• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  413934,228
  % 0,45
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Yalnız Ağaç

Yalnız Ağaç

O Yalnız Ağacın Büyüsü

Finansagi.com Soğuk bir kış günüydü. Önümde ucu bucağı olmayan kocaman bir tarlanın ortasında heybetli ve yalnız bir ağaç vardı. Yıllara meydan okuyan bu koca ağaç biraz beli bükülse de yine de sapasağlam ve dimdik ayakta durmaktaydı. Küçük evimizin dar penceresinden gördüğüm o Yalnız Ağaç güzelliği ile içime sığmayan bir huzur kaplıyor ve bu durum beni mutlu ediyordu.

Onu uzaktan ilk kez gördüğümde deyim yerindeyse büyülenmiştim. Fakat onun yanına kadar gittiğimde aynı duyguları hissedebilecek miydim bilmiyordum. Bu karmaşık duygular yüzünden içimde sebepsiz korkular yaşıyordum. Sonuçta o da tek başına yalnız bir ağaçtı ve belki de mutluydu. Hem yeşeren yapraklarıyla hem rüzgâra boyun eğen dallarıyla hem de karlarıyla mutluydu kim bilir.

Ben ise o yalnız ağaca ulaşmak ve onunla süregelen yalnızlığımı paylaşmak için hiç durmadan ona yürüyordum. Nefes nefese kaldım. Ama bu durum yürümekten değil nasıl ve ne ile karşılaşacağımı bilememenin korkusundandı.

Yalnız Ağaç

Yalnız Ağaç

Gitsem mi Kalsam mı?

Ben onun yanına gidince sanki tüm büyü bozulacaktı. Ortada ne benim yalnızlığım kalacak ne de onun yalnızlığı. Belki bir adım daha ötesine gidip yalnızlığımı paylaşırken ona onun sevmeyeceği sözler söyleyecektim. Belki daha da ileri gidip hoşuma gitmeyen dallarını kesip budayacak, onu çırılçıplak bırakacaktım. İşte o zaman o yalnız ağaç bana benzeyecek hatta benim gibi olacaktı. Dalları kırılmış, yalnızlığı bile elinden alınmış ben olacaktı. Sonunda ise beni ne yakından ne de uzaktan büyüleyecekti.

Diğer taraftan belki de onunla birbirimize iyi gelecektik. Kapanmaz yaralarıma, bitmek bilmeyen yalnızlığıma beraber olunca son verecektik. Ona dokunup dallarına elimi sürdüğümde belki baharı yaşayacak, ikimiz birbirimize dua edecektik.

Yalnız Ağaç

Yalnız Ağaç

Habersizce

Gelgitler arasında yolumda ilerlerken, bir karar verdim. Bu karmaşık duygular içerisinde, onu ilk kez gördüğüm günkü gibi bırakacaktım. Çünkü birbirimize iyi mi, kötü mü geleceğiz bilmiyordum. En azından şimdi o yalnız ağacın güzelliğinden uzaktan da olsa etkileniyordum.

Ve ona arkamı dönerek, ondan habersiz evimin yolunu tutuyordum…

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi okumanya.com adresinde bulabilirsiniz.

Siz bu ikilemde kalsanız ne yapardınız? Yalnızlık hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Sizde yazdığınız denemeleri bizimle paylaşabilir, onları Finansagi.com web sitemizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.