• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  415742,670
  % 0,57
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Reiki Nedir, Reiki Değerleri ve Enerjisi

Reiki Nedir, Reiki Değerleri ve Enerjisi

Reiki Nedir?

Finansagi.com Sağlığını geri kazanmayı destekleyen, vücudu rehabilite eden, stresi azaltan ve gevşeme sağlayan bir Japon tekniğidir. Fikir olarak; Ellerdeki enerji yardımıyla insan vücuduna hükmeder, görünmeyen bir yaşam gücü enerjisini harekete geçirir ve yaşama gayemize  neden olan şeyin bu olduğu temeline dayanır. Birinin “yaşam gücü enerjisi” düşükse, hasta veya stresli olma ihtimali daha yüksektir. Fakat bu enerji yüksekse, insanın mutlu ve sağlıklı olma ihtimali çok daha yüksektir.

Reiki kelimesi, köken olarak iki Japonca kelimeden meydana gelir. Bunlar; Rei , “Tanrı’nın Bilgeliği veya Yüksek Güç” ve Ki ise “yaşam gücü enerjisi” anlamına gelir. Yani Reiki kelime anlamı aslında, “Tanrı’nın Bilgeliği ile yönlendirilen yaşam gücü enerjisi” diye ifade edilebilir.

Bir tedavi yöntemi olan Reiki, insanlar üzerinde ruh ve bedenlerinin içinde parlayan harika bir ışıltı varmış gibi hissettirir. Tüm insanlar için rahat ve güvende hissetme, huzurlu olma ve esenlik duyguları dahil olmak üzere birçok güzel etki yaratarak bedenin, duyguların, zihnin ve ruhun pozitif yönde olumlu gelişmesini sağlar.  Bu yöntem sayesinde birçok insan kendisinde mucizevi ve güzel sonuçlar elde ettiğini ifade etti.

Ellerin Enerjisi

Ellerin Enerjisi

Reiki Eğitimi ve Öğrenimi

Reiki, herkesçe kullanabilecek kolay, doğal ve güvenilir bir ruhsal şifa ve kendini geliştirme yöntemidir. Bu yöntem hemen hemen sağlık literatürüne girmiş tüm hastalıklara yardım etmede her zaman etkili olmuştur. Ayrıca, hastanın tedavi süresince kullandığı ilaçlardan dolayı oluşan yan etkileri azaltmak ve iyileşme sürecini desteklemek için diğer tüm tıbbi ve kişisel rahatlama teknikleriyle beraber etki eder.

İnanılmaz derecede basit bir öğrenme tekniği olup kullanma yeteneği aynı derecede zor olduğundan dolayı tek başına öğrenilmez, ancak bir Reiki dersinde bu kullanma tekniği öğrenciye aktarılır. Bir Reiki ustası tarafından verilen bu yetenek uygulama yöntemi ile öğrenciye öğretilerek onun, kişinin sağlığını kazanmasını sağlamak ve yaşam kalitesini artırmak için sonsuz bir “yaşam gücü enerjisi” kaynağından faydalanmasına izin verir.

Her yaştan ve geçmişten günümüze kadar binlerce insana bu meditasyon yöntemi başarıyla öğretildi. Bu yöntemin öğrenilmesi ve uygulaması kişinin eğitim seviyesine veya ruhsal gelişimine ve durumuna bağlı değildir. Bu nedenle isteyen herkes tarafından öğrenilip uygulanabilir.

İnsanın Enerjisi

İnsanın Doğal Enerjisi

Reiki Bir Din Midir?

Reiki, tabiatı gereği tamamen manevi alt yapıya sahip iken, asla bir din veya inanç unsuru değildir. Yaşam gücü enerjisine dayanan Reiki’ nin hiçbir dogması yoktur ve bunu öğrenmek ve kullanmak için kişinin inanca sahip olmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. Aslında, hiçbir inanca bağlı olmadığı için kişi inansada inanmasada bu yöntem mutlaka işe yarayacaktır.

Birçok insan Reiki kullanmanın onları sadece entelektüel bir kavrama sahip olmaktan ziyade dinsel dürtülerinin etkisiyle ilişkili olduğunu düşünür. Bir inanç dogmasına sahip olmasa da, tamamen farklı düşünceye sahip insanlardan uyumlu şekilde yaşamak ve onlarla beraber hareket etmek yine de mühimdir. Bu doğal şifa sisteminin kurucusu olan Mikao Usui, tüm kültürlerde ve insanlarda evrensel geçerliliği olan insanlar arasında barışı ve uyumu desteklemek için belirli temel etik kurallarının uygulanmasını her zaman tavsiye eder.

Ellerin Mucizesi

Ellerin Mucizesi

Reiki Değerler Sistemi ve Yaşam Gücü Enerjisi

Mikao Usui Reiki’yi geliştirdikten birkaç yıl sonra bir meditasyon esnasında, yaptığı uygulamasına değerlerini eklemeye karar verdi. Değerler Sistemi kısmen, Mikao Usui’nin hayran olduğu Japonya Meiji imparatorunun beş mottosundan aldı. Değerler, Reiki’ ye maddiyat ve maneviyat arasında dengeyi sağlamak için geliştirildi. Amaçları arasında ise, insanların bilinçli olup kendini geliştirmeye karar vermesi ve ruhunu iyileştirmek için tecrübenin gerekli olduğunu anlamalarına yardımcı olmaktır.

Reiki, yaşam gücü enerjilerinin (şifa enerjisi) kalıcı sonuçlarının meydana gelmesi için, hasta kendi şifasının mesuliyetini üstlenmeli ve bunda aktif bir rol almalıdır. Bu nedenle Değerler sistemi, yaşam gücü enerjisinin kullanımından çok daha fazlasıdır. Ayrıca tam olarak bir sistem olması için sürekli kendini geliştirmeye yönelik aktif bir taahhüt içermelidir. Değerler, hem kaliteli bir yaşam sürmenin hem de içsel değerleri için uygulamaya yönelim sağlar.

Ellerin Enerji Noktası

Ellerin Enerji Noktası

Reiki Değerleri ve İnsan Üzerindeki Enerjisi

 • Mutluluğu aramak ve bulmak için insanı buna davet etmenin gizli sanatıdır.
 • İnsanlardaki tüm hastalıkların mucizevi ve doğal ilacıdır.
 • Sadece bugünü düşünüp ümitsizliğe düşmeyin ve bugünkü halinize pozitif bakmaya çalışın.
 • Kendinizi işiniz ve ailenize odaklanmaya adayın.
 • İnsanlara karşı her zaman nazik ve kibar olun.
 • Her sabah ve her akşam dua ederken ellerinizi mutlaka birleştirin.

Bu sözleri kalbinizde yer verip ve bu kelimeleri ağzınızla mutlaka kendinize söyleyin. Beden ve zihnin iyileştirilmesi içinde mutlaka bu meditasyonu denemelisiniz.

Reiki dersleri ülkenin her yerinde ve dünyanın birçok yerinde verilmektedir. Bu meditasyonu öğrenmek istiyorsanız, Ülkemizde birçok eğitim kurumu ve organizasyonlar bulunmaktadır.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Siz meditasyon türleri hakkında neler düşünürsünüz? Bu tarz yaşam gücü enerjilerine odaklanan uygulamalar size samimi geliyor mu? Bu meditasyon yöntemlerini uygulamayı düşünür müsünüz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.