• YARIM ALTIN
  1.744,00
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5073
  % 0,25
 • € EURO
  11,0528
  % 0,15
 • £ POUND
  13,0911
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  1,4855
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1345
  % 0,49
 • BITCOIN/TL
  562323,668
  % -3,48
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Ünlü Analist Açıkladı: Chainlink (LINK) Patlama Yapabilecek mi?

Ünlü Analist Açıkladı: Chainlink (LINK) Patlama Yapabilecek mi?

Kripto para piyasaları değer kazanmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 60.000 doları barajını tekrar etmeye çalışırken, lider altcoin Ethereum (ETH) da rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Ethereum blockchain’i üzerine kurulu projelerden biri olan Chainlink (LINK) de güzel günler geçirmekte. Popüler analist Benjamin Cowen LINK fiyatının yıl sonuna kadar nereye ulaşabileceğini açıkladı.

Tecrübeli analist, yatırımcıların Chainlink’i yakından takip etmesi gerektiğini söylüyor. Her geçen gün LINK fiyatının Bitcoin’e karşı değer kazandığını belirten Cowen, popüler altcoin’in piyasadaki yerini sağlamlaştırdığını vurguluyor. Benjamin Cowen, yatırımcıların gerçekten kaliteli projelere yatırım yapması gerektiğini söylerken, Chainlink’in de bunlardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

Üç Haneli Rakamlar Hayal Değil

Ünlü analist, yatırımcıların kendini kanıtlamış ve zamana karşı ayakta kalabilmiş kripto para birimlerine yönelmesi gerektiğini belirtirken, yeni çıkan projelerin volatil bir yapı gösterdiğini vurguladı. Benjamin Cowen, bu durumun da çok tehlikeli olduğunu ve alınan riske değmeyeceğini düşünüyor. Tecrübeli analist, yatırımcıların portföylerini Bitcoin’e karşı gösterdiği artışa göre değerlendirmesi yönünde tavsiye veriyor. Chainlink (LINK) ise bu iş için biçilmiş kaftan olarak görünüyor.

chainlink link fiyatı yorum

Tecrübeli analiste göre, Chainlink (LINK) fiyatı, BTC çok keskin fiyat hareketleri göstermezse, üç haneli rakamlara çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilir. 100 doların ilk hedef olduğunu belirten Cowen, 200 doların da ihtimaller arasında bulunduğunu söyledi. Cowen’a göre, ikinci hedef ise Bitcoin fiyatı stabil bir duruma geçerse gerçekleşebilir.

Boğa sezonunun daha uzun bir süre devam edeceğini belirten Cowen, altcoinlere çok sadık kalınmaması, gerektiğinde kar alınması konusunda tavsiyelerde bulundu. Düşüşlerin ve düzeltmelerin boğa sezonunda çok normal olduğunu da sözlerine ekleyen tecrübeli analist, Bitcoin’in bu sezon içerisinde 100.000 dolar veya 200.000 dolara ulaşmasının yüksek ihtimal olduğunu da vurguladı.

Benjamin Cowen’in Chainlink hakkındaki temel analizi böyleyken, deneyimli analist Tomiwabold Olajide de LINK fiyat grafiğini okuyarak vardığı sonuçları paylaştı. Chainlink’in kısa süre önce 53,00 dolara ulaşarak tarihinin en yüksek fiyatını gördüğünü belirten Olajide, bu süreçte 45,00 dolar ile 50,00 dolar bandında yer alan direncin yıkıldığını söyledi. Deneyimli analist, bu noktadan sonra teknik göstergelerin kısa süreli “ayı” piyasasını işaret etmesiyle bir düzeltme girildiğini açıkladı. Düşüş durumunda ilk destek 50,00 dolar bandında yer alıyor. İkinci destek ise 50 hareketli ortalama (MA) olan 40,00 dolarda bulunuyor.

chainlink

Popüler analist, kısa vadede ayı göstergelerine rağmen, yükselişin devam edeceğine inandığını söyledi. Olajide, birçok yatırımcının da bu durumu beklediğini de sözlerine ekledi.

Chainlink kurucusu Sergey Nazarov decentralized finance (DeFi) sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Nazarov, DeFi ekosisteminin önümüzdeki yıl 1 trilyon dolar büyüklüğüne ulaşmasını beklediğini söyledi. Ethereal Summit buluşmasında soruları yanıtlayan Nazarov, bu sektörü görmezden gelmenin mümkün olmayacağını vurguladı.

Merkezi olmayan finans veya DeFi, gözetim dışı protokoller için kullanılan genel bir terim. DeFi, bankacılar veya yatırım yöneticilerinin aksine, esasen paranızı sizin için işleyen “akıllı sözleşmeler”dir. DeFi sektöründe kilitli olan miktar şu anda 80 milyar dolar civarında. Nazarov, bu rakamın gelecek sene en az 10 katına çıkacağını iddia ediyor.

altcoin chainlink link

AAVE, MakerDAO ve Uniswap gibi popüler DeFi projeleri, kripto para piyasasının geri kalanındaki daha geniş eğilimleri takip ederek, DeFi sektörünün büyümesinde lider konumda bulunuyor.

Nazarov’un DeFi sektörünü övmesi de hiç şaşırtıcı bir durum değil. Çünkü Nazarov’un kurucusu olduğu Chainlink zincir dışı verileri bir blok zincirine aktaran Oracle projeleri aracılığıyla bu uygulamaların çoğuna veri sağlıyor. Chainlink merkeziyetsizlikten ödün vermeden programların bilgiyi özümsemesine izin veriyor.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.