• YARIM ALTIN
  1.355,00
  % 1,02
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5258
  % -0,14
 • € EURO
  8,9915
  % 0,00
 • £ POUND
  10,4447
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  1,1588
  % -0,16
 • РУБ RUBLE
  0,1021
  % 0,47
 • BITCOIN/TL
  385564,582
  % 3,75
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Sanal Kredi Kartı İle Güvenlik Alışveriş Fırsatı 2021

Sanal Kredi Kartı İle Güvenlik Alışveriş Fırsatı 2021

Online alışveriş sektörünün hızla yaygınlaşmasıyla birlikte günümüzde birçok kişi alışverişlerini oldukça kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde dijital dünyadan yapabilmektedir. İnternet kullanıcıları, özellikle son dönemlerde artan dolandırıcılık vakaları nedeniyle ödeme yöntemi için sanal kredi kartlarını tercih etmektedir. Peki, sanal kredi kartı nedir, nasıl kullanılır, taksitlendirme yapılır mı, limit var mı? Merak edilen bu soruların cevaplarını dilerseniz ayrıntılı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Sanal Kredi Kartı Nedir?

Sanal kredi kartları, online alışveriş sitelerinde kredi kartı yerine geçen ve güvenlik düzeyini arttıran özel bir karttır. Fiziksel bir yapısı olmadığı için sadece online alışveriş sitelerinde kullanılan bu kart, kullanıcılara ek güvenlik önemleri sunmaktadır.

Sanal Kredi Kartını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Sanal kredi kartları, online alışveriş sitelerinin tamamında oldukça sorunsuz ve bir o kadar da kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Kullanıcılar, internet üzerinden alışveriş yapmadan önce sanal kredi kartını bankaların internet şubesi içerisinden açtırabilir ve açtırdığı bu karta limit koyarak alışverişlerini son derece güvenli bir ortamda yapabilmektedir.

Sanal Kredi Kartını Taksitlendirme İşlemi

Sanal kredi kartı ile online alışveriş yapan kullanıcılar, tıpkı normal kredi kartı kullanır gibi bakiyeleri yetmesi durumunda oldukça kolay bir şekilde taksitlendirme işlemini yapabilmektedir.

Sanal Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar, Sanal Kredi Kartını Neden Tercih Eder?

Sanal kredi kartları, standart fiziksel kredi kartlarına göre daha güvenli olduğu için tercih edilmektedir. Sanal kredi kartlarına konulan limitler vasıtasıyla alışverişler oldukça güvenli bir şekilde yapılabilmekte ve kopyalamanın önüne geçilebilmektedir.

Sanal Kredi Kartı Nasıl Alınır, Hangi Bankalar Sanal Kredi Kartı Hizmeti Sunuyor?

Sanal kredi kartını, bankaların internet şubelerinden oldukça kolay ve pratik bir şekilde alınabilmektedir. Son dönemlerde oldukça sık tercih edilen ve avantajlarının yanı sıra sunduğu güvelik özellikleriyle dikkat çeken bu kartlar, birçok bankadan son derece ve pratik bir şekilde alınabilmektedir.

Word sanal kart, Halkbank Paraf kart ve Garanti sanal kart başta olmak üzere, günümüzde birçok banka sanal kart kullanımına imkan tanımaktadır. Söz konusu sanal kredi kartlarını kullanabilmek için öncelikli olarak fiziksel bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Söz konusu fiziksel kredi kartına sahip olan kullanıcılar online alışverişleri için sanal kredi kartları oluşturabilmektedir.

Sanal Kredi Kartında Herhangi Bir Limit Var mı?

Bankalar, sanal kredi kartının kullanımı için herhangi bir limit belirleme işlemi yapmamıştır. Kullanıcılar, sanal kartlarını oluştururken kendi limitlerini oldukça kolay ve pratik bir şekilde belirleyebilmektedir. Fakat, tercihen internet üzerinden yapılacak alışveriş miktarı kadar limitlerin belirlenmesi tavsiye edilmektedir.