• YARIM ALTIN
  1.339,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5345
  % 0,28
 • € EURO
  8,9837
  % -0,40
 • £ POUND
  10,4413
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,1600
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,1016
  % 1,02
 • BITCOIN/TL
  366576,563
  % 3,59
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Rüyada Oruç Bozmak

Rüyada Oruç Bozmak

Finansagi.com Rüyada oruç bozmak nedir, bilerek yapılırsa farklı istemeyerek yapılırsa farklı şekilde tabir edilir. Rüyada bilerek bozulan oruç rüyayı gören kişinin büyük bir günah işleyeceğine işaret eder. Rüya sahibi kasıt olmadan orucunu bozduğunu görürse hayatında hayırlı bir olayın yaşanacağına delalettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Oruç ve İftar, İbadet

Rüyada Oruç Bozmak Ne Anlama Gelir? 

Rüyada oruç bozmak anlamı; rüyayı gören kişi aynı gerçek hayattaymış gibi hissederse hayırlı haberler alacağına yorulur. Bununla birlikte yorumcuların bu rüyaya bakışı ve tabirler arasında çoğunlukla ortak görüşler bulunur.

İmam Nablusi; rüyada oruç bozmak ne demek: Rüya sahibi, kendisinin veya bir başka kişinin, hiçbir kasıt olmadan oruç bozduğunu görürse o kişinin dileğinin kabul olacağı bilinir.

Rüyada oruç bozmak islami yönden yorumu; oruçlu iken yanlışlıkla orucunu bozan kişi bol ve helal rızık ile rızıklanır. Bilerek orucunu bozduğunu gören rüya sahibinin hanesinde büyük bir sıkıntı yaşanır.

İbni Sirin; rüya tabirleri oruç bozmak, rüyayı gören kişi istem dışı oruç bozduğunu görürse hayırlı bir haber alacağının işaretidir. Tam tersi isteyerek bozduğunu görür ise de başına gelecek olan belaya işarettir.

Rüyada Zorla Oruç Bozmak 

Rüyada zorla oruç bozduğunu görmek, rüyayı gören kişinin hayatında dost olarak gördüğü düşmanlarının olduğuna ve o düşmanların rüya sahibine zarar vereceğine işarettir. Kişi hiç kötülük beklemediği ve değer verdiği bir kişi tarafından özel yaşamı ile ilgili şantajlara uğrar, şeklinde de yorumlanır. (Bkz. Zorluk)

Rüyada Oruç Bozmak Diyanet

Rüyada oruç bozmak diyanet tabirinde; rüyada gereksiz yere oruç bozulduğunu görmek bir belaya işaret iken, unutarak oruç bozduğunu görmek helal kazanaca yorumlanır.

Rüyada oruç bozmak diyanet tabiri bir diğer yorumunda ise rüyayı gören kişi isteyerek orucunu bozarsa hane halkından birinin hasta olacağına işaret eder, der. Eğer yanlışlıkla orucunu bozduğunu görürse mutlu bir haber alacağına delalet eder, der.

Oruçluyken rüyada oruç bozmak, rüyayı gören kişinin (kasten ve gülerek yaptıysa) Allah katında kabul olmayacak büyük bir günah işleyeceğine işarettir.

Rüyada Oruç Bozmak ve Pişman Olmak

Rüyada oruç bozmak ve pişman olmak, rüyayı gören kişinin yaptığı günahtan ötürü pişman olup af dileyeceğine işaret eder. Rüya sahibinin beladan kurtulmak aına yanlış yola gireceğine ve çok pişman olacağına işarettir. Rüyayı gören evli ve erkek ise bu rüya eşi tarafından bunaltılacağına rivayet olur. Rüyada oruç bozup pişman olan kişi bekar ise kalp kırıklığı yaşar.

Rüyada Oruç Bozmanın Psikolojik Yorumu

Rüyada oruç bozduğunu görmenin psikolojik yorumu, rüyayı gören kişinin hayatında istediği gibi gitmeyen işlerinin olduğuna ve düzensiz hayat yaşadığına yorumlanır. Rüya sahibinin kendisi ile ilgili kararlar aldığı ama bunları gerçekleştiremediği için duygusal çöküş yaşadığı şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Adet Olup Oruç Bozmak

Rüyada adet olup oruç bozduğunu görmek, rüyayı gören kişinin evli ise eşiyle tartışma yaşayacağına, bekar ise hane halkından işiteceği azara ve eleştiriye delalet eder. Rüyada hasta olup oruç bozduğunu görmek, rüyayı gören kişinin başına bir olay geleceğine işaret eder. Kişi yaptığı hatalar sebebiyle çevresi tarafından  yargılanır. (Bkz. Adet)

Rüyada Orucu Suyla Bozmak 

Rüyada orucu su ile bozduğunu görmek, rüyayı gören kişinin yapacağı hatalar sonrasında büyük pişmanlıklar yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibinin günah işleyeceği şeklinde de yorumlanır. (Bkz. Su ve Su İçmek)

Rüyada orucu sigarayla bozmak, kasten yapıldıysa belaya ve huzursuzluğa işarettir.

Rüyada karpuz ile oruç bozmak, rüyayı gören kişinin unutup karpuz yemesi hak yolunda biat etmeye ve şeytanın hilelerini yenmeye işarettir.

Ramazan Ayında Rüyada Oruç Bozmak

Ramazan ayında rüyada oruç bozduğunu görmek rüyada oruç bile bile bozuldu ise hastalığa, belaya ve kötü olaylara işarettir. Fakat yanlışlıkla bozuldu ise hayırlı bir rızka ve kişinin yüzünün güleceği bir habere alamet olur.

Rüyada sürekli oruç bozmak, rüyayı gören kişinin yaptığı hataları tekrarlayacağına işarettir. Rüya sahibinin pişman olacağı işler yaptığına ancak çevresinin de yardımı ile bu işlerden kurtulmaya çalışacağına mana gelir. (Bkz. Ramazan)

Rüyada Orucu Erken Bozmak

Rüyada orucu erken bozduğunu görmek, rüyayı gören kişinin maddi bir zarara uğrayacağına ve iş hayatında olumsuz giden durumlar için aceleci davrandığına delalet eder. Kişinin her durumda aceleci davrandığı ve bu nedenle terslikler yaşadığı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Kasten Oruç Bozmak

Rüyada kasten oruç bozduğunu görmek, rüyayı gören kişinin Allah katında kabul olmayacak günah işleyeceğine işarettir. Kişinin çevresine zarar vereceğine ve vicdan azabı çekeceğine delalet eder. Kişi rüyasında kasten oruç bozduğunu görürse yapacağı günah sonrası gece gündüz Allah katında kendisini aklamak için af dileyeceğine ve vicdan azabı çekeceğine delalet eder.

Rüyada Oruç Kazayla Bozmak

Rüyada kazayla oruç bozduğunu görmek, rüyayı gören kişi rızka, hayra nail olur ve selamete çıkar. Rüyada bilmeden oruç bozduğunu görmek, bereketli ve sağlıklı bir ömre yorulur. Rüyayı gören kişinin rızkının artacağına ve faydalı işlere kalkışacağına delalet eder. (Bkz. Yemek Yemek)

Rüyada unutarak oruç bozmak, rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağı ve bereketli bir hayata nail olacağı şeklinde de yorulur. Kişinin ömrünün sağlıklı ve uzun olacağına da delalet eder.

Oruç Bozmak