• YARIM ALTIN
  1.333,00
  % -0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5191
  % 0,06
 • € EURO
  9,0106
  % -0,20
 • £ POUND
  10,4721
  % -0,06
 • ¥ YUAN
  1,1618
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % 0,40
 • BITCOIN/TL
  355776,158
  % -4,07
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

Uygun Faiz İle Konut Kredisi Veren Bankalar (Güncel) 2021

Uygun Faiz İle Konut Kredisi Veren Bankalar (Güncel) 2021

Konut kredisi, konut alınması amacıyla tüketicilere finansal kuruluşlar tarafından verilen bir hizmettir. Bu kredi sayesinde belirli bir miktar birikimi olan tüketiciler, bankaların finansal desteğiyle konut sahibi olabilmektedir. Günümüzde de en fazla başvuru talebi yapılan kredi ürünlerinden biri uygun faiz ile konut kredisi olmaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların neredeyse hepsinde ev kredisi ürünü bulunmaktadır. Ancak bu kredi, her bankada farklı özelliklerle tüketicilere sunulmaktadır. Tüketicilerin ev kredisi alma davranışına etki eden en önemli unsurların başında da konut kredisi faiz oranları gelmektedir. Genel olarak ev almayı düşünen tüketiciler, en uygun faiz oranını sunan bankaları tercih etmektedir. İşte en uygun faiz oranlı ev kredisi veren bankalar…

Ziraat Konut Kredisi Hesaplama

Uygun faiz ile Konut kredisi Ziraat Bankası tarafından tüketicilere uygun faiz oranlarıyla sunulmaktadır. Banka bu ürününde tüketicilere %1,35 faiz oranıyla hizmet vermektedir. 4.999.001 TL’ye kadar verilen bu kredide maksimum vade süresi ise 180 ay olarak belirlenmiştir.

Örneğin; Ziraat Bankası’ndan 180 ay vade ile 300.000 TL ev kredisi alınması durumunda yıllık maliyet oranı %17.651 olmaktadır. Aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı ise 4.448,01 TL olmaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama 2021 yılına göre %1,35 faiz oranı sayesinde en fazla tercih edilen bankalar arasında yerini almaktadır.

Uygun Faiz Seçeneklerine Sahip Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Halkbank Konut Kredisi

Konut kredisi Halkbank tarafından da tüketicilere uygun faiz oranıyla verilmektedir. Bu bankada ülkemizin en uygun faiz oranı sunulduğu için ev kredisi ürününe talep oldukça yoğundur. Halkbank, satın alınacak olan konutun meblağına ve vade süresine göre tüketicilerine farklı faiz oranları uygulamaktadır.

Bankanın Hesaplı Evim Konut Kredisi 1. El ürününde maksimum 1 milyon TL’ye kadar finansman desteği sağlanmaktadır ve faiz oranı ise %0,99’dur. Vade süresi ise maksimum 120 ay olarak belirlenmiştir. Aynı ev kredisi ürününde 120 ay vade üstünde ise uygulanan faiz oranı %1,09 olarak belirlenmiştir.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi 2. El ürününde ise tüketicilere %1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kredi ürününde de tüketicilere maksimum 1 milyon TL2ye kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Vade süresi de maksimum 120 ay olarak hesaplanmaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Uygun faiz ile konut kredisi Vakıfbank tarafından SarıPanjur kampanyası adı altında sunulmaktadır. Bu kredi ürününde bankanın müşterilerine maksimum 180 ay vade seçeneği sunulmakta ve 1.500.000 TL’ye kadar nakit desteği verilmektedir. Ayrıca 1, 2 veya 3 aylık taksit periyodu müşteriler tarafından tercih edilebilmektedir. Bankanın uyguladığı faiz oranı ise %1,35 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vakıfbank’tan alınacak olan Sarıpanjur konut kredisi ürününde 300.000 TL meblağ söz konusu olduğunda 180 ay vadede aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı 4.448,01 TL olmaktadır. Bankaya toplam ödenecek olan tutar ise 800.638,91 TL olarak kaşımıza çıkmaktadır. Bakanın uyguladığı yıllık maliyet oranı ise %17,7027 olmaktadır.

Uygun Faiz İle Konut Kredisi Şartları

Uygun Faiz Seçeneklerine Sahip Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bir bankadan ev kredisi alınabilmesi ve konut kredisi başvuru sonucunun olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle kişilerin kredi notu yeterli olmalıdır. Bankalar yalnızca konut kredilerinde değil genel olarak tüm kredi ürünlerinde kişilerin kredi notlarını incelemeye almaktadır. Konut kredilerinden kredi notu riskli grupta olan kişiler genel olarak yararlanamamaktadır.

Her bankanın konut kredisini verirken aradığı şartlar farklılaşmaktadır. Kimi bankalar ipotek veya kefil usulüyle kredi notu yeterli olmayan kişilere de kredi ürününü sunabilmektedir. Bunun için kredi çekmek isteyen kişilerin tercih edeceği bankanın ev kredisi verme koşullarını incelemesi gerekmektedir.

Bir bankadan konut kredisi alacak olan kişilerin belirli bir miktar birikimi olmak zorundadır. Çünkü bankalar, satın alınacak olan konutun ekspertiz raporunun belirli bir kısmına finansman desteği vermektedir. Dolayısı ile ev kredisi alaca olan kişilerin peşinat olarak verebilecekleri bir birikimi bulunmalıdır.

Sonuç olarak 2020 yılı faiz oranlarına bakıldığında, konut kredisi en uygun faiz oranıyla Halkbank tarafından sunulmaktadır. En uygun faiz oranından yararlanarak konut sahibi olmak isteyen kişiler, Halkbank’ın internet şubesinden ya da bankanın şubeleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilmektedir.