• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  591105,357
  % 0,60
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Telefondan TV ye Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Telefondan TV ye Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Finansagi.com Telefondan tv ye görüntü aktarma nasıl yapılır sorusu, akıllı telefon üzerinden Youtube veya Netflix gibi platformlarda video veya film-dizi izleyen kişiler tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Telefon ekranındaki bir görüntü, televizyona aktarıldığı taktirde daha büyük görseller ile tüketilen içerik çok daha keyifli hale gelecektir. Telefonda oynatılan bir görüntüyü televizyona aktarmak için birçok çeşitli yöntem bulunmaktadır. TV’ler ve cep telefonları arasında görüntü aktarımı bazı durumlarda ek yazılımlar gerekerek, bazı durumlarda ek ekipmanlar satın alarak gerçekleştirilebiliyor olsa da bazı telefonlar ve televizyonların, donanımları üzerinde cihazlar arası görüntü paylaşımını destekleme özelliğinin bulunması, telefondan TV ye görüntü aktarma işlemini kolaylaştırmaktadır.

Burada yer alan yöntemleri inceleyerek, kullanmakta olduğunuz Android telefon veya iOS işletim sistemli telefonunuz üzerinden, evinizde bulunan televizyonlara nasıl görüntü aktarımı yapılabileceğine ilişkin bilgi alabilirsiniz. Aşağıda yer alan yöntemlerde de açıklandığı üzere, kimi modellerde bu özellik doğrudan yer alırken, bazı cihazlarda ise ek aparat ile bu fonksiyon mümkün hale gelmektedir.

Telefondaki Görüntüyü Televizyona Yansıtma YöntemleriTelefondan TV ye Görüntü Aktarma

Telefondaki Görüntüyü Televizyona Yansıtma Yöntemleri

Kablo İle Görüntü Aktarımı

Eğer telefonunuzda HDMI girişi bulunuyorsa, bu giriş üzerinden HDMİ kablo yardımıyla televizyonunuza görüntü aktarabileceksiniz. Ayrıca, HDMI dönüştürücüleri yardımıyla görüntü aktarımı mümkün olmaktadır. Piyasada satılan dönüştürücüler ile telefonunuzda oynatılan bir görüntüyü kolayca televizyonuna aktarabilirsiniz.

USB İle Görüntü Aktarımı

Bazı telefonlar bu yöntem ile görüntü aktarımını desteklemektedir. Bu sayede telefonunuzun depolama hafızasında yer alan fotoğraf ve videoları, yine televizyonunuzun medya oynatıcı ara yüzü ile oynatmanız mümkün olmaktadır. Kablo ile her iki cihazı birbirine bağladıktan sonra televizyonunuzun ayarlarından USB bağlantısını seçmeniz yeterli olacaktır.

Kablosuz Yöntemler İle Görüntü Aktarımı

Hem Android hem de iPhone telefonlarda Wifi ve Bluetooth yöntemleriyle televizyonlara görüntü aktarımı mümkündür. Ancak şunu belirtmekte fayda var. iPhone telefonlarda Wi-Fi kullanılarak sadece Youtube türü online platformlarda oynatılan görüntüler aktarılabilmektedir. Ancak Android platformunda görüntü aktarımıyla yapılabilecekler açısından daha geniş bir skala mevcuttur. Bu noktada yine televizyonunuz Wi-Fi aracılığıyla görüntü aktarımını destekliyorsa, cihazlarınızın aynı ağ içerisinde yer alması yeterli olacaktır. Wi-Fi kullanılarak yapılacak olan görüntü paylaşımlarında fazladan bir ekipmana ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak, televizyonunuz Bluetooth bağlantıları desteklemiyorsa, ekstra ekipman satın almanız gerekecektir. Bluetooth alıcı satın alarak, telefonunuzdan televizyona görüntü aktarımı yapabilirsiniz.

Kablosuz Görüntü AktarımıKablosuz Görüntü Aktarımı

Uygulamalar Aracılığıyla Görüntü Aktarımı

Telefon ve televizyonlar arasında görüntü aktarımını mümkün kılan pek çok uygulama yer almaktadır. Telefonunuzun uygulama marketinden bu tür uygulamaları indirerek, telefonunuzdaki görüntüleri pratik bir şekilde televizyonunuza aktarabilirsiniz.

AirPlay Kullanarak Görüntü Aktarımı

iOS cihazlarda görüntüleri aktarmak için AirPlay kullanılabilmektedir Her ne kadar iPhone telefonlarda görüntü aktarımı için çok sayıda alternatif bulunmuyor olsa da Apple tarafından sunulan özellikler bu alandaki ihtiyaçlara cevap vermektedir. iPhone’lar ve Apple TV’ler arasında AirPlay ile görüntü paylaşımı yapılabilmektedir. Bu yöntemin kullanılabilmesi için, hem televizyon hem de telefonunuzun aynı kablosuz ağa bağlanmış olması gereklidir. Bu aşamadan sonra, telefonunuzda oynamakta olan bir video üzerinde yayınlama aracını kullanarak, ilgili görüntüleri televizyonunuza yansıtmanız mümkün olacaktır. Bağlantı sırasında televizyonunuzda gözüken AirPlay şifresini, telefonunuza girmeniz gerekecektir.

Kablo Satın Alarak Görüntü Aktarımı

Televizyonunuzun veya telefonunuzun mevcut donanımı cihazlar arasında görüntü aktarımını mümkün kılmıyorsa, bu durumda çeşitli aparatlar satın almanız gereklidir. Bu noktada online teknoloji marketleri üzerinden, kullanmakta olduğunuz telefon işletim sistemi ile arama yaparak, telefondan TV’ye görüntü aktarılmasını sağlayan kabloları satın alabilir ve bu sayede, görüntü aktarımını mümkün kılabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.