• YARIM ALTIN
  1.354,00
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  7,1611
  % -0,16
 • € EURO
  8,7377
  % 0,07
 • £ POUND
  10,1657
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  1,1103
  % -0,17
 • РУБ RUBLE
  0,0974
  % -0,19
 • BITCOIN/TL
  358493,119
  % 1,09
 • BIST 100
  1.483,02
  % -2,30

Telefonla Kredi Başvurusu Yapabilir miyim?

Telefonla Kredi Başvurusu Yapabilir miyim?

Gelişen teknolojik alt yapı ve internet sayesinde günümüzde birçok kişi, dijital yöntemleri kullanarak şubeye gitmeden son derece kolay ve pratik bir şekilde kredi başvurusu yapabilmektedir. Kredi başvuruları gelişen teknoloji sayesinde online bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Peki, telefonla kredi başvurusu yapabilir miyim? İşte, merak edilen bu sorunun ayrıntılı ve detaylı yanıtı?

Telefonla Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojik alt yapı ve internet sayesinde günümüzde birçok kişi kredi başvuru işlemlerini şubeye gitmeden mobil cihazlar aracılığı ile yapabilmektedir. Telefonla kredi başvurusu işlemleri, bankaların sunduğu mobil uygulamalar vasıtasıyla son derece kolay, hızlı ve pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Mobil cihazlar üzerinden yapacağınız başvurular, diğer kanallardan yapacağınız başvurulara göre son derece hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Yapılan kredi başvuruların sonuçları, kredi notuna göre değerlendirerek tarafınıza SMS yolu ile iletilmektedir.

Ayrıca, mobil uygulamalar dışında SMS ve telefon bankacılığı ile de son derece kolay ve pratik bir şekilde kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bu yöntemler ile yapılan başvurular yine mobil uygulamalar vasıtasıyla yapılan başvurular gibi son derece hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

Telefonla Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

Telefonla kredi başvurusu, günümüzde hemen hemen tüm bankalara son derece kolay, hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. SMS, telefon bankacılığı ve mobil uygulamalar vasıtasıyla kredi başvurusu yapmak istiyor iseniz, bankaların internet sitesini ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerini arayarak son derece ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

Alo Garanti Kredi Başvuru Hattı ve Alo Garantiden Nasıl Kredi Alınır?

Kredi notu, vatandaşların bankalara olan ödemelerini baz alan ve bu doğrultuda özel olarak oluşturulan bir derecelendirme sistemidir. Bankalara yapılan kredi başvuruları, bu derecelendirme sistemi tarafından değerlendirilmekte ve en kısa zaman dilimi içerisinde sonuçlandırılabilmektedir.

Tamamen dinamik bir yapıya sahip olan bu sistem, kişilerin ödeme alışkanlıklarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yapılan ödemelerde yaşanan gecikmeler kredi notuna olumsuz bir şekilde yansıyabilirken, zamanında yapılan ödemeler ise kişilerin notuna artı puan kazandırabilmektedir. Peki, son derece önemli olan bu derecelendirme sistemine etki eden tüm faktörler nelerdir?

Kredi Notu Nasıl Artar Neden Düşer?

 • Kişilerin bankalara olan ödemelerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle kredi notu düşebilmektedir.
 • Kredi kartın ödemelerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle kişilerin kredi notu düşebilmektedir.
 • Zamanında yapılan kredi ve kredi kartı ödemeleri nedeniyle kişilerin notu yükselebilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü söz konusu derecelendirme sistemi tamamen dinamik bir yapıdadır. Sizlerde kredi notunuzu öğrenmek istiyor iseniz, bankanızın herhangi bir şubesine başvurabilir veya 6 TL karşılığında Findeks isimli internet sitesi üzerinden derecelendirme notunuzu son derece kolay ve pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.