• YARIM ALTIN
  1.374,00
  % -0,77
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4837
  % 1,75
 • € EURO
  9,0683
  % 1,21
 • £ POUND
  10,4180
  % 0,94
 • ¥ YUAN
  1,1578
  % 1,81
 • РУБ RUBLE
  0,1000
  % 1,47
 • BITCOIN/TL
  345254,206
  % -7,52
 • BIST 100
  1.471,18
  % -1,14

Takviyeler ‘Erkek Menopozuna’ Neden Olabilir mi?

Takviyeler ‘Erkek Menopozuna’ Neden Olabilir mi?

Pek çok uzman bu terimi onaylamasa da, ‘erkek menopozu’ son yıllarda çok tartışıldı. Tıp uzmanlarının genellikle bu terminolojiden kaçınmasının nedeni, menopozdan geçen bir kadının bir düşüş yaşayacağına benzer şekilde, ‘erkek menopoz’ veya ‘manopoz’, testosterondaki düşüş nedeniyle vücutta ani bir değişiklik gibi görünmesidir. östrojen seviyelerinde.

Takviyeler ‘Erkek Menopozuna’ Neden Olabilir mi?

Erkeklerin testosteronunun yaşlandıkça azaldığı bir gerçektir. NHS’ye göre, “testosteron seviyeleri erkekler yaşlandıkça düşer, (a) düşüş (bu) 30 ila 40 yaşları arasında yılda % 2’nin altında sabittir.”

Bununla birlikte, gerçekte, düşük enerji, libido kaybı ve erektil disfonksiyon gibi sıklıkla ‘erkek menopozu’ olarak adlandırılan semptomlar, genellikle psikolojik veya yaşam tarzı faktörlerine bağlı olabilir.

Bununla birlikte, testosteronun kemiklerin ve kasların gelişimi, saç büyümesi ve çok daha fazlası gibi erkeklerin işlevinde önemli bir rol oynadığına dair çok az şüphe var.

Lewtress, şu anda “menopoz” ile ilgili semptomlar yaşayan erkeklere yardım ettiğini iddia eden takviyeler üreten bir şirkettir.

Şirket, Bombyx ve Microbiome serilerinin bu alanda özellikle kullanıldığını belirtiyor. Ayrıca Tongkat Ali takviyesinin “vücudun kendi serbest testosteron biyoyararlanımını artırarak erkek üreme sistemi üzerindeki yaşlanma etkisini azalttığını” iddia ediyor.

Bunu ekleyerek, “Enerjiyi artırır ve sağlıklı testosteron seviyelerini, canlılığı, cinsel dürtüyü ve sağlıklı kan dolaşımını destekler.” Ayrıca, Kombucha çeşitlerinin “özellikle bu konuyla ilgili” olduğunu iddia ediyorlar.

Genel olarak konuşursak, bol miktarda objektif araştırma yapmanız ve hatta vücut değişikliği ile ilgili takviyeleri almadan önce belki de bir tıp uzmanı veya beslenme uzmanı ile iletişime geçmeniz önerilir.