• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  677580,661
  % -0,58
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Turkcell Puk Kodu Bloke Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell Puk Kodu Bloke Öğrenme Nasıl Yapılır?

Puk kodu öğrenme için 3 farklı yol izleyebilirsiniz. Turkcell bayilerinden, Müşteri hizmetlerinden ve Turkcell resmi web sayfasından öğrenebilirsiniz. Turkcell Puk Kodu Öğrenme yöntemleri;

Size en yakın Turkcell bayisine kimliğiniz ile giderek puk kodu öğrenebilirsiniz. Turkcell hattınız sizin üzerinize kayıtlı değilse, kimin üzerine kayıtlı ise o kişinin kimliği ile gidip puk kodu alması gerekir. Turkcell puk kodu öğrenebileceğiniz diğer bir yöntem müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. 532 ya da 532 532 00 00 numaralarından birini arayarak müşteri hizmetlerinden puk kodu talep edebilirsiniz.

Turkcell resmi web sayfasına giriş yaparak puk kodu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için internet aracılığıyla Turkcell resmi internet adresi olan turkcell.com.tr ‘ye giriş yapın ve yardım araçları sayfasına giriş yapın. Buradan puk kodu talep etmenin iki yolu vardır TC kimlik numaranızı ya da sim kart üzerindeki numarayı yazarak puk kodu isteyebilirsiniz. Ayrıca telefon numaranızı ve güvenlik kodunu girerek gönder sekmesine tıklayın. Kısa süre içerisinde telefonunuza puk kodu gönderilecektir.

Turkcell Puk Kodu Bloke Oldu Nasıl Açılır?

Turkcell Puk Kodunun Bloke olması için 10 kez yanlış puk kodu girmiş olmanız gerekiyor. Böyle bir hata yapmışsanız ve puk kodunuz bloke olmuşsa Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak ya da bir Turkcell bayisine giderek yeni sim kart talep etmeniz gerekecektir. Puk kodu bloke olduğunda geri dönüşü yoktur ve yapılacak bir şey de kalmamıştır.

Turkcell Puk Kodu Kurumsal

Turkcell Puk Kodu Kurumsal telefon için gerekli olduğunda yine 3 farklı şekilde yeni puk kodu isteyebilirsiniz. Turkcell bayisine gidip Kurumsal firmanızın bilgileri ile puk kodu alabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak kurum bilgileri ile alabilirsiniz. İnternet üzerinden Turkcell web sitesinden puk kodu talep edecekseniz sim kart üzerinde yazılı olan numara ile kolayca puk kodu talep edebilirsiniz. Turkcell kurumsal firmalar için de birçok kolaylığı sunar.

Turkcell Puk Kodu Yanlış Diyor

Turkcell Puk Kodu Yanlış uyarısı veriyorsa yeni bir puk kodu alarak giriş yapınız. Zira puk kodunu yanlış girdiğinizde hattınız bloke olur. Puk kodu 10 kez yanlış girildiğinde geri dönüşü yoktur. Hattınız tamamen iptal edilir ve yeni bir hat almak zorunda kalırsınız. Bu nedenle eğer puk kodunu girdiğiniz halde yanlış diyorsa Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak puk kodu hatasını bildirerek yeni bir puk kodu istemelisiniz.

Turkcell Puk Kodu Nasıl Gelir

Turkcell Puk Kodu talep ettiğinizde cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Turkcell Puk Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Turkcell Puk numarasını yanlış girerek bloke olan hatlar için son bir çözüm sunuyor. Turkcell puk bloke kaldırmak için **5*puk numarası*yeni pin numarası# yazın ve arama tuşuna basın. Bu işlemi dikkatlice ve doğru bir şekilde yapmaya çalışın. Bu arama sonucunda Turkcell size puk bloke kaldırma işlemi için son bir imkân sağlıyor.

Ancak buna rağmen 10 kez yanlış puk kodu girenlerin hatlarının bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde bloke olacağını belirtiyor. Puk ve pin numaralarınızı girdiğiniz halde arama gerçekleşmemişse Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak sorunu bildirin ve yeni puk ve pin numarası alın. Zira ısrarla yanlış girdiğinizde hattınız iptal olacaktır. Yeni hat almak zorunda kalmak istemiyorsanız işlemleri özenle yapınız.

TC Kimlik Numarası İle Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

TC kimlik Numarası ile Puk Kodu öğrenme işlemi turkcell.com.tr resmi web sitesinden online olarak yapılır. İşlem adımları aşağıdaki gibidir;

 • Turkcell’in resmi internet sitesine giriş yapın
 • Ana sayfanın en alt kısmına inin ve Yardım bölümüne tıklayın
 • Yardım bölümünde bulunan puk sorgulama sayfasına gidin
 • Puk kodu öğrenme başlığı altında sim kart numarası ile ve TC kimlik numarası ile seçeneklerini göreceksiniz
 • TC kimlik numarası ile yazsının yanındaki yuvarlak butona tıklayın.
 • Altta telefon numaranız istenir numaranızı yazın
 • Hemen altında TC kimlik numarası bölümüne TC kimlik numaranızı yazın
 • Güvenlik kodunu kutucukta gördüğünüz şekilde aynen yazın ve en son giriş kısmına tıklayarak işlemi bitirin

Turkcell Sim Kartı İle Puk Kodu Öğrenme Nasıl yapılır?

Turkcell Sim Kartı ile Puk Kodu Öğrenmek için öncelikle turkcel.com.tr web adresine giriş yapmalısınız. Resmi web sitesine girdikten sonra şu adımları takip edin.

 • Turkcell web sitesinin en alt kısmında Yardım bölümünü göreceksiniz bu bölüme girin
 • Yardım bölümünde puk kodu öğrenme kısmını göreceksiniz bu kısma giriş yapın
 • Puk kodu öğrenme yazısının hemen altında sim kart numarası ile ve TC kimlik numarası ile seçeneklerini göreceksiniz
 • Sim kart numarası ile yazan kısmın hemen yanında küçük bir daire göreceksiniz burayı işaretleyin
 • Son olarak telefon numaranızı, sim kart numaranızı ve güvenlik kodunu yazarak giriş butonunu tıklayın. Kısa sürede puk kodunuz gönderilecektir

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.

office 2019 satın al