• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  587566,338
  % 0,41
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Vakıfbank BES İptali (Cayma) Nasıl Yapılır, Para İadesi

Vakıfbank BES İptali (Cayma) Nasıl Yapılır, Para İadesi
Vakıfbank BES İptali  Vakıfbank üzerinden bireysel emeklilik başlatan kişilerin belirli adımları takip ederek bu hesaptan çıkış yapmaları mümkün olmaktadır. Vakıfbank Bireysel Emeklilik iptali için şu adımların takip edilmesi gereklidir:
 • SMS yoluyla hesaptan çıkış yapmak isteyenlerin 4933 numaralı hatta VEML yazdıktan sonra T.C kimlik numarasını yazmaları ve devamında CAYMA yazarak doğum tarihini ekledikten sonra kısa mesaj olarak göndermeleri gerekmektedir. Onay mesajının gelmesinin adından iptal işlemleri gerçekleşmektedir.
 • Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden de tek bir talimat vererek iptal işlemlerinin yapılması mümkün olmaktadır. T.C kimlik numarası ve doğum tarihi bilgisinin burada da girilmesi gerekmektedir.
 • Müşteri hizmetleri hattı olarak bilinen 444 9 237 numaralı hattı aradıktan sonra kişisel bilgileri doğrulayarak iptal işlemlerinin tamamlanması da sağlanabilmektedir.

Bu işlem kanallarının her birinden aynı adımlar ile iptal işlemleri tamamlanmaktadır. Fakat her bir durumda öncelikli olarak kişisel bilgilerin doğru bir biçimde girilmesi gerekli görülmektedir.

SMS Üzerinden Vakıfbank BES İptali Nasıl Yapılır?

SMS üzerinden BES iptalinin yapılması için öncelikle T.C kimlik numarasının ve doğum tarihinin bankada kayıtlı olan şekliyle bilinmesi ve mesaj kısmına yazılması gerekmektedir. Cayma ve iptal işlemleri birbirinden farklı olduğu için, sistemden ayrılmak ve para iadesi almak isteyenlerin cayma adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

SMS iptal hattı 4933 numaralı hattır. Bu hatta VEML boşluk T.C kimlik numarası boşluk Cayma boşluk doğum tarihi sıralamasında bir kısa mesaj hazırlanarak gönderilmesinden sonra sistemden iptal sürecine ilişkin bir bilgilendirme mesajı gelmektedir.

Gelen bilgilendirme mesajında yer alan adımların takip edilmesinden sonra kayıtlı vadeli hesabınıza kesinti yapılma durumları da değerlendirilerek para iadesi yapılabilmektedir. Bu sayede kısa sürede hesaptan çıkılmış olunabilir.

Telefon Numarası ile Vakıfbabk BES İptali Yapma

Telefon numarası ile BES iptali yapmak için Vakıfbank üzerinden iki farklı hat çalışmaktadır. Bunlardan birisi 444 9 237 olurken diğer hat ise 0 850 222 9 657 numaralı hattır. Bu iki numaradan herhangi birisini arayarak hızlı bir şekilde iptal işlemleri tamamlanmaktadır.

Müşteri hizmetleri ile iptal süreçlerine ilişkin görüşme sağlanırken, verilen bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi gerekmektedir. Vakıfbank Bireysel Emeklilik iptali sürecinde üç defa yanlış bilgi verilmesi halinde işlemler yalnızca şubeden devam ettirilebilmektedir.

Whatsapp Üzerinden Vakıfbank BES İptali Yapılır?

Vakıfbank bankacılık sistemlerinin avantajlarından birisi olan Whatsapp üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapma aşamaları içerisinde BES iptal süreçleri de bulunmaktadır. 0 549 802 47 75 ya da 0 549 802 47 79 numaralı hatlar üzerinden tıpkı SMS yönteminde olduğu gibi T.C kimlik ve doğum tarihi ile cayma işlemleri yapılabilmektedir.

Whatsapp üzerinden yapılmakta olan cayma işlemlerinde güvenlik açığı olabileceği için bu yöntem çok önerilmese de bazı müşteriler tarafından tercih edilmekte ve kısa sürede işlemleri tamamlanabilmektedir.

İnternet Bankacılığı ile BES İptali Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı üzerinden BES iptali yapmak oldukça hızlı aşamalardan birisidir. İnternet bankacılığına ilişkin bir şifresi bulunan herkes tek tuşla işlem yapabilmektedir. Bireysel Emeklilik başlığı altında bulunan sekmeye tıklanarak cayma adımları takip edilebilmektedir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptali için şifresi olmayanların müşteri hizmetleri hattı üzerinden geçerli bir şifre aldıktan sonra işlemlerine devam etmeleri gerekmektedir.

Vakıfbank BES Para iadesi Nasıl Yapılır ?

Vakıfbank Bireysel Emeklilik başlatan ve bu haktan vazgeçmek isteyen vatandaşlar ilk önce Vakıfbank’dan iptal formunu talep etmeleri gerekiyor. Size iletilen iptal talep formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak whatsapp telefon numaralarından iletmeniz gerekiyor. Form Vakıfbank ‘a ulaştıktan sonra ödediğiniz primlerin hesaplaması yapılır ve tanımlı olan hesap numaranıza para iadesi kolay bir şekilde yapılır.

Vakıfbank BES iptali para iadesi nasıl yapılır?

Para iadesi doğrudan müşterinin emeklilik başlama tarihine ve cayma tarihine bağlı olarak değişmektedir. Banka üzerinden kayıtlı olan mevduat hesabına ödeme yapılmaktadır.

Vakıfbank BES iptal formu nedir?

İnternet ya da şube üzerinden yapılmakta olan iptal işlemleri için Vakıfbank BES iptal formu doldurulması gerekmektedir.

Vakıfbank BES iptal telefon numarası nedir?

Vakıfbank BES iptal için açılan telefon hatlarından birisi 444 9 237 olurken diğer numara ise 0 850 222 9 657 olarak bilinmektedir.