• YARIM ALTIN
  1.719,00
  % 0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3190
  % -0,16
 • € EURO
  10,8497
  % -0,06
 • £ POUND
  12,8670
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  1,4593
  % 0,75
 • РУБ RUBLE
  0,1315
  % 0,31
 • BITCOIN/TL
  581519,358
  % 0,37
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Sabah Erken Uyanmak İçin 5 Geçerli Sebep

Sabah Erken Uyanmak İçin 5 Geçerli Sebep

Sabah Erken Uyanmak İçin 5 Geçerli Sebep , İş hayatı olsun öğrencilik dönemi olsun ya da rutin olarak devam eden günlük hayatınız olsun erken uyanmak birçok yönden oldukça önemlidir.Sabah erken uyanmanın birçok önemli yönü olduğunu söyledik ancak bunun içini doldurmak gerekli tabi.Şöyle bir örnekle başlayalım.Diyelim ki yapmanız gereken bir ödev var ve bu ödev için iki ayrı zaman seçeneği mevcut:İlki bir aylık süre içerisinde bitirmek,ikincisi iki aylık süre içerisinde bitirmek.Hangisini seçersiniz?Tabi ki normal şartlar altında iki aylık süreyi seçmek mantıklı olan.Çünkü daha çok araştırma vakti bulur ve daha az yorulmuş olursunuz.Örneğimize paralel olarak sabah erken uyanmak da size gerçekten gün içerisinde birçok işi daha az yorgunlukla yapma şansı tanır.

Yukarıda vermiş olduğumuz örnek gibi içini doldurabileceğimiz birçok örnek verebiliriz.Birçok kariyer sahibi insan, sabah erken uyanmanın faydaları hakkında hemfikir 🙂

Dilerseniz diğer sabah erken uyanmanız için etkili sebepler listesine bir göz atalım:

Gün Boyunca Daha Verimli Olursunuz

Daha Verimli Olursunuz

Yapılan birçok araştırma, erken uyanan bireylerin günlerin daha verimli kullandıklarını kanıtlamıştır.Erken uyumak ve sabah erken uyanmak bir diğer deyişle uykuyu alarak erken uyanmak, sizin için büyük bir avantajdır. Öğrenci ya da çalışan olun hiç fark etmez. Sabah güne erken başlayın ve güzel bir kahvaltı yapın. Sabahın erken saatlerinde gelen o huzur ve etkili bir beslenmenin ardından, akşama kadar daha dinç olacaksınız. Bu da iş ya da öğrencilik hayatınıza etkili olucaktır.

Daha Fazla Zamanınız Olur

Sabah Erken Uyanmak

Birçok kişi gün içerisinde yapacağı işi yetiştirememekte ve zamanından şikayet etmektedir. Aslından bunun çözümü oldukça basit. Sabah erken uyanabilirsiniz. Sabah erken uyandığınızda, uyuyarak geçirdiğiniz o zamanınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle başarılı bir girişimin en temel gereksinimi, sabah erken uyanmaktır. Sabah erken uyandığınızda, kendinize ve işinize ayıracak daha bol vaktiniz olur.

Planlı Çalışmanıza Yardımcı Olur

Planma Çalışma

Sabahın erken saatleri, verimli ve planlı çalışmanız için oldukça etkilidir. Sabah saatlerinde beynin daha verimli çalıştığı birçok araştırmayla kanıtlanmıştır. Sabah erken uyandığınızda zihninizi daha etkili kullanabilir ve planlamanızı da daha verimli yapabilirsiniz. Özellikle planlama sürecinize ekstra bir zaman dilimi ekleyeceğinizde, planlarınızda daha verimli olacaktır. Sabahın erken saatlerinde işlerinizin bir kısmını yaparak daha fazla zaman elde etmiş olursunuz. Böylece geriye kalan zamanda da planlı çalışmalar yapabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Hayatınız Olur

Sabah Erken Uyanmak

Hemen herkes biliyordur ki düzensiz uyku ve çok geç saatlere kadar uyuma, birçok hastalığı beraberinde getirebiliyor. Bunun için sabah erken saatlerde uyanarak güne daha sağlıklı ve dinç olarak başlayabilirsiniz.Özellikle sabah erken uyandığınızda biraz kitap okuyabilir ve zihninizi geliştirebilirsiniz.Bunun yanı sıra kısa bir sporla kendinizi daha rahat hissedebilir ve gün boyu daha enerjik kalmanızı sağlayabilirsiniz.

Yoğun Trafikten Kurtulursunuz

Yoğun Trafikten Kurtulmak

Birçoğumuz için sabah trafiği adeta çekilmez bir durum haline geldi.Sabah erken uyanarak, sabahları çekilmez olan o trafikten kurtulabilirsiniz. Trafikte yaşanan birçok olumsuz durumlar ve stresli anlar, sizin gün boyunca stresli olmanıza neden olabilir. Sabah çok erken uyandığınızda, o yoğun trafikten kurtulabilir ve günün geri kalanını daha rahat geçirebilirsiniz.

Foto Kaynaklar: