• YARIM ALTIN
  1.712,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3154
  % -0,18
 • € EURO
  10,8466
  % -0,08
 • £ POUND
  12,8729
  % 0,34
 • ¥ YUAN
  1,4600
  % 0,77
 • РУБ RUBLE
  0,1314
  % 0,24
 • BITCOIN/TL
  582941,580
  % 0,81
 • BIST 100
  1.429,85
  % 0,86

Vadeli Altın Hesabı Nedir, Avantajları Neler?

Vadeli Altın Hesabı Nedir, Avantajları Neler?

Bankacılık sektörünün yeni yatırım yöntemlerinden biri olan vadeli altın hesabı nedir? Vadeli altın hesabının avantajları nelerdir? Gibi konuyla ilgili farklı sorulara detaylarıyla cevap verdik.

Bankalar daha çok nakit para ve çek senet işlemleri ile öne çıkıyor olsalar da, altın yatırımcılarını yakından ilgilendiren vadeli altın hesabı yatırımcısına daha çok güvenle birlikte daha çok kar sağlıyor.

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Vadeli altın hesabı; Bankalarda tıpkı nakit para gibi vadeli yani faiz getirisi olarak açılan ve sadece altın yatırımı yapılan hesaplardır.

Bu hesabın normal nakit hesaplara göre, ekstra avantajları bulunmaktadır. faiz getirisinin yanı sıra altın yatırımınızdan ekstra kar elde edebileceğiniz gibi, altınlarınızı güvenle saklayabilirsiniz.

Vadeli Altın Hesabının Avantajları

Altın Değeriyle Kazandırır

Altın yatırımınızı nerede saklarsanız saklayın, altın değer kazandıkça bankadaki yatırımınızda bankalardan bağımsız olarak değer kazanacaktır. Nakit vadeli mevduat hesaplarında sadece faiz geliri varken, altın hesaplarında bunun aksine altının kazandığı değere göre birikiminizde değer kazanacaktır.

Altından Faiz Geliri Elde Edebilirsiniz

Bankalardan açtıracağınız altın hesabı ile altınlarınız bağımsız olarak değer kazandığı gibi, buna ek olarak altın yatırımınızdan faiz geliri elde edebilirsiniz. Tıpkı nakit vadeli hesaplarda olduğu gibi sözleşmenize bağlı olarak altınlarınız bu hesapta kaldıkça, faiz geliri elde edebilirsiniz.

Altınlarınızı Banka Güvencesinde Saklayabilirsiniz

Vadeli altın hesabının avantajları arasında öne çıkan bir diğer yararı ise, altınlarınızı diğer saklama yöntemlerine göre çok daha güvende saklama imkanınızın olmasıdır.

Altınlarınızı banka hesabınızda saklayacağınız için kaybolma gibi bir sorun olmadığı gibi, herhangi bir sorun karşısında tüm sorumluluk bankaya ait olacaktır. Bu sayede evinizde veya işyerinizde altınlarınızı saklayarak çalınma riskine karşı, oldukça güvenilir bir önlem almış olursunuz.

İşlem Kolaylığı Vardır

Banka hesabınızdaki altınları hesap sözleşme şartlarına göre dilediğiniz gibi alıp satabilirsiniz. Böylelikle sürekli kuyumcu veya bankanın fiziki şubesine gitmeden, hesabınızla ilgili birçok işlemi bankanızın mobil ve internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

Zaman Sınırlaması Yoktur

Yine hesabınızın durumuna göre işlemlerde, genellikle zaman sınırlaması yoktur. İnternet bankacılığı üzerinden hesabınızla ilgili dilediğiniz tasarrufta bulunabilir olmanız, işlemlerinizi hızla yapmanızı sağlamaktadır.

Vadeli altın hesabı nedir, avantajları nelerdir? Hakkındaki tüm soru ve görüşlerinizi, yorum kısmından bize ileterek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.