• YARIM ALTIN
  1.374,00
  % 0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4132
  % 0,78
 • € EURO
  9,0175
  % 0,58
 • £ POUND
  10,3647
  % 0,37
 • ¥ YUAN
  1,1463
  % 0,80
 • РУБ RUBLE
  0,1001
  % 1,49
 • BITCOIN/TL
  350243,672
  % -2,58
 • BIST 100
  1.488,21
  % 0,35

Salça Lekesi Nasıl Gider En İyi Yöntemler

Salça Lekesi Nasıl Gider En İyi Yöntemler

Yemeklere konduğunda damakta eşsiz lezzetler bırakan salça lekesi yüzeylere bulaştığında istemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Yemek yaparken gömleğinize, tezgâha yada halıya bulaşan domates ve salça lekesi nasıl gider ? Yazımızın devamında masa örtüsünden salça lekesi nasıl çıkar , kurumuş salça lekesi nasıl çıkar öğrenebilirsiniz.

Salça lekesi çıkarılacak yüzeyde dikkat etmeniz gereken şey yüzey ovalanmamalıdır. Çünkü ovala yaptığınızda leke çıkmak yerine yüzeye derinlemesine işleyecektir. Özellikle beyaz yüzeylere bulaştığında rahatsızlık veren salça lekesi nasıl gider, salça lekesini ne çıkarır uygulamaya başlıyoruz.

Salça Lekesi Nasıl Gider

Salça lekesi nasıl çıkar ? Salça lekesi kıyafetlerimizin üzerine bulaştığında ciddi rahatsızlık vermektedir. Şimdi sizlere salça lekesi nasıl gider  adım adım anlatıyor olacağız.

Ketçap lekesi nasıl çıkar ? Salça lekesi bulaşan yüzeye bastırarak işlem yapılmamalı öncelikle kuru bir peçeteyle yada kaşığın kenarıyla salça alınmalıdır. Salça lekesi kurudukça çıkması zorlaşacağından kuruma yapmadan önce salçayı yüzeyden alınız.

yıkanmış salça lekesi nasıl çıkar

Salça lekesi tişörtten nasıl çıkar ? Kıyafetlerinize salça lekesi bulaştığında yapmanız gereken ilk şey tişörtünüzden salça lekesini kaşık ya da bıçakla lekeyi sıyırmak ve ardından ters yüzünü çevirerek soğuk suya tutmaktır. Bu şekilde salçanın ilk tabakasını temizlemiş olursunuz. Ardından salçalı bölgeye bulaşık deterjanı sürerek 6-7 dk bekletebilir yumuşak hareketlerle tampon yapacak şekilde bulaşık deterjanını sürebilirsiniz. Ardından ılık suyla çamaşırınızı yıkayabilirsiniz.

Salça lekesi halıdan nasıl çıkar ? Yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk önce hangi yüzey olursa olsun salça lekesini kaşık yada bıçakla yüzeyden temizlemeli ve ardından limon kolonyasını lekeli bölgeye dökebilirsiniz. Üzerine kağıt peçete kapattık 10-15 dk bekleyebilirsiniz. Ya da çamaşır makinenizin toz deterjanını lekeli bölgeye sürebilir ve aynı şekilde 10 dk bekleyebilirsiniz. Lekeli bölgeden peçeteyi kaldırdığınızda salça lekesi gitmiş olacaktır.

Kurumuş salça lekesi nasıl çıkar ? Yüzeylerde kuruyan salça lekelerinin çıkması diğer lekelerden daha zordur. Bunun için masa örtüsüne yada tezgahınıza bir miktar tuz dökerek ve üzerine limon sıkarak 15-20 dk süresince bekleyin. Ardından mutfak yüzeyini yumuşak hareketlerle silmeye başlayabilirsiniz. (Limon uygulaması birkaç damla olmalıdır.)