• YARIM ALTIN
  1.726,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3163
  % -0,18
 • € EURO
  10,8623
  % 0,08
 • £ POUND
  12,8745
  % 0,37
 • ¥ YUAN
  1,4597
  % 0,75
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,22
 • BITCOIN/TL
  581529,257
  % 0,28
 • BIST 100
  1.430,81
  % 0,93

Tank Çizimi-Tank Nasıl Çizilir

Tank Çizimi-Tank Nasıl Çizilir

Tank çizimi, tank nasıl çizilir, kolay tank çizimi, karakalem tank çizimi, askeri tank çizimi, 15 Temmuz tank çizimi vb.. kolay çizim yöntemleri için Finansagi.com

Tank Çizimi

Tank çizmek çok eğlenceli ve keyifli bir çizimdir. Arabalar gibi tanklar da popüler çocuk çizimleri listesindedir. Aşağıda belirtilen aşamalarda tank nasıl çizilir sorusuna cevap bulabilirsiniz. Tank çizimi en karmaşık askeri araçlardan biridir. Bir tankın gitmesi için en zor kısmı gövdesini çekmektir. Ön şasi, mermileri yansıtacak şekilde tasarlandığından tankın ön kısmı her zaman büyük açıyla konumlandırılır.

1.Aşama

Kolay tank çizimi 1. aşamasında tankınızın temelini altıgen şeklinde çizin. Daha sonra bir tekerlek çizerken size rehberlik etmek için merkezden aşağı doğru bir çizgi çizin. Tankın gövdesinde trapezden uzanan iki yolu olacaktır; biri önde diğeri yanda olacak.

2.Aşama

15 Temmuz Tank çizimi 2. aşamasında Tank kulesini çizin. İki yuvarlak kenarlı dikdörtgen bir alan çizin. Ardından, onu tankın tabanına bağlayacak olan kule hattını ana hatlarıyla belirtin. Ardından gelecekteki bir tank topu için Kuleye uzun bir uç kısmı ekleyin.

3.Aşama

Tank çizimi 3. aşamasında paletli tank jantları ekleyin. Tankın tekerlerinin sayısını siz belirleyin. Resimde altı tekerlek olmasına rağmen, az ya da çok çizebilirsiniz. Resmin boyutuna bağlıdır. Önce merkezi bir tekerlek çizin, daha önce çizdiğiniz orta çizginin üzerine konumlandırın. Ardından diğer tekerleği merkezi görüntüye ekleyin. Yuvarlak çamurluklar ekleyin.

4.Aşama

Tank çizimi 4. aşamasında benzin deposu ve merdivenler ekleyin. Tankın iki rayı arasındaki alt çizgiyi yükseltmeyi unutmayın.

5.Aşama

Tank çizimi 5. aşamasında  tankın kulesini iki parçaya ayırın. Tabancanın etrafına eğri bir çizgi çizin. Silah deposunu biraz daha ince yapın ve üstüne birkaç çember ekleyin

6.Aşama

Tank çizimi 6. aşamasında tankın detaylarını çizin. Koruyucular ekleyin.

7.Aşama

Askeri tank çizimi 7. aşamasında tankın kenarlarını çizin. Ardından bir alt gölge ekleyin. Tankın üst kısmındaki sembolleri özelleştirebilirsiniz.

8.Aşama

Tank çizimi 8. aşamasında resimdeki fazlalıkları silerek tankı boyayın.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.