• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  684724,475
  % 2,38
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü?

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü?

TC Kimlik Numarası ile banka hesaplarının sorgulanıp sorgulanamayacağı merak edilen konulardan birisidir. Özellikle hesap işletim ücretleri nedeniyle hangi bankalarda hesabınızın olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Peki, banka hesabı sorgulaması nasıl yapılır? 

Banka Hesabı Nasıl Sorgulanır?

Bankaların hesap işletim ücretleri nedeniyle vatandaşlar hangi bankalarda hesapları olduğunu araştırmaya başlamıştır. Açılıp unutulan hesaplar tekrar araştırılmaya ve öğrenilmeye başlanmıştır. Banka hesabı sorgulamanın birkaç farklı yolu vardır.

Banka hesabı sorgulama işlemlerini banka şubelerine giderek yapmanız gerekmektedir. Bu banka hesabı sorgulamanın fiziki yoludur. Ancak e-devlet hizmetleri üzerinden de banka hesabı sorgulaması yapmak da mümkündür.

Banka şubelerine giderek sorgulama yapmak için kimliğiniz ile birlikte bankalara şahsen gitmeniz gerekmektedir. E-devlet üzerinden ise banka hesaplarınızı sorgulamak için öncelikle bir e-devlet hesabınız olmalıdır. Eğer e-devlet hesabına sahip değilseniz, PTT’den bir e-devlet şifresi alabilirsiniz.

Banka hesabı sorgulamanın bir başka yolu ise internet mobil bankacılığıdır. İnternet mobil bankacılığı üzerinden girdiğiniz bankalara ait hesabınızın olup olmadığını görmeniz mümkündür.

Son olarak bankaların çağrı merkezlerini arayarak o bankaya ait hesaplarınızı sorgulatabilirsiniz. Peki, TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama gerçekten mümkün mü?

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama

TC kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama işlemi sadece e-devlet ile gerçekleştirilebilmektedir. Ya da gittiğiniz, müracaat ettiğiniz bankalar ile kimliğiniz ile işlemler yaparak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında web üzerinde TC kimlik numaranız ile banka hesabı sorgulaması yapamazsınız.

TC kimlik numaranız ile e-devlete giriş yapın. E-devlet hizmetleri üzerinden hangi bankada hangi hesaplarınızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha sonra kapatmak istediğiniz hesapların bankalarını arayın. Bu bankaların çağrı merkezleri aracılığıyla hesabınızı kapatabilirsiniz. Eğer banka çağrı merkezi veya internet bankacılığı üzerinden hesap kapatma işlemi yapmıyorsa, şahsen şubeye gidip kapatabilirsiniz.

Bunun dışında kapatmak istemediğiniz ama unuttuğunuz hesapları öğrenerek internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Bu hesaplara ilişkin tüm bilgileri internet bankacılığı aracılığıyla öğrenip borcunuz varsa ödeyebilirsiniz. Banka hesabı sorgulamak oldukça önemlidir. Çünkü biriken hesap işletim ücretleri üzerlerine faizler eklenerek büyümeye devam etmektedir.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.