• YARIM ALTIN
  1.341,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4661
  % 0,19
 • € EURO
  9,0097
  % 0,15
 • £ POUND
  10,4214
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  1,1545
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % 0,08
 • BITCOIN/TL
  381482,287
  % 7,51
 • BIST 100
  1.531,05
  % 0,15

Sigortasız Kredi Kullanımı Yapan Bankalar Var mı? 2021

Sigortasız Kredi Kullanımı Yapan Bankalar Var mı? 2021

Sigortalı olmadan kredi başvurusu yapsam onaylanır mı? Sigortasız kredi veren bankalar var mı? Hangi koşullarda sigortasız kredi çekebilirim. Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Bankaların vatandaşlara sunduğu kredi imkanlarından hangi koşullarda yararlanılabileceği bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Ancak kredi başvurularının olumlu sonuçlanmasında sigortalı olma şartı büyük önem taşır.

Bankalar Neden Sigortasız Kredi Vermek İstemezler?

Bankaların SGK Kaydı yani sigorta istemelerinin başlıca sebebi kendileri tarafında size kullandırılmış olan kredilerin düzenli olarak faiziyle birlikte kendilerine sizin gelirleriniz ile geri ödeyebileceğinizin kanıtını görmek istemeleridir. Bir kimse sigortalı( SSK kayıt belgesi) ise bir yerde düzenli olarak çalışıyor demektir bu da düzenli olarak kazandığı bir gelirinin olduğu anlamına gelir. Bu sigortanın(SSK kayıt belgesi) süresi en az 6 ay olması hemen hemen bütün bankalarda ön şart olmaktadır.

Sigortalı olmayan kişilerin ise kredi kullanmaları oldukça zor olup bazı bankalar tarafından belirli koşulların sağlanması halinde kredi çekme şansı tanınmaktadır. Sigortasız kredi koşulları arasında genelde teminat verme ya da kefil gösterme yer almaktadır.

Sigortasız Kredi Kullanımı Yapan Bankalar Var mı?

Sigortası(SSK kayıt belgesi) olmayan Bir Kişi Nasıl Bankadan Kredi Çekebilir?

Üzerinizde bir taşınmaz veya mülk var mı? Eğer bunlar varsa bankalar size sigortasız kredi verebilirler. Yani üzerinizdeki taşınmaz bankalar için borcunuzu ödememeniz karşılığında icraya verebilecekleri bir teminat olarak görünebilir. Bir de sahip olduğunuz mülk gelir getiriyorsa bu kredi almanızı daha da kolaylaştıracaktır. Kefil ile de kredi çekme olanağınız bulunmaktadır.

Teminat Vererek Kredi Çekmek

Bankaya ipotek koydurabilirsiniz. Bir mülkünüz, taşınmazınız ya da sahip olduğunuz herhangi bir mal varlığınız varsa bu mal varlığını bankaya ipotek koydurarak sigortaya sahip olmasanız bile kredi çekebilirsiniz.

Kefil göstererek Kredi Çekmek

Bunların dışında farklı bir yöntem olarak da bir kefil bulabilirsiniz. Sigortalı bir çalışan değilseniz ve yine de kredi çekmek istiyorsanız, Sigortalı bir çalışan olan bir tanıdığınızı kendinize kefil yapabilirsiniz. Eğer sigortası olan birini bankadan kredi talebinde bulunduğunuzda kendinize kefil olarak gösterirseniz banka size kredi verebilir. Bunun için sigortası olan birini size kefil olması için ikna etmelisiniz.