• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  413923,244
  % 0,45
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Renklerin Enerjisi ve İnsan

Renklerin Enerjisi ve İnsan

RENKLERİN ENERJİSİ ve İNSAN

RENKLER NASIL OLUŞUR?

Finansagi.com İnsanlar için en önemli enerji kaynağı ışıktır ve tüm renk yelpazesi bu ışıktan türetilmiştir. Renkler, tüm dalga boylarına sahip güneş ışığının dünyaya gelmesine bağlı olarak tüm elektromanyetik spektrumdan meydana gelir.

Renklerin enerjisi, ışığın insan gözlerinden içeri girip tamamen karmaşık biyokimyasal sistemini etkileyerek hormon üretimini arttırarak meydana gelir. Bu insana ait biyokimyasal sistem daha sonra ruhunu ve varlığını etkiler. Işık bu dolaşımı tek başına yapmaz ve aşağıda gösterildiği üzere diğer enerjilerle birlikte hareket eder. Bu enerjiler soldan sırasıyla; Kozmik Işınlar, Gamma Işınları, X ışınları, Ultraviyole Işınları, Kızılötesi Işınlar, Mikro dalgalar, Kısa Radyo Dalgaları, Uzun Radyo Dalgaları diye adlandırılır.

Işığın Renklere Dönüşümü

Işığın Renklere Dönüşümü

Görünür ışık spektrumunda bulunan her renk bir dalga boyuna, frekansına ve belirli bir enerji üreten etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Ayrıca insanların bazı ışınlara maruz kaldığında ise bu ışınların tehlikeli olabileceğini farkındayız. Ancak bu görünen ışıktan oluşan gökkuşağının insan üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir enerjisinin olduğu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Işık, tek bir enerjidir ve insanoğlu onu renk olarak görür.”

GÖKKUŞAĞI RENKLERİ ve RENK ENERJİLERİNİN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Işık yedi renk enerjisinden oluşur: Bunlar Kırmızı, Turuncu, Sarı, Yeşil, Mavi, lacivert ve Mor’ dur. Her bir renk insan vücudunun çeşitli bölgelerine nüfus eder ve insanı duygusal, fiziksel ve zihinsel olarak farklı şekilde etkilenmesini sağlar. Her rengin sizi nasıl etkilediğini makalemizden öğrenebilirsiniz. Buna ihtiyacımız olduğunda da ekstra enerji artışı sağlamada renkleri etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

İnsan sabahları çok az enerjiyle uyanırsa veya bir iş toplantısı için hazırlanması gerekirse, renklerin enerjisi ve gücü burada ona yardımcı olabilir. İnsanların yapması gereken tek şey planladığı günde ne yapacağıdır; daha sonra o günün taleplerini karşılamasına yardımcı olacak rengini seçmeli ve her şeyi akışına bırakması yeterli olacaktır.

Gökkuşağı Renkleri

Gökkuşağı Renkleri

KIRMIZI RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Canlılık, Cesaret, Özgüven

Zorlu bir gün geçirmek zorundasınız veya enerjinizin tükendiğini hissettiğinizde mutlaka kırmızı rengi kullanın. Kırmızı renk, topraktan güç alır ve her aşamada size enerji verir. Bizim fiziksel bedenimize odaklanmamızı sağlar. Hayatımızda başlayacak her olayın kırmızının yaşam enerjisine mutlaka ihtiyacı vardır.

Kırmızı Rengin Kişilik Özellikleri: Cesur, kendinden emin, insancıl, iradeli, kendini bilen, dürüst ve dışa dönük olarak sayabiliriz.

Kök Çakra, kırmızı enerji tarafından yönetilir.

TURUNCU RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Mutluluk, Güven, Kaynak

İş hayatınıza neşe, mutluluk katar ve hayata olan yaşama iştahınızı güçlendirir. Turuncu renk diğer renklere göre en iyi duygusal uyarıcıdır. Bizi duyularımıza sımsıkı bağlar ve önümüze çıkan engellemeleri kaldırmaya yardımcı olur. Böylece bizi bağımsız ve sosyal kılar.

Turuncu Rengin Kişilik Özellikleri: Hevesli, mutlu, atılgan, enerjik, sportif, kendine güvenen ve yapıcı olarak sayabiliriz.

Dalak(Cinsel) Çakrası, turuncu enerji tarafından yönetilir.

SARI RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Bilgelik, Açıklık, Özgün

Bize düşüncemizin net olmasını sağlar, farkındalığımızı artırır, ilgimizi ve merakımızı harekete geçirir. Sarı enerji, bizim algılama ve anlama yeteneğimiz ile birebir ilgilidir. Sarı renk enerjisi, bizi zihinsel benliğimize bağlar.

Sarı Rengin Kişilik Özellikleri: İyi huylu, pozitif, kendine güvenen, pratik ve entelektüel olarak sayabiliriz.

Solar Pleksus Çakrası, sarı enerji tarafından yönetilir.

YEŞİL RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Denge, Aşk, Oto Kontrol

Bizlerin kaslarını, sinirlerini ve düşüncelerini gevşetmeye yardımcı olur. Yenilenmemizi sağlayarak huzur ve uyum hissi vermek için negatif enerjimizi temizler ve dengeler. Yeşil renk enerjisi, bizi karşılıksız sevgiye bağlar ve tüm varlığımızı pozitif olmak için kullanır.

Yeşil Rengin Kişilik Özellikleri: Anlayışlı, kendini denetleyen, uyarlanabilir, sempatik, şefkatli, cömert, alçakgönüllü, doğayı seven ve romantik olarak sayabiliriz.

Kalp Çakrası, yeşil enerji tarafından yönetilir.

MAVİ RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Bilgi, Sağlık, Kararlılık

Bu renk zihinsel olarak bizi rahatlatır. Mavi renk enerjisi, bizim sinir sistemimiz üzerinde muazzam sakinleştirici bir etkiye haizdir ve büyük bir rahatlama sağlar. Ayrıca, uyku sorunları ve hiperaktif olan çocuklar için ideal bir renktir. Bizi bütünsel düşünmeye yönlendirir. Bunun yanında bize iletişimi ve konuşmayı geliştirme imkanı verir.

Mavi Rengin Kişilik Özellikleri: Sadık, düşünceli, şefkatli, ilham verici, yaratıcı ve temkinli olarak sayabiliriz.

Boğaz Çakrası, mavi enerji tarafından yönetilir.

LACİVERT RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Sezgi, Mistik, Anlayışlı

Lacivert renk enerjisi, bizi kendi benliğimize bağlar ve bize tüm evrenin bir parçası olma deneyimini verir. Sezgiyi, hayal gücünü güçlendirir ve hayal kurma aktivitesini artırır.

Lacivert Rengin Kişilik Özellikleri: Sezgisel, korkusuz, pratik, idealist, bilge ve gerçeği arayan olarak sayabiliriz.

Kaş Çakrası, lacivert enerjisi tarafından yönetilir.

MOR RENK

Renklerin enerjisi ve insanda yansıması: Güzellik, Yaratıcılık, İlham Kaynağı

Tüm girişimlerde ve atılımlarda bize ilham veren duygu ve düşüncelerimizi arttırır. Mor renk enerjisi, bize bilgelik ve içsel güç getirir, manevi olarak benliğimize bağlar. Sanatsal yetenek ve yaratıcılığı geliştirir.

Mor Rengin Kişilik Özellikleri: İlham verir, nazik ve adildir, yardımsever, özverili, vizyon sahibi, yaratıcı ve zihinsel olarak güçlü diye sayabiliriz.

Taç Çakrası, mor enerjisi tarafından yönetilir.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabileceksiniz.

Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Renklerin enerjisi makalesini sizler için yazdık.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.