• YARIM ALTIN
  1.618,00
  % 1,30
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8615
  % 1,13
 • € EURO
  10,3916
  % 0,75
 • £ POUND
  12,1292
  % 0,64
 • ¥ YUAN
  1,3709
  % 1,06
 • РУБ RUBLE
  0,1216
  % 0,70
 • BITCOIN/TL
  376136,570
  % -3,17
 • BIST 100
  1.382,42
  % -1,36

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme

Finansagi.com Telefondan wifi şifresi öğrenme için çeşitli yollar bulunmaktadır. Dışarıda bir kafede otururken, iş yerinizde veya gittiğiniz bir evde wifi ağına bir kez bağlandığınız takdirde şifre cihaza kaydedilmektedir. Dolayısıyla, wifi şifresini bir başka kişiyle paylaşmanız gerektiğinde bunu çeşitli yollar üzerinden yapma şansınız bulunmaktadır. Android veya iOS işletim sistemli cep telefonlarında birçok farklı uygulama yardımıyla telefonda kayıtlı olan wifi şifresini görüntüleme ve paylaşmak mümkündür.

Telefonlarda Wifi Şifresi Öğrenme

Telefon veya tabletinizdeki bir wifi şifresini öğrenmek için tercih edebileceğiniz yöntemlerde, cihazların root edilmiş olması gereklidir. Hâlihazırda root işlemi tanımlanmış bir cihaz ile wifi şifresi öğrenmek için “Es File Explorer” uygulamasının indirilmesi yeterli olacaktır. Bu uygulamaya alternatif arıyorsanız, Google Play Store içerisinde “Android wifi şifre öğrenme” şeklinde arama yaptığınız takdirde karşınıza gelecek olan sonuçlar üzerinden dilediğiniz bir uygulamayı kurabilir ve işlem için kullanabilirsiniz.

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme YöntemleriTelefondan Wifi Şifresi Öğrenme Yöntemleri

Yukarıda belirtilen uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra, uygulama içerisinden sistem klasörüne giriş yapmanız gereklidir. Daha sonra karışınıza gelecek olan klasörler arasında “cihaz klasörü”ne giriş yaptıktan sonra, “veri(data)” klasörünü seçin. Burada birçok farklı klasör yer almaktadır. Wifi şifresi öğrenmek için gerekli olan klasör ise “misc” isimli klasördür. Bu klasörü açtıktan sonra, “wifi” isimli klasörü de seçmeniz gereklidir. Sonuncu klasörü açmanızın ardından “wpa_supplicant.conf” isimli dosyayı metin görüntüleyici vasıtasıyla açınız. Bu dosya içerisinde, telefonunuz ile daha önce giriş yaptığınız tüm wifi ağlarının şifreleri yer alacaktır. Yine aynı dosya içerisinde ağ isimleri de bulunuyor. Bu sayede hangi ağa ilişkin şifreyi görüntülediğiniz hakkında bilgi alabileceksiniz.

Android Telefonlar İçin Alternatif Yöntem

Daha pratik bir yöntem arayanlar için “Wifi Key Recovery” uygulaması mevcuttur. Uygulamayı marketten indirdikten sonra, root erişimi vermeniz gerekli. Ardından uygulamayı çalıştırarak, telefonunuz ile daha önce giriş yaptığınız ağlara ilişkin şifre bilgilerini edinebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde daha hızlı sonuç elde etmenize yarayacak olan arama fonksiyonu da mevcut. Bu sayede şifresini öğrenmek istediğiniz ağın adını girmeniz yeterli olacaktır.

Rootsuz Wifi Şifresi Öğrenme

Eğer kullanmakta olduğunuz telefon rootlu değilse, yukarıda açıklanan iki yöntem kullanılamayacaktır. Her ne kadar daha fazla adımı içeriyor olsa da root işlenmemiş telefondan wifi şifresi öğrenme mümkündür. Bu yöntemi deneyebilmek için ilk olarak telefonunuzda geliştirici ayarlarını aktif etmeniz gerekli. Geliştirici modunu açmak için telefonunuzun ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra, telefon hakkında bölümüne gelip, sürüm numarasına “geliştirici modu aktif” bildirimi gelinceye dek basmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından telefonunuzda geliştirici modu açılmış olacaktır.

Rootsuz Wifi Şifresi ÖğrenmeRootsuz Wifi Şifresi Öğrenme

Daha sonra kullandığınız telefonunuza ait ADB sürücülerini indirmeniz gerekiyor. Her marka ve model için farklı bir sürücü bulunmaktadır. İnternet üzerinde kısa bir araştırma ile telefonunuz için gerekli olan sürücüyü bulmanız mümkündür. Sürücülerin kurulumu tamamlandıktan sonra, çeşitli platform araçlarının indirilmesi gereklidir. Fast boot ve minibal adb uygulamalarını forum.xda-developers.com adresinden indirmeniz mümkündür.

Link üzerinden gerekli indirmeleri tamamladıktan sonra, kurulumun gerçekleştirildiği klasöre (Cwindowssystem32platform_tools) sağ tık menüsü üzerinden “komut penceresi aç” seçeneğini seçmeniz gerekli. Açılan komut penceresi içerisine “adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:/wpa_supplicant.conf” komutunu giriniz. Bu komut, telefonunuzda yer alan bir dosyayı (bu durumda wifi şifrelerinin yazılı olduğu dosyayı) bilgisayarınıza almanızı sağlamaktadır. Bilgisayarınızın C sürücüsü içerisine, telefonunuz içerisindeki kayıtlı wifi şifrelerinin bulunduğu dosyayı getirmiş olacaksınız. Dosyayı metin görüntüleyicisi ile açarak, ağ adları ve ağ şifrelerini öğrenebileceksiniz.

Burada anlatılan yöntemler ile birlikte akıllı telefonunuzda yer alan bir wifi şifresini öğrenebilir ve dilediğiniz an arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.