Fotoğraf makinesini kurutmayı unutmayın

Kamera biraz ıslanırsa, eve gelir gelmez kuru bir havluyla sarın. Birkaç saat kurumasına izin verin. Cihazı silmeyi denerseniz, yuvadaki sıvıyı sürdürebilir ve elektronik parçaları ıslatabilirsiniz.

10. Sıcak elbise

Soğukta çekim yapmak kolay bir iş değil, bu yüzden vücudunuzu hazırlamak çok önemlidir. İyice giyinmek, sonra donmaktan, sürekli rahatsızlık hissetmekten ve hastalık riskinden daha zinde olmaktan daha iyidir. Sıcak botlar, eldivenler, şapka – gibi setleri edinin.