• YARIM ALTIN
  1.722,00
  % 0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3201
  % -0,15
 • € EURO
  10,8475
  % -0,06
 • £ POUND
  12,8640
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  1,4608
  % 0,82
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,21
 • BITCOIN/TL
  576477,391
  % -0,30
 • BIST 100
  1.431,30
  % 0,96

Senetle Altın Alma Nasıl Yapılır?

Senetle Altın Alma Nasıl Yapılır?

Senetle altın alma, kuyumcular tarafından yapılan bir hizmettir. Dönemin ise en popüler alışveriş yöntemleri arasında yer alır. Kuyumcular tarafından alternatif bir yöntem olarak devreye girmektedir. Bu sayede birçok kişi de altın alım ihtiyacını karşılayabiliyor. Özellikle büyük şehirlerde bu yönteme çok başvurulur.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle altın veren kuyumcular yöntemine başvurmak için ilk olarak kuyumcularla konuşulmalı ve şartları yerine getirilmelidir. Ancak ilk etapta ne kadar maliyette bir altına ihtiyaç duyulduğu kararlaştırılmalı ona göre başvuru yapılmalıdır. Kuyumculardan senetle altın alma işleminden sonra altın anında bozdurulup nakde çevrilebilir. Ve nakit ihtiyacı karşılanabilir.

Senetle altın veren kuyumcular

Senetle Altın Veren Kuyumcularla İletişime Geçme

İlk olarak kuyumcu seçilirken tanıdık olmasına önem verilmelidir. Tanıdık olan kuyumcularla yapılan işlemler daha garantili ve güvenilir olmaktadır. Kuyumcuların dışında altın verdiğini iddia edip ön ödeme talep eden ya da T.C. kimlik numarası isteyen kişiler çıkabilir.  Bunlara dikkat edilmesinde yarar vardır. En güvenilir kuyumculara Google harita üzerine aratılarak ulaşılabilir.  Çoğu zaman nakit ihtiyacı yaşanır. Bunun için de çeşitli yöntemlerden olan senetle altın alma işlemi başvurusu yapılır. Kuyumcular tarafından ilk tercih edilen nokta kredi kartıdır. Kredi kartı ile alma işlemi yapılamıyorsa senetle altın alımı gerçekleştirilebilir. Ancak kimi insanlar kuyumculardan senetle altın alımı konusunda sorun yaşarlar. Çünkü devreye aylık gelir girer. Aylık geliri yüksek olanlara yönelik senetle altın alımı hemen gerçekleştirilir.

Senetle Altın Alımı Güvenilir Bir Yol Mu?

Bazı kuyumcular bu konuları kullanıp dolandırıcılığa başvurabilmektedir. Bunun için yapılması gereken güvenilir ve tanıdık kuyumculara erişmektir. Ayrıca tamamen emin olunan kuyumculara yönelik kişisel bilgiler verilmelidir. Aksi taktirde kimlik bilgileriniz çalınıp üzerine işlem yapılabilir. Bunun için şunlar çok önemlidir;

 • Kuyumcular esnaflardan seçilmelidir.
 • Tefecilerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
 • Senetle yapılan borç para yöntemleri incelenip öyle başvuru yapılmalıdır. Bilinmedik yollara başvurulmamalıdır.

Yukarıda sayılan maddelere riayet edildiği taktirde senetle altın alma işlemi gerçekleştirilebilir. Web üzerinden de gerekli araştırma ve inceleme yapıldıktan sonra senetle altın almak düşünülmelidir.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.