• YARIM ALTIN
  1.362,00
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3445
  % -0,15
 • € EURO
  8,9586
  % -0,16
 • £ POUND
  10,2955
  % -0,44
 • ¥ YUAN
  1,1401
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0983
  % -0,27
 • BITCOIN/TL
  339076,399
  % -6,92
 • BIST 100
  1.488,21
  % 0,35

Sıfırdan İş Kurmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar ve KOSGEB 2021

Sıfırdan İş Kurmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar ve KOSGEB 2021

İş Kurmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar ve KOSGEB 2021 ile ilgili bilgileri sizlere aktaracağız.

1 – Banka Kredisi Nasıl Alınır?

Herhangi bir bankanın Kredi kartını kullanıyorsanız ve kredinizi düzenli olarak aksatmadan ödediyseniz bu sizin için iyi bir fırsattır. Kredi kartınızın ödemelerini zamanında yapmıyorsanız ‘kara liste’ olarak tabir edilen duruma düşmüşsünüz demektir. Kara listedeyseniz kendi bankanızda dahil birçok banka size kredi vermeyecektir. Öncelikle kendi bankanızdan kredi başvurusunda bulunmalı ve bu konuda araştırma yapmalısınız. Kredi kartınızı almış olduğunuz bankanıza giderek Kredi başvurusu için müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri alabileceğiniz kredileri size açıklayacaktır. Düşük faiz oranlarıyla uzun vadeli kredi ödeme planlarından birini bulabilirsiniz. müşteri hizmetleri ile konuştunuz çekmek istediğiniz tutar ile geri ödeyeceğiniz tutar arasında çok büyük fark görmeniz durumunda başka bankalara başvurarak kredi oranlarına bakabilir veya internet üzerinden en uygun bankanın hangisi olduğunu araştırarak, en uygun gördüğünüz bankaya gidip basvurabilirsiniz. Bu süreçte araştırmalar yapmak çok önemlidir.

2 – KOSGEB- Hibe Kredileri

Devlet tarafından desteklenen kredilerdir. Eliniz de sadece güzel bir iş fikriniz var krediye teminat gösterebileceğiniz hiçbir şeyiniz yoksa fakat projenize çok güveniyorsanız işte sizin içinde bir fırsat var oda KOSGEB .  Projesi veya fikri olup sermayesi olmayan insanlara devlet hibe kredileri adı altında destek oluyor. 50 bin TL’ye kadar hibe payı 100 bin TL’ye kadar da faizsiz kredi imkânı sağlıyor.

Devlet bu desteği tabi ki de ekonomik özgürlüğümüz ve birçok insanın girişimci olmasına teşvik olmak için veriyor. KOSGEB araştırma ve geliştirmeden başlayarak girişimcilik destek programı, tematik destek programı, laboratuvar hizmetleri ve kredi faiz desteği gibi birçok destekte bulunuyor. Fakat bu desteklerinde şartları var. Öncelikle bulunduğunuz ildeki iş- kur veya KOSGEB birimlerine şahsen gitmeniz ve uygulamalı girişimcilik eğitimini almak istediğinizi söylemeniz gerekir. 70 saatlik eğitimin sonunda başarıyla tamamlayıp sertifika almalısınız. Sonrasında işinizi kurmanız ve KOSGEB veri tabanına kayıt olup KOBİ beyannamesini doldurmanız gerekir. Bir sonraki adımda ‘ yeni girişimci desteği başvuru formunu’ ve ‘yeni girişimci iş planı ‘ formunu doldurmalısınız. Şayet İş planınız kurul tarafından onaylanırsa destekten yararlanabileceksiniz. Son aşamada iş kurma sürecinde yaptığınız tüm harcamaların faturalarını sunarak desteği alabilirsiniz.