• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  678368,342
  % -0,60
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Sorgulama

Kamunun sanal ortama transferiyle trafik cezası sorgulama plaka no ile sms ya da e devlet üzerinden yapılabilir olmuştur. Resmi kurumların internet sistemine geçişiyle birlikte vatandaşların bilgiye ulaşımı da kolay hale getirilmiştir. Kendi aracınız veya almayı düşündüğünüz ikinci el bir araç için ikinci el araç alım satım piyasasında trafik cezası sorgulama işlemi en çok kullanılan hizmetler arasında yer almaktadır.

 • Öncelikle turkiye.gov.tr adresine tıklayın.
 • Ardından sırayla “Kurumlar – E Harfi – Emniyet Genel Müdürlüğü” yolunu takip edin.
 • EGM’nin sayfasına geldiğinizde gerçek ya da tüzel kişiler için belirtilen “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” seçeneklerinden birine tıklayın.
 • Son olarak sisteme giriş yapın ve aramanızı tamamlayın.

E-Devlet kapısını kullanarak yaptığınız aramalarda yalnızca son 1 yıl boyunca plakanıza yazılan trafik cezalarını görüntüleyebilirsiniz.

Emniyet genel müdürlüğü ve Gelir dairesi başkanlığı resmi web sitesinden yapacağınız sorgulama işlemiyle aracınıza ait geçmiş dönem trafik cezalarını, tarihini, cezanın miktarını ve daha pek çok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz. Öncelikle güvenilir bir uygulama olarak kendi e devlet şifrenizle giriş yaparak sorgulamaya dair her türlü işleminizi kendi sayfanızda güvenli girişe uygun olarak görüntüleyebilirsiniz.

Trafik cezası sorgulama işlemi için ilgili siteden herhangi birine giriş yaparak açılan sayfada yapacağınız işlem basamaklarına göre hangi tür sorgulama işlemi yapacaksanız linke tıklayabilirsiniz. Hemen ardından açılan sayfada araç ve araç sahibi hakkında bilgileri doğru girerek geçmişte araca ait tüm cezaları görüntüleyebilirsiniz.

Hızlı ve güvenilir bir hizmetle yapacağınız sorgulama işleminde trafik cezalarının miktarını ve ödeme zamanını da öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede dilerseniz trafik ceza borcunu internet şubelerini kullanarak kolaylıkla ödeme şansına da sahipsiniz. Olası mağduriyetinizin giderildiği ve bilgiye ulaşımın kolaylaştırıldığı günümüzde internetin olumlu etkilerinden faydalanarak aracınıza ait tüm trafik cezası sorgulama işlemlerini yapabilir veya almayı düşündüğünüz ikinci el araç için ön araştırmayı hiç zahmete girmeden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bilgi edinmede kolaylıkları sağlayan kurumlar ödeme kolaylığını da beraberinde getirerek hiç zahmete girmeden işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Ayrıca yine internetinizi kullanarak e devlet şifrenizle güvenli giriş sayesinde ilgili herhangi kurumun web sitesine tıklayarak burada hem detaylı bilgi sahibi olabilir hem de trafik cezanız var ise vakit kaybetmeden ödeme seçeneğini tıklayarak pratik bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bilgi edinme ve ödeme sorunlarınız da zaman sıkıntısı online hizmetlerle ortadan kalkıyor.